fakirlik alametleri

fakirlikten nefret edebilirsiniz ama fakirlerden asla. sabreden fakir mi daha makbuldur yoksa şükreden zengin mi sorusuna verilecek cevap yüzyıllardır bulunmamadığına göre..
devamını gör...
''lokantaya girmeden önce gizlice cüzdanında ne kadar para olduğuna bakmak.'' asla bir fakirlik alameti değildir. gerçek bir fakir; cebinde, cüzdanında, kışlık montunun cebinde hatta belki unuturum sonra hatırlayınca sevinirim diye sakladığı paranın ne kadar olduğunu hiç bakmadan bilir.
devamını gör...
bir yurtdışı seyahatimde benzinin galonunun 3 dolar olduğunu öğrenmiştim de içesim gelmişti benzini. üzerime benzin dökseler abi paranıza yazık yapmayın diyecek olan ben hayalimde küveti benzinle doldurup içerisinde sefa sürüyordum o derece.
devamını gör...
geçen üç eski arkadaş olarak bir kafe'de otururken üçümüzün hala menüye korkak bakışlar atmasıdır fakirlik alameti. bunlardan biri maaşını dolar üzerinden alıyor. diğeri de abi kazandığımı harcayamıyorum daha rahat bir meslek lazım bana diyor. nasıl fakir bir hayat geçirdiysek bilemiyorum.
devamını gör...
"yakışıklı değil ama sempatik" bile olamamaktır. genlerine mi düşman olsan yoksa şanssızlığına mı ağlasan karar verememektir aynı zamanda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar