fatih mehmet maçoğlu

uludere ilçesine bağlı roboski köyünde çöken cami inşaatında uzun süre yenileme çalışması yapılmayınca 1 tır çimento göndermiş olan komanis. ovacıktan topladığı yardımlarla da iç dekorasyonunu halletmişler.

sen komanissin nabıcan bu işi anlamıyom yani. komanis cami mi yabar.
devamını gör...
yaptığı icraatler arasında kayda değer olan bi tanesi de okuma yazma ve işaret dili kurslarının verilmesi. 6500 civarı nüfus a göre baya iyi.. gominist olsa da büyük düşünüyorsa demek ki..
devamını gör...
adamın emek harcadığı belli.

lakin övme işini abartmamak lazım.
neticede 6 bin nüfuslu, tarladan ibaret bir ilçeyi yönetiyor.
muadilleri ile kıyaslamak daha sağlıklı olur.

tutup kral selman ile mukayese etmek biraz abes; nohutla petrolü mukayese etmek gibi.
devamını gör...
sözlükte kendisı ile ilgili sadece 1 (bir) entri girilmiş olmasına şaşırmadığım ovacık belediye başkanı.

ultra lüks makam araçlarına binmediği için; 10000 kitaptan oluşan bir kütüphaneyi ilçeye kazandırdığı için, ulaşımı 365 gün bedava yaptığı için, içme suyunun metreküpünü 50 kuruşa indirdiği için, hazineye ait arazilerde tarım yapıp elde edilen gelirden öğrencilere burs dağıttığı için ve hatta her yıl belediyenin gelir gider tablosunu kocaman bir afiş yapıp herkesin göreceği bir yere astığı için beğenilmemiş, konuşulmamış, dikkat çekmemiştir.

deve diken olayı sanırım. ne de olsa Allahsız gominist(!) bize alnı secde gören lazım. çalması, çırpması önemli değil.
devamını gör...
valla uygulamalarına bakarak söylüyorum türkiyenin en iyi belediye idaresini yerine getirmiş. kendi seçim bölgemde olsa gözümü kapatıp oy verebileceğim biri. muhafazakarlık örtüsü altına gizlenip her türlü yağmanın talanın başrolünde oynayan belediyecilerin, "ya biz zaten muhalefet partisi belediyesiyiz bize ödenek gelmiyor "bahanesinin üzerine yatanlara inat adam çalışıyor abi...
devamını gör...
kendisini komünist başkan diye geçsede kapitalist sistemi sonuna kadar sömürmektedir.
fiyatlara baktığımızda kendi ürünleri oldukça fahiş fiyatlara satılmaktadır.
demekki komünizm bile sadece lokasyona göre eşitlik sağlıyor.
devamını gör...
tkp tunceli belediye başkan adayı olduğu açıklanan ovacık belediye başkanı.
maçoğlu '' 5 yıldır ovacık deneyimi yaşıyorum. halkçı belediyecilik, şeffaf belediyecilik ve katılımcı belediyecilik konusunda türkiye’ye örnek bir belediye olduk. seçimi kazanacağımızdan hiç bir kuşkumuz yok dedi. ''

buradan

ötekilerin desteği olmadan kazanabileceksen eyvallah başkan. hadi kolay gelsin bakalım .
devamını gör...
tkp de olsa işini adam gibi yapan adam olarak görülüyor dışardan. eğer göründüğü gibiyse haketti il belediye başkanlığını.
devamını gör...
bugün fox tv'ye konuk olmuş olan ovacık belediye başkanı ve tunceli belediye başkan adayı.

yıllar önce rte henüz iktidar hazırlıklarındayken hatay'da aralarında siyaset konuşan iki vatandaştan birinden şöyle bir cümle duymuştum; "istanbul büyükşehir belediye başkan adayı vardı ya erdoğan istanbul'da olsam ona oy verirdim, başbakan olsun oyum ona."

işte bu cümlenin aynısı şimdilerde bu adam için söyleniyor. ovacık'ta gerçekten efsane bir başkanlık yaptı. imkansızlık ve olumsuzluklara rağmen başardı. bakalım ovacık'ta yaptığını tunceli'de de yaparsa efsane olur ve ondan sonra rte gibi daha yükseklere bakar mı.
devamını gör...
çipras rüzgarı gibi olmasın.
küçük bir ilçe başarısı ile başlayıp da ilde boğulmasın. ilde de başarılı olursa sen seyrelle o zaman chp'nin durumunu...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar