ezhel

son olarak 2. defa gençlerbirliğinin resmi şarkısını yapmıştır. gençlerbirliğine yaptığı 2. şarkı daha güzeldir ve o bir rasta kafa
devamını gör...
namı diğer (bkz: ais ezhel).
ankaralı bebe. çok temiz rap yapıyor. kaliteli. hiphop dünyasında "yerli lil wayne" diye geçiyor adı.
işlediği konular hem eğlenceli, hem üzücü, hem de düşündürücü.
özellikle son albümü "müptezhel" efsanevi bir albüm oldu. gerçi yaklaşık 1 senedir falan gelişini bekliyordum.
albüm komple ama çıkış şarkısı "şehrimin tadı" hepsinden ayrı bi' güzel olmuş.
çalışmalarının devamı gelsin bebe!
devamını gör...
bir iki parçası hoşuma gidiyor, ama anladığım o ki içinde "esrar", "duman" geçirmeden şarkı yapamıyor. birde son klibi ile çıtayı iyice yükseltti. yahu millet zaten rape karşı soğuk bakıyordu o klip ile iyice tersliyicek.

sansar 1 bu 2.
devamını gör...
aga bu nedir gerçekten. spotify'dan filan karışık liste dinlerken şarkının girişinden bu tip olduğunu farkediyorum ama şarkı daha tam girmeden elim hangi işteyse bırakıyorum ve bir sonraki şarkıya atlıyorum.

bırak şarkıyı sesi bile uyuz ediyor.
devamını gör...
albümünün en sevdiğim parçasına hayvan gibi klip çekmiş mc. hayvan gibi derken mecazi anlamda demiyorum bildiğin vampirler falan var klipte. klip explicit konseptte, baştan uyarayım sonradan ağzımıza memik girdi demeyin
devamını gör...
lokalize kapsamında zorlu psm studio sahnesinde dinleme fırsatı buldum kendisini, aslında kendisini değilde reggae ile anadolu rock arası bir müzik yapan grubu kökler filizleniyor'u dinleme fırsatı buldum.

canlı performansları fena değil fakat dinleyici kitlesi biraz sıkıntılı.
devamını gör...
imkansızım şarkısına bayıldığımı bir türlü kendime itiraf edemediğim şarkıcı. baştan söyleyeyim ilk dinlediğinizde şarkıyı çok anlamsız ve saçma buluyorsunuz, hatta biraz da gıcık oluyorsunuz. ama bir iki üç derken bi bakmışsınız loop'a almışsınız. hatta ben başta dalga geçmek için falan dinliyordum "ehehe şarkıya bak, nasıl şarkı yapıyorlar ya" falan diyordum ama işte bu dünya böyle. en ummadığın şeyi bir bakmışsın yapıveriyorsun.
devamını gör...
ulan 10 yıllık ais ezhel, olmuş ezhel. bu herifin 6-7 yıl önceki yaptığı t....k senfoni serisi vardı şimdikilere bin basar. hem ismi kısaltmış hem de kaliteyi.
devamını gör...
yaptığı raplerin beatleri iyi fakat sözleri berbatın da ötesinde bir berbat.*
daha önceki şarkıları güzeldi ve sözleri anlamlıydı ancak şimdi kalitesi düşmüş.
devamını gör...
istanbul polisi tarafından , "ais ezhel" ismiyle tanınan rapçı sercan ipekçioğlu'nu gözaltına aldı. ipekçioğlu uyuşturucuyu özendirmek suçlamasıyla tutuklandı.

haber
devamını gör...
uyuşturucuya şu sözleriyle özendirmiş rapçi

varoşta yaşam zor pespaye ortam
ve de gençler hapisteler çünkü tek çare torba
aşk değil zehirdir bonzai eroin ve ex
çıkartır hastanelerden kadavra
her gün ekser öğlen sela var sarıl yaşadığın hayata
ölmek bile parayla lan kaç cenaze bedava...

baya özendirmiş.merak ediyorum, racon kesmeyip kafa kesen polat alemdar ve kv senaryo ekibi de aynı şekilde yargılanacaklar mı?
devamını gör...
esrara özendirme içeren birden fazla şarkı sözü olduğu çok net. özellikle son zamanlarda popi olduğu milyon izlenmeli şehrimin tadı ve geceler kliplerinde gayet var bu.

esrarın da etkisiyle ışık daha parlak
çekilir nefesler.
- geceler.
yerim, kafam düşer tekrar, tekrar ot ister canım. - şehrimin tadı.
yanında viski ve vodka ve afgan var hepsinin tadı nefis. - şehrimin tadı.

suç işlenmiş yani. daha önce de az tanınan veya kimsenin pek önemsemediği bazı rapçiler bu sebepten alınmıştı. ezhel popi olunca alınması olay oldu. klipte gezi parkına gönderme varmış da o yüzden alınmış falan filan hadi abi... suç işle ondan sonra muhalifim diye tutukladılar de kurtul. ne güzel dünya.
devamını gör...
çok kasmayın, ben bu senaryoyu biliyorum. hapise girdiyse yakında çıkacak efsane olacaktıri hapishanede olduğu sürece üst akıllar şarkılarını, altyapılarını sözlerinde nelere vurgu yapası gerektiğini hazırlayacaklar sonra efsane reis rapçi olarak çıkartacaklardır.

lan hala mı hatırlamadınız senaryoyu?
devamını gör...
ifadesinde yaptıklarının suç olduğunun bilmediğini ve pişman olduğunu söylediğine dair iddialar olan kişi. lakin hukukta bilmemek diye bir mazeret yoktur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar