fakirlikten evlenememek

yurdum gençlerinin hatırı sayılır bir kısmının olayı. evlenen de borçla harçla krediyle falan evleniyor. borca harca girmek istemeyenler de bekar kalıyor.

he vaaz verirler bunlara ama kız vermezler. zinağğ falan derler ama yardımcı olmazlar. evlenecek olana yardımcı olmazlar ama iki laflarından birisi faiz çok günah, faiz alan veren... dir. kapısına gitsen beş kuruş alamazsın. ha ben kimsenin kapısına gitmem gitmedim ayrı.

zamanında ben de yaşadım. ne yapın edin para kazanın. ben zamanında önem vermedim, geleni geri çevirmedim, borç isteyene borç verdim, yardım isteyene yardım verdim büyük paralar kazanmıyor olsam da. biraz da böyle çar çur oldu yapmaya çalıştığım birikimim. paracı olmayın ama parayı da önemsiz görmeyin. maalesef öyle. bakın çok dindar iyi filan erkekmiş çok müslüman kızlar falan. geçmiş olduğu için söylüyorum şu an için geçerli değil o yüzden şeye girmez. riya şu bu. çok da dindardım, beni tercih etmeyenler biraz durumu iyi olan , pek de doğru dürüst namazı niyazı dindarlığı olmayanları tercih ettiler. ben bunu gördüm. yalan, alayı yalan. vaaz vereni kaale almayın. eylemi sözünün önüne geçen birisi olursa; yani sana vaaz vermeden önce senin için, ulu bekarlığın için, garibanlığın için bir şey yapmaya çalışan olursa ondan ayrılma, ona inan ve güven.

para mı ? onun da ay kü lan. hadin iyi akşamlar. bilgilendirme konularımıza devam edeceğiz lütfen #takip. sizin için ümmetin garip fakir bekar evlatları. ben eşşekten düşenim dinleyin.
devamını gör...
gerçekten var olan husustur. ve bence de gerçekten imamın dediğini yapın yaptığını yapmayındır. para=güçtür ve kadınlar güce tutkundur. kim ne derse desin bu böyledir. erkekler, hesabınızı buna göre yapın. Allah hepimize helalinden hayırlısından kazanmayı nasip etsin. o kazandığımızı da değmeyecek kadınlara yedirmeyelim.
amin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar