#haber  #spor 

formula 1 türkiye grand prix'i kazananı lewis hamilton'a verilen gazoz, yılların şampanya geleneğine karşılık rezillik olarak adlandırılırsa da bana göre olması gerekendir. ayrıca birçok ülkeye inançlarından dolayı bu hususlarda hassaslık gösteriliyorken türkiye'nin böyle bir doğal hakkını kullanması niye eleştirilmiş anlamadım. mis gibi formula yarış asfaltı, içini ısıtan gazoz ve istanbul. daha ne olsundu?

-ayılana limon, kazanana gazoz...
devamını gör...
şampanya yerine gazoz verilmesini yanlış bulsam da inanın gavurcukların umrunda bile olmamıştır. bizdeki adı lazım değil bi tayfa var, en ufak bir şeyde "avrupa'ya rezil olduk, öldük bittik!" diye söylenmeye başlıyorlar.

yarış pistini de o kadar eleştirdiler, rezil olduk dediler de ne oldu? 2020 yılının seyir zevki en yüksek yarışını izlettirdik onlara. f1 fanları zevkten dört köşe oldu.
devamını gör...
neden bu kadar olay olduğunu anlamadığım olay. ayrıca bunun dini bir saikle yapıldığının kaynağı var mı? niğde gazozu, ankara gazozu vs. has gazozlarımız var. hem sallayınca patlıyor da. bu bir nevi tanıtımdır, abartmamak lazım. yukarıda da denildiği gibi adamlar sallamıyorlar bile, bu kadar ezik durmayın yahu.
aamir khan'a niğde gazozu vermeleri aklıma geldi.
devamını gör...
şampanya geleneğine karşı gazoz saçma , (cidden ne lüzumu vardı ki? )
bundan rezil olduk öldük bittik çıkarımı yapmak da en az onun kadar saçma. (allah başka dert vermesin. )
devamını gör...
salakça bir hareket. nedeni şu; en başından bilinen bir gelenek bu. doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorum. bu dahi dönemin islam algısının tamamen riya ve gösteriş üzerine kurgulandığının ispatıdır. bu yine fetö zihniyetinin, takiyyecilik, öyle bilmesinler ya da öyle bilsinler zihniyetinin eseridir. siyasal islam denilen kavram oradan kalkmış, islam ortadan kalkmış, ortaya böyle bir safsata çıkmıştır.
devamını gör...
velev ki şampanya yerine gazoz vermiş olsunlar, bu niye birilerine bu kadar batıyor ben de bunu anlamıyorum. içki pis bir şey arkadaşlar. sağlığa zararlı ve toplum huzurunu bozan bir şey. kutlamaymış, gelenekmiş, azıcık içilirse bir şey olmazmış yahu bırakın bunları. şu olaydan daha muazzam bir içki güzellemesi yapılamaz heralde. formula 1 yarışını kazanan adam şampanya patlatarak kutlama yapıyor... sadece müslüman toplumlarda değil tüm dünyada yapılmaması gereken bir uygulama bence bu. içki kötü bir şey çünkü. kötü bir şey, sen hayır değil desen de öyle.
devamını gör...
samimi müslümanların oldukça az olduğu ülkemizde göze batan mevzudur. evet örnek müslümanlar olmadığımız için eleştirileri kabul etmemiz gerekir ve samimi müslüman icraatlar yapmamız gerekir siyasi iktidar olarak. devletin dini islam getirilmelidir mesela öncelikle. en azından bu uğurda çalışılmalıdır. bankacılık faaliyetleri ortadan kaldırılıp, yerine idame edilebilecek islami bir sistem kurulmalıdır ki vakıflar vardır zaten. yani iş samimi olmakta gizli. siyasal islamcılıktan, siyasal atatürkçülükten, siyasal kürtçülükten, siyasal türkçülükten bıkmadı mı ülke insanları yahu. bu sorunların yanında gazoz sorunu devede kulak kılı bile değil.

edit: ülkemizin bir numaralı sorunu, devletin tam olarak devlet olamamasıdır. ister dini, ister seküler ne olursa olsun, devlet devlet olsun öncelikle. devletin devlet olmasının tek şartı ise, kanunlarına uydurmaktır insanlarını. kanunlara ne kadar riayet ettiğimiz ise belli zaten.
devamını gör...
öyle bir iddia ki, sanki tayyip yarışmadan bir gün önce geliyor, podyumun ıvır zıvırın olduğu odaya giriyor, şampanya şişesini görüp bunun içini boşaltın gazozla doldurun diyor.

ortada bir iddia var, şampanya yerine gazoz verilmiş. diyelim ki doğru.

kim vermiş? bu şampanyayı temin eden kim? buradaki organizasyon şirketi mi, formula 1 organizasyonunun yetkilileri mi?

münferit bir olay da olabilir, buradaki yetkililer göze girmeye çalışmış olabilir, organizasyonun sahipleri hassasiyet göstermiş olabilir, yahut yalan olabilir.

hiçbir türlü yürütme kanadını ilgilendiren bir şey yok ortada. iyisini kötüsünü söyleriz ama ilgisi olmayan bir işte de birilerine pay çıkarmaya gerek yok.

ayrıca alkol sağlığa zararlıdır. bir eylemi konuşur iken alkolü meşrulaştırmış olmanın alemi yok.
devamını gör...
mesele ayran ya da gazoz verilmesi değil. gazoz verildiği için kendini rezil olduk diye ezik hisseden varsa net öz güveni sıfırın altında 500 milyon olan , kafası tamamen gavurlaşmış insanın tekidir. memesi elinden alınmış 6 aylık bebeden daha tırsık bu bebeleri hamilton'la biberon tokuşturmak için piste davet ediyorum.
devamını gör...
ben formuladan anlamam sadece şunu biliyorum ki bu organizasyon için şampanya patlatma olayı bir gelenektir, bir estetiği var yani, bu bilgimle çok çok çok basit bir şekilde olaya yaklaşmak istiyorum.

bu normal bir şampiyonluk kutlaması:


bu da bizdeki:


şimdi arkadaşlar bu ikisi aynı şeydir diyebilir miyiz ya ? yani şöyle bir şey olacağına hiç olmasın vermeyin yani ne kaybederiz ki vermeyin ya bizim inancımıza aykırı diyin bilmem ne diyin yapmayın. şu görüntü bir tek bana mı komik geliyor ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar