evrim ağacı

facebook'ta körpe dimağların takip ettiği güya aydınlandığı yalan dolan çeviri yaparak insanları kandıran sayfa.

not: haberi sayfalarında paylastım silip banladılar. *
devamını gör...
odtü biyoloji ve genetik topluluğunun kurduğu, video ve bilimsel makale çevirileri yapmasının yanı sıra kendi makalelerini de yayınlayan site. aynı zamanda konferanslar, etkinlikler de düzenliyorlar.
devamını gör...
popüler bilim sitesi. son zamanlarda abuk subuk karikatür paylaşımları ile ciddiyetlerinde bir azalma görülmektedir. ayrıca maddi bilgi vermenin ötesine geçerek zaman zaman bilimin alanı olmayan mevzularda da ahkam kesmekteler. yine de kabaca evrim biyolojisi ile ilgili bilgi edinmek amacı ile kullanılabilir.
devamını gör...
kendilerini ara-form olarak değerlendiren , yöneticilere sahip youtube kanalı şaka gibi! bak arkadaşım! millet bu ara-form meselesini bir yerlerinden uydurmuyor. bu mesele, bizzat darwin'nin kendi kitabında var. darwin kendi kitabında, şu demeci veriyor. "eğer gerçekten türler öbür türlerden yavaş gelişmelerle türemişse, neden sayısız ara geçiş formuna rastlamıyoruz ? neden bütün doğa bir karmaşa halinde değil de, tam olarak tanımlanmış ve yerli yerinde ? sayısız ara geçiş formu olmalı, fakat niçin yeryüzünün sayılamayacak kadar çok katmanında gömülü olarak bulamıyoruz... niçin her jeolojik yapı ve her tabaka böyle bağlantılarla dolu değil ? jeoloji iyi derecelendirilmiş bir süreç ortaya çıkarmamaktadır ve belki de bu, benim teorime karşı ileri sürülecek en büyük itiraz olacaktır." diyor. sen ve senin gibiler önce insanın ve primatların arasında ki canlı fosillerini bulun sonra bu palavraları millet'te anlatırsınız.
devamını gör...
kendisinin ve etrafındaki her şeyin bir ara form olduğunu anlayamayan ve muhtemelen de anlayamayacak olan yazarlar gördüğüm başlık. genetik sadece aktarılan bir şey değildir, mutasyonla değişime uğrar, aktarılmaya devam ederse de bugün gördüğümüz şeyler olur. kimse iki kafası olan insanlarla birleşmek istememiş olabilir değil mi? bence mümkün.
devamını gör...
türkiye'de eşi benzeri görülmemiş olan sitelerden biridir. biyolojik, evrimsel, psikolojik, astronomik, astrofiziksel ve diğer bilim dallarını da kapsayıp haklarında insanın ufkunu açacak makaleler yayınlayan nadide sitelerden biridir.
devamını gör...
çokça bilimsel araştırma ve makalelerini okumuşumdur ancak açık olmak gerekirse isimden kaybeden bir platform. ismini görüp de tıkını başka siteye yönlendirecek milyonlarca insan olduğunu kendileri de biliyor olmalı.
devamını gör...
son zamanlarda bozmaya başladı gibi olan, ama Allah var hakkını verelim 'evrim varsa şimdiki maymunlar niye insan olmuyor' ahmaklığının azalarak bitmesinde büyük katkıları olan bir oluşum.

çmb ve tayfasından tek temennimiz natüralizm felsefesini işin içine katmamaları. o kadar çaba o kadar emek sırf bu yönelim yüzünden heba olmasın, bilim her kitleye ulaşsın.
devamını gör...
alanında yetkin insanlarla yaptıkları online sohbetlerini ve matematiğin uygulama alanlarındaki yazılarını çok beğeniyorum.
troll tipli olsalar da çalışmalarındaki ciddiyet takdirlik.
devamını gör...
bilimi ele ayağa düşüren tayfadan bunlar da. integral almayı bilmeyenler bunların sitelerinden üç beş yazı okuyup başımıza allame oluyorlar. popüler bilim bilime ihanettir.
devamını gör...
ailecek takip ediyoruz. hatta sülale boyu. babam, anam, oğlum, kızım, amcam, dayım, halam, teyzem ve onların çoçukları. bizimkisi hakkaten evriliyor muyuz ne oluyoruz merakı ile başladı.
öte yandan insanoğlunun ya da kendine insan diyenin; ağaçtaki yerini kavrayabilmesi hassaten mühim bir konu. "ne imişiz, ne olmuşuz ne olacağız " bilmek istiyorsanız takip edin derim.
(bkz: kedigiller)
gülgiller
devamını gör...
sözler köşkü gibi dini duyguları istismar edip baştan sona yalan dolan video çeken nitelikli dolandırıcı güruha cevap videosu ile takipçilerini üzmüş oluşum.adamları yerden yere vurup, insan içine çıkaramaz vaziyete getirmiş. lüzumsuz.
devamını gör...
çmb reyiz biraz da iğneyi kendi kitlesine batırmış son videonun başında. sağda solda uyduruk videoları görüp de "abey şunlara cevap ver" diye hemen gaza gelmeyin demiş. bilime meraklı insanların takınması gereken tavrın bu olmadığını söylemiş, haklı da. memleketin hemen her kesiminden ucuzluk akıyor maalesef.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar