ezan ve cami kutsal değildir

levent gültekin açıklaması.

"ezana bir kutsallık atfedilemez. ezan kutsal değildir. yalan söylüyorlar. bizi sürekli köşeye sıkıştırıyorlar. orada kutsal olan ibadettir. o ibadete olan çağrı kutsal olamaz. ezanın kutsal olduğu nerede yazıyor. bir ayette mi, bir hadiste mi? dinin herhangi bir kaynağında ezanın kutsal olduğu mu yazıyor? beğenmeme hakkın var... cami dediğin insanın yaptığı bir binadır."

açıklama
devamını gör...
camiye ve ezana saldıranları aklamaya yönelik bir açıklama.

" ayet, hadis kutsaldır" derken, gürsel abi... faiz, zina, içki, hırsızlık, bozgunculuk, kumar, tekelcilik vs. gibi konularla ilgili ayetlerin hükümlerini dedem mi " çağ dışı diyerek" laikliği bahane ederek hükümsüz bıraktı?

ağzın davin yiyor ... tüf atıyor, gardaşım benim.
devamını gör...
hani çanakkale geçilmezdi. gelip geçmişler.
yoksa bu kadar gavur bu memlekette nasıl olurdu ?

18 martta boşuna kutlama yapacağız anlaşılan. sadece kendimizi kandıracağız.
devamını gör...
bilgisiz ya da art niyetli canlı varlık açıklaması. ''kitabın neresinde yazıyor bu'' olacaksa argüman sizin ilahınız da kutsal değildir.
devamını gör...
o kadar çok şeyi kutsal ilan ettiniz ki inanmak isteyen bile bu dikenli tellerin arasından çıkamıyor. hiç girmem bu kaosa deyip yürüyüp geçiyor. wtsp den size gelen mesajın "bip" sesimi kutsal? yoksa gelen "mesaj" mı? yada wtsp nin kendisimi kutsal ? gelen "mesaj" mı? tanım: doğru önerme.
devamını gör...
kutsal yüksek saygı gösterilen tüm değerler için kullanılan bir kavramdır. ezan islam'ın şiarıdır. ona yapılmış saygısızlık ise aslında ezana değil, ezan aracılığıyla Allah'ın dinine, kitabına, peygamberine ve hatta Allah'a yapılmış bir saygısızlıktır. böyle bir açıklama yapmak için ise ya zırcahil olmak lazımdır yada art niyetli.
devamını gör...
(bkz: oha hiç bilmiyor)

kutsal diye kast ettiği şeyi sorsan onu dahi doğru düzgün açıklayamaz. kendince bir öz belirlemiş dine bir de teferruat, bu kutsal bu değil diye kavramsal tasnife gitmeye çalışıyor ama ne yaptığını kendi de bilmiyor eleman. devam sen hocam bak şurdan şöyle...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar