insanı facebooktan soğutmuştur. arabam var o benim dünyam her şeyim zihniyetinde bir adamdır. kızların arabaya neyse o sözün devamını getirmeyim.

ha ne diyordum bu vatandaşın kapak fotografı arabasıdır, her gün arabasının jantına kadar resimlerini atar iğrenç bir çocuktur lan bu. arabası öyle çok pahalı lüx bir şey de değildir ama ona göre o araba ferraridir. bunun adı görgüsüzlüktür kardeşim. bu adamların büyük çoğunluğu da çirkin adamlar.

adam düşünüyor tip yok, beyin de yok, espri kabileiyeti de sıfır nasıl kız ayarlayacam araba var olm. arabası olana bakıyor kızlar hem diye düşünmeye devam et sen çirkin çocuk. salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk.

görmemişin oğlu olmuş tutmuş bir tarafını koparmış misali bu adamlardan ölesiye, bitesiye nefret ediyorum.
devamını gör...
kedi uzanamadığı ciğere misali saldırılmaması gereken görgüsüzdür.
adam yıllardır uğraşmış çalışmış didinmiş zar zor arabasını almış altına. yarın bi gün ölüp gidecek. ne var şu dünyada üç beş face beğenisinden başka elinde?

paylaş kardeşim. gelip altına "bi tur versene kanka" yazacağım.
devamını gör...
facebook adı üstüne, niye kızıyorsunuz ki? beğenmiyorsan ortamı terk et. yüz kitabı diye tercüme edersen, adam yüzüm arabam diyordur. kimi gider gitar,saz viyolensel çaldığı fotosunu koyar, kimi kitaplarını, kimi yaptığı yemekleri, gittiği mekanları. yani hayatının anlamı neyse onları ekler. çünkü beğenilme dürtüsü ve paylaşma isteğinin doyurulduğu mekandır facebook. ve sende oradaysan sen de bunu gerçekleştiriyorsundur.
yani sanat eserlerini veya kendisinin sanatsal aktivetelerinin fotolarını koyanlardan farkı yoktur.

(bkz: aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık)
devamını gör...
genelde gündüzleri 15-20 kişilik koalisyon oluşturup 2-3 arabanın resmini çektikten ve ucuz lastik yaktıktan sonra facebook'da en az bir hafta dolaşan zulümdür.sadece bununla kalsa iyi, paint ile yapılmış dini içerik içeren veya necip fazıl kısakürek adı altında yazılan yazılar vardır ki emin olun daha beterdir.son 3 yıldır bu tarz insanların dolmasından dolayı facebook'umu iyikide kapatmışım.
devamını gör...
bunun değişik bir versiyonu da, hiç arabası olmadığı halde sırf arabalara olan merakından dolayı sürekli araba resimleri paylaşan kardeşimizdir. arabası yoktur ama neredeyse tüm arabaları en ince teferruatına kadar bilir, ufak-tefek ikinci el araba satışlarında aracılık yapar; araba almaya niyetlenenlere gönüllü danışmanlık hizmeti verir vs.

mahalle berberi standart mekanıdır, oradan internet kafeye ve loto-iddia-ganyan bayisine takılır. hayallerini süsleyen araba henüz icad edilmemiştir ama çok yaklaşan modeller vardır ve şimdilik bunlarla idare eder. tabii resimleriyle... lombarghini, bentley filan koyar mesela face'deki profil fotosuna. ama o lombarghini'yi buna verseler var ya... offf! ağlatır o arabayı... suv modellerden pek hazetmezler. benim gözlemim bu yönde.

haa bir de bizim mahallede buick'i olan bir abimiz var. her pazar garajdan dışarıya çıkarır; yıkar, siler, parlatır ve tekrar geri garaja alır. yalan yok, biz bizeyiz, o buick'e talip oldum ama vermedi. verseydi kesin yanında foturaf çekilir ve face'e, twitter'a; hatta henüz üyeliğimin olmadığı instagram vb. sitelere koyardım. elektrik doktoru istediği kadar bağırsın, nefret etsin. zerre umrumda olmaz... buick bu mübarek...
devamını gör...
sürekli yediğini içtiğini paylaşan görgüsüzle arkadaştır, kankidir. marka ve lüks takıntısı vardır, bir unfollow'a bakar.
devamını gör...
zaman icinde instagrama terfi etmistir. o artik direksiyonda sarkili turkulu hikayeler paylasmakta, ayaklari ile araba kullandigi videosundan sebep goz altina alinmakta ve makas atarken cektigi videolarda gaza gelip bir de takla atarak ana haber bultenlerine konu olmaktadir. facebookta birakacaktin o isi mubarek.

yeni nesil konusuna ise hic girmeyecegim.
(bkz: fakirler ölsün porsche dan selamlar)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar