evrensel ümmetçilik

‘vicdan böyle buyurdu’ kitabının yazarı ilhami güler “önermelerin çeşitli olması bizi rahatsız etmemeli. çünkü çeşitliliğe katılan her yeni önerme, bir fırsatı gözden kaçırma tehlikesini azalttığı için hoş karşılanmalı” diyor. ilginç açılımları olan makalenin tamamı için; (https://www.karar.com/gorus...)
devamını gör...
ümmetçilik denen kavrama evrensel sıfatı eklenmek zorunda kalınması bile islamcılığın içini boşalttığı kelimeler kavramına katıldığının çoktan göstergesidir."gönül,aşk,iman" gibi kavramların içini boşaltıp kendi zehriyle dolduranlar,ümmeti de tek tipçilik ve hizipçiliğe mensup ederek zaten üniversal olan evrensel olan bu kavramın içini boşalttığından insanlar çıkıp "evrensel" diye eklemeye gerek duyuyorlar.sonra soran olursa ortamlarda "biz diniz.bize saldıran dine saldırır" dersiniz.

bu adamın dediğine filan daha çok yolu var ümmet kavramının da.72 fırkanın içinde 1 taneyim savıyla birbirinizi kesmemeniz bile dünya açısından büyük bir ilerleme ve ortadoğu adına büyük bir ferahlık olacak.farklılıklara saygıymış,insanın artığı olmazmış filan.belki bir 200 sene sonra.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar