extraction

john wick temalı bol kanlı neredeyse soluksuz aksiyonlu biraz drama azıcık amerikan turşusu eşliğinde çekilmiş oldukça güzel netflix filmi. aman aman bir film değil konu belli senaryo belli ne olacağı çok ama çok belli ama aksiyon konusunda kesinlikle tatmin ediyor.
devamını gör...
vasat senaryo, sağlam aksiyon. son dönem uzakdoğu sinemasından holivud'a sıçrayan gerçekçi, sert ve yakın dövüş odaklı aksiyon filmlerinden bir diğeri. prodüksiyon netflix standartlarının üstünde, ara ara cgi'lar sırıtıyor ama çok da göze batmıyor. mantık aramadan sırf aksiyonu için izlenirse fazlasıyla tatmin edecektir.
devamını gör...
--- alıntı ---

filmle ilgili birkaç ilginç bilgi

- filmdeki tek çekim aksiyon sekansı tam olarak 11 dakika 30 saniye sürüyor.

- film, hindistan'ın ahmedabad kentinde çekilmiş. halk, chris hemsworth'u görmek için çılgına dönmüş. birçok fan, sette 15 saat boyunca chris'i görebilmek için beklemiş.

- extraction, yönetmen sam hargrave'in ilk filmi.

- filmde geçen "nehre düştüğün için boğulmazsın, pes ettiğin için boğulursun." sözleri brezilyalı yazar paulo coelho'dan alıntılanmış.

- aktör david harbour, arjantin'de "estancia los chanares" olarak isimlendiriliyormuş. burası arjantin'in córdoba şehrinde gerçek bir lokasyonmuş.

- pankaj tripathi manoj bajpayee'nin yerine oynamış.


(dikkat: aşağıdaki maddeler spoiler içerir)

- yönetmen sam hargrave bir röportajda, filmin sonu için şu açıklamalarda bulunmuş: "filmin son sahnesini bilerek belirsiz bıraktık. filmi izlerseniz ve tyler'ın kefaretini, kendini feda etmesiyle ödediği şeklinde hissederseniz, o zaman çocuğun onu bir görüntü yoluyla onurlandırdığını düşünürsünüz. veya karakteri sevdiyseniz ve hikayenin sizi mutlu eden tarafı, hayatta kalması olasılığının çok düşük olduğu halde bunu bir şekilde başarmasıysa, filmin bu karesinde tyler rake'i göreceksiniz. umarım insanlar film boyunca nasıl hissederlerse hissetsinler, filmin sonunda tatmin olmuşlardır.

- senarist joe russo filmin sonunun belirsizliğini şöyle açıklıyor: belirli bir mesafede kamera fokusu olmadan görülen figür, devam filmi olasılığı için anahtar bir rol üstleniyor. rake'in öldüğü film sonunda doğrulanmadı ve devam filmi düşüncesi kesinlikle olasılık dışı değil.

- ingilizce dilinde tırmık manasına gelen rake kelimesi aynı zamanda kahramanın soyadı ve bir aksiyon sahnesinde, kahramanımız birini öldürmek için gerçekten tırmık kullanıyor.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar