fatih terim’i sevmek

bir ölçüdür aslında. adamın iyilik meleği falan olmadığı aşikar zannediyorum. dolayısıyla neyin ölçüsü olduğu da anlaşılabilir az çok böylece. burak yılmaz’ı sevmek de benzer bişiydir.
devamını gör...
türk futbolunun katilini sevmektir. galatasaray'a başarılar yaşatmış olabilir ama insan sadece başarısıyla konuşulursa sevilmelidir bana kalırsa. başarısız da olabilir ama gayretli olur o zaman da insan sevilir. medyada bir lobi oluşturup güç elde edip sonrasında manipülasyon yapıyorsa başarısını da alsın başına çalsın. karıiyerinin başlarında birkaç kulüp haricinde küçük takım yönetmemiş bir adam var karşımızda medyada o kadar başarılı ki herkes onu konuşuyor. ufacık bir takımı belli bir sistemle oynatarak şampiyonluğu kovalayan bir takım haline getiren abdullah avcı sevilmez, konyasporla harikalar yapan fenerbahçe'de başarılar yakalayan aykut hoca sevilmez, erol bulut, sergen yalçın gibi hocalar konuşulmaz, ikinci ligde takımın başına geçer geçmez müthiş bir galibiyet serisi yakalayan osman özköylü konuşulmaz. kasımpaşa'ya level atlatan kemal özdeş konuşulmaz mesela mustafa denizli takımı ilk sıralardan alıp kümeye kadar götürdü o da konuşulmaz. mustafa denizli de sırf medyadaki lobinin şişirmesi. medya varsa yoksa fatih terimcidir daha çok.

ama gel gelelim kebapçı selo ile kavgasında hepimiz kebapçıdan yanaydık. bizim nefretimiz galatasaray'a değil kardeşim, galatasaray'ı şampiyon yaptı diye kıskandığımızdan da değil. sevilecek nesi var ben şahsen bulamıyorum. taktik bilgisine bayılıyorum hayranım diyen biri var mı mesela, jurgen klopp u daha çok seviyoruz ülkecek. galatasaraylılar sevebilir bişey diyemem.
devamını gör...
ben de kendisinin kişiliğine bayılmıyorum evet ama az biraz takdir edin be arkadaş.

her başarısını lobiye bağlamak futbola âmâ olmak demektir, yukarıda yazan sevgili arkadaşlarım kusuruma bakmasın bu eleştirimden dolayı.

adam 9,5 senede 8 kere şampiyon olmuş, uefa kupası almış, türk milli takımının o zamana kadarki en büyük başarısını yaşatmış (ingiltere 96'ya gitmek), 2002 dünya kupası üçüncülüğünün temelini o atmış, 2008'de avrupa 3. sü olmuş, finali son dakikada kaçırmış.

adamın elindeki takım şampiyonlar ligi çeyrek finalinde hem de 45 dakikada real madrid'i az kalsın bu seneki come-backlerin biri gibi eleyecek duruma gelmişti ne çabuk unuttunuz daha 5-6 sene anca oldu.

hala bu adamın taktik blgisine, teknik direktörlük yeteneğine laf etmek nedir gözünüzü seveyim.

küçük takım yönetmemesi ise ciddi anlamda komik bir eleştiri, yapmayın arkadaşlar. adam öyle ya da böyle milan'ı fiorentina'yı çalıştırmış, ki fiorentina'da gayet de başarılı olmuş, bu adam gidip sırf size kendisini ispatlamak için kayseri'yi, karabük'ü vs mi çalıştırsın!

hele ki bu adamın yanında haşortman reise, loser avcıya başarılı diyorsanız taraftar değil de tarafgir olmuşsunuz haberiniz yok.

bir insana olan sevgisizliğiniz o insanı takdir etmenizin önüne geçiyorsa, taraftar değil tarafgir olursunuz. siz tarafgir olmayın, taraftar olun vesselam.
devamını gör...
seviyorum ben. galatasaraylıyım neden sevmeyeyim? terim’in galatasaray’a kötülüğü yok. faydası çok. üstelik benim onu sevmemi de beklemiyor. en güzeli işte bu zoraki olmadan sevmek. insanları seviniz millet. herkesin kusuru var. sevmiyorsanız da saygı duyun. bence o da yeter hepimize.
yukarıda gördükleriniz biraz hümanist biraz pragmatist bir yaklaşım oldu. benle alakası yok. ben genelde hayvan gibi duygularla severim. ama anlayamazsınız o yüzden size seçmeli bir sevgi bırakıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar