fatih sultan mehmet

#özgürler 

cihad ve akıncı geleneklerinin sonunu getiren, anadolu'daki müslüman ahileri, tasavvufu düşmen belleyip bizans mutlakiyetçiliğini devlete sokan inancı şüpheli birisi. iktidar uğruna kardeşlerini bile boğdurtabilen, buna cevaz vermeyen ulemayı surdan attıran bir despot. anadolu'da islama en büyük baltayı vuranlardan.
devamını gör...
2 kere tahta geçmiş, toprak kazanma açısından ilerleme sürecini hızlandırmış osmanlı padişahı.

ayrıca istanbulun üç fatihinin ilkidir. diğer ikisi de ismini sonradan eklemeyi unutmamayı dilediğim ingiliz kumandanı ve mustafa kemal'dir.
devamını gör...
hz. muhammed'in (s.a.v) hadis-i şerifinde müjdelediği istanbul'un fethini gerçekleştiren büyük komutan. arapça, farsça, ıtalyanca, latince, rumca, slavca da dahil olmak üzere dokuz dil bildiği söylenir.
devamını gör...
ıı. mehmed. yedinci osmanlı padişahıdır. sultan ıı. murad ve hüma hatun'un oğludur. istanbul'u fethetmesinden sonra "fatih" lakabıyla anılmıştır. istanbul'un fethi, orta çağ'ın sonu yeni çağ'ın başlangıcı olmuştur. bundan dolayı fatih, "çağ açan hükümdar" olarak da tanınır.
devamını gör...
devletin bekası öne sürülerek kuran ve sünnette izine hiç rastlanılmayan bir uygulama yani "kardeş katlini" yasa haline getiren, istanbulu kazanan ama dinini kaybeden bedbahtlardan birisi..
devamını gör...
kutsal imparatorluk kanı yere değip kirlenmesin diye kardeşlerini halatla boğdurarak öldürtmüştür. boğdurduğu kardeşlerinin en küçüğü altı aylıktı. böyle de mübarek bir padişahtır kendisi.
devamını gör...
ceddine küfretmeyi marifet sanan irfansızların hakkında atıp tutup havladığı cihan padişahı fatih muhammed. iki cihanda da sultan olduğunu peygamber efendimiz söyleyecek ama üç beş hayasız ona münafık deme cüretinde bulunacak. ihlsözlükte de peygamberi yalanlayanlar olacaksa ekşi ve türevinden hiç farkı yok demektir.
devamını gör...
peygamberin ağzından kendi icraatlarını meşrulaştırmaya yeltenecek kadar ahlaksız bir islam düşmanıdır. peygamberin istanbul'un fethi ile ilgili hadislerinin hangisi sahih bir kaynaktan çıkmıştır? doğru mudur? peygambere kuran tarafından haram kılınmış müneccim sıfatını mı layık görüyorsunuz? bu mudur sizin yalan islam'ınız? bu şahsın ne kadar müslüman olduğuna kani olmak için icraatlarına bakmak yeterlidir. avni mahlasıyla yazdığı şiirlerini okuyun. şaraba ve zinaya düzdüğü övgüleri okuyun. biraz da tarih okuyun. ama en önemlisi kuran okuyun. ve ondan sapmayın. peygamberin adını ağzınıza alırken de dikkatli olun. onun adını bebek katillerinin cinayetlerini meşrulaştırmak için kullanırken ahirette yüzünüzün ne kadar kızaracağını da. yüzünüz de kalır mı bilmem.

bir tavsiyem de şudur ki, bilginizin her zaman tamam olmadığını düşünün. cehaletiyle övünmek ancak ahmaklara yakışır.
devamını gör...
15 sene boyunca ogluma adını vermek ıcın can attıgım sonundada rabbıme sukurler olsun kı koydugum peygamber efendımızden sonra kı en cok sevdıgım ınsan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar