faiz haram değildir fetvası

mısır müftüsü şevki allam'ın verdiği fetva. vatandaşlara paralarını bankalara yatırma çağrısı yapan müftü bankaların vereceği faizin de haram olmayacağını söyledi. müftü ayrıca bunun ekonomiye destek olduğunu ve ekonomiye desteğin de vatani bir görev olduğunu söyledi.

eminim bunu yiyen müslümanlar vardır.

haber
devamını gör...
ama ev alıyorum, iş kuruyorum, falan filan yapıyorum; mecburum diyen müslümanların * pek de ilgilenmediği bir fetva! Neden mi? Çünkü bizim muslumanlarımız bu fetvayı yıllardır uyguluyor zaten, şevki allam bizi hiç mi görmemiş, duymamış.*
ey allam ben ne diyeyim sana!
devamını gör...
bizim ülkede de birileri faiz için "faizleri düşürdük, ananızın ak sütü gibi helal olsun" demişti. kimdi o tam hatirlayamadım şimdi. davut ahmetoğlu mu ahmet davutoğlu muydu neydi?
devamını gör...
verenin dinden koşarak uzaklaştığı fetva. faiz yersin günaha girersin pişman olur tevbe edersin bir daha da faize bulaşmazsın başka bir durum bu ise bildiğin dinden çıkmak.
devamını gör...
yıllarca türkiye topraklarına geçerli sistem. mısırlı zımbırtı fetva verince mi itiraz eder oldunuz??
devamını gör...
faiz mi haram tefecilik mi? bence su ayrımı yapmaları lazım öncelikle. riba denince arap toplumunda insanların aklına gelen şeyin karşılığını bilmeden 1400 sene evvel ki şartlara
göre hayat tesis ve ihdas edilemez. faiz yine haram olsun ama faiz nedir ne değildir dogru düzgün kaynaklarıyla birlikte açıklasınlar.

mısır’da devlet eliyle dinin pazarlanması durumu olmuş. garipsemek yanlış olur türkiye yıllardır b öyle bir ülke.
devamını gör...
dini kendine uydurmaktır.
tabi önce faize bulaşmamış müslüman var mı onu da bir sormak lazım.
devamını gör...
--- alıntı ---

"faiz haram değildir" = dinden tek yönlü çıkış bileti. kesin ve net.
"şu şu şu faiz değildir" = sadece bir yorum

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar