farkındalık

son zamanlarda mistik dünya ve onun öğretilerini yayan yayınlar ve söylemler nedeniyle sıkça kullanılmasından mütevellit, anlayanın da anlamayanın da konuşması, yaşamadan laf eylemesi sonucunda içi boşalmış ve sıkıcı hale gelmiş olabilitesi yüksek söylem.

farkındalık da kaynağındır (allah, öz, vb. olarak söylenenler).
insanın bütün gayreti bunun üzerinedir. kaynağın gerçek farkındalık sahibinin olduğunu fark etmek. bütün çaba bu yöndedir.

bundan sonraki yol ise 'ol'anda bu farkındalıkla akmaktır.

yani kısaca;
(bkz: hayatı olduğu gibi kabul etmek)
devamını gör...
hayatın içinde olmaktır. hayatın içindeki herşeye farkındalık gözüyle bakmak gerekir. bir çocuğa, bir ağaca, bir çiçeğe bakışımız nasıl? gördüğümüz şeylerden bişeyler çıkarıyor muyuz yoksa sadece bakıyor muyuz ?ya da bir insanı dinlerken orda mıyız ya da dinlermiş gibi mi yapıyoruz? insan olmak farkında olmayı gerektirir.
devamını gör...
hiç iyi bir şey değildir zira farkındalıkları artınca kişinin, dış dünyaya adapte olması zor oluyor, insan kendini keşfettikten sonra etrafı,eşyayı da keşfediyor bu da hayatı zorlaştırıyor bazen nefes alması bile zorlaşıyor bu insanların....

yazık onlara o kadar çok şeyle mücadele etmek çok zordur herhalde... gülüp geçmek, adam sende demek bazen o kadar keyiflidir ki insanın yükünü azaltır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar