fatma betül sayan kaya'nın verdiği hilton iftarı

#haber 

reis seçim öncesi israf yok derken fatma hanımdaki bu özgüven ne ola ki. kişi başı 90 liradan anlaşma yapılan ve 3 gün süren iftara 1500 kamu personeli katıldı. toplam maliyet 135 bin lira.

böyle bir şey gerçekten olmuşsa eğer sizin yaşadığınız ramazana derim ben. ulan insaf gerçekten.

haber
devamını gör...
gerekirse peynir ekmek yiyeceğini açıklayan bakanın iftarı. kusura bakma da gerekirse o peynir ekmeği yine biz yeriz siz aynen devam edersiniz. böyle vasıfsız tanıdık diye bir yerlere gelen kişilerden ne çekti bu millet. sevap işlemek istiyorsan cebinizden ödeyin kardeşim.

edit: ulan devlete milyonluk fatura ödettiren de mi osmanlı torunu? osmanlı ile ne alakası var.
devamını gör...
işte bunlar hep osmanlı torunu olmanın sırrıdır. ne bekliyorsunuz ki bunlar tıpkı osmanlılar gibi milleti reaya olarak görüyorlar sen onların gözünde insan bile değilsin senin malını, paranı, hakkını gasp eder ama senin ses çıkarma hakkın yoktur çünkü sen onların gözünde reayasın, koyun sürüsüsün, onlar için çalışmalısın.
devamını gör...
fatma betül sayan kaya kim Allah aşkına? ciddiye alınacak kapasitede bir insan bile değil. nerede ne konuşacağını, nasıl hareketler yapacağını bile bilmiyor. baba parasıyla bir yerlere gelmiş tanıdıklarla partiye girmiş, bakan olmuş kendini kapasiteli zannediyor. internet var medya var bunu unutuyor. yaptığı şeyler gizli kalacak zannediyor.
ah benim vasıfsız bakanım ah.
devamını gör...
bedelinin devletin parasıyla ödendiği iddia edilen iftar.

şahsi servetinden ödemesini yaptıysa Allah kabul etsin, milletin parası ile ödediyse kendisine dünyada ve ahirette azap olsun inşallah.
devamını gör...
benden taraf hakkım haram zıkkım olsun..

benim evime 20 gündür et girmemiş..
devamını gör...
hepsini anlarım da insan niye hilton'da iftar yapar onu anlamam. hani oruç nefsi dize getirmekti? iftarı açınca amaan sabahlara olmasın diye oynuyonuz mu napıyonuz? hilton abi bak lüksün maddeleşmiş hali.
devamını gör...
şu akp'ye oy verme lanetinden ne zaman kurtulacağız acaba. bu bir lanet resmen. şu adamlara oy vermek istemiyorum lakin muhalefete bakıyorum binbir beter. eah eytera bea!
devamını gör...
doğruysa... diye başlayacaktım cümleye ancak bu tip elemanlar için nefes tüketmeye gerek yok. zira bu tipler bu partide yeterince var. reis iyi ancak etrafı çok kötü! bir türlü müdahale etmedi yahut edemedi..
devamını gör...
helal olsun sayın bakanım. ben geçen gün teklif aldım. nasıl bu kadar teklif verdiler. siz bide bakansınız daha şatafatlı olur yemekleriniz. yine ucaza kapatmışsınız.
iftar yemeğidir.
devamını gör...
fakirlerin halinden anlamak için müthiş fırsattır.
keşke ben de katılıp fakirlerin halinden anlayabilseydim.
devamını gör...
ya şunu yetimlere, çocuk yurtlarında kalanlara yapsalar gram üzülmem de ne kadar at hırsızı varsa gidiyor ya iftara acayip zoruma gidiyor.
devamını gör...
yiyin efendiler yiyin aksırana kadar yiyin tıksırana kadar yiyin.
çok ilginç kimse bunu söylememiş.
devamını gör...
sırf reklam için bir eve konuk olup, fakir sofrasında iftar yapıyoruz pozları verenlerin tarftarlarının gözünde evliyalık mertebesine yükseldiği ama aynı taraftarların görmediği sofra.
devamını gör...
ülkedeki bu muhalif grup çok tehlikeli gerçekten. olur olmaz her şeyi eleştirdikleri için insanda bir savunma psikolojisi geliştiriyorlar ve zorlasan olmayacak kadar iktidar destekçisi yapıyorlar seni.

bir hükümet destekçisi olarak şu başlığa gelip güzel güzel eleştirimi yapardım normalde. çünkü sorunum kişilerle değil, yapılan işlerle... fakat son zamanlarda sözlükte yazılanları okudukça sabrımı kaybediyorum sanırım. kişiler üzerinden yürüyen, hakkı teslim etmeyen, çifte standardın alasını uygulayan bu zihniyet geleceğe dair umutlarımı tüketiyor.
devamını gör...
emine ablanin 165 bin liralik çanta kullanmasindan daha abes degildir. hiç değilse burada 1500 kisi yemek yemiş. hoş yedikleri zehir zıkkım olsun o ayrı. he ne diyorduk; reis iyi ama çevresi kötü değil mi? lan reisin iyi görünmesi onun iyi bir yalancı olmasından başka bir şey değil.
devamını gör...
kader mahkumudur.

şimdi buraya "filistin'de acı çeken müslümanlar" temalı bir entry döşesek de olurdu, ama bu sefer meseleye biraz bilimsel bakalım. (bkz: compartmentalization)
devamını gör...
çok da uzun olmayan yaşam sürem boyunca bir kez olsun rızık endişesi çekmedim Allah'a hamdolsun. bu benim böyle zoruma gidiyorsa bir de bu endişeyi taşıyan, bütçesini bir türlü toparlayamayan, çocuklarının karnını doyuramamaktan azap duyan insanlar ne yapsın?
işin en acı yanı da bunun ramazan kisvesi altında yapılması. çok yazık!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar