fatma nur çelik

yıllar öncesi bir gün... antalya'nın en güzel camilerinden birinin karşısındaki evimizdeyiz. annem şimdi tam hatırlamıyorum, bir şey istemem için alt kattaki suzan abla'ya gönderdi beni. gittim kapılarını çaldım. suzan abla açtı kapıyı. 5-6 yaşlarındaki küçük, esmer güzeli kızı fatma nur da kapıya koştu. üzerinde gelinlik, gelinliğine iğneyle iliştirilmiş bir kağıt para... düğüne mi gidiyorsunuz suzan abla diye sordum. hayır dedi kızmla gelincilik oynuyoruz...

bu sabah twitter'da idam cezası geri gelsin hatchtagiyle birlikte "fnç" harflerini gördüm. ne ola ki diye şöyle bir araştırdım. istanbul bahçelievler'de genç bir kızın hunharca katledilmesi üzerine millet ayağa kalkmış. bela okudum o Allah'ın belası herife...

milletin kendisi için ayağa kalktığı fnç'nin o esmer güzeli, gelinlikli minik kız çocuğu olduğunu öğrendim az evvel. sabahleyin bela okuyup geçtiğim o lanet herifi şimdi elime verseler çiğ çiğ etini yerim Allah belamı versin. ve Allah yine belamı versin ki canilik beni böyle yakından vurmayınca yüreğim hakkıyla sızlamıyormuş.

Allah rahmet eylesin güzel kızım.
Allah rahmet eylesin.


ilgili haber için.
http://haber.mynet.com/bahc...
devamını gör...
hayattaki tek varlık sebebi bacaklarının arasındaki uzantının emir ve isteklerini yerine getirmek olan bir p..t tarafından vahşice öldürülen kız. dün haberi okuduğumdan beri aklımdan çıkmıyor. bir de o şerefsiz herifin "hoşuma gitti, sahip olmak istedim, plan yaptım" diye ifade vermesi yok mu... hayat bazı zamanlar insanı isyana zorluyor işte. herifin canı çekmiş, hormonları, nöronları kudurmuş o yüzden bir kıza tecavüz etmek, boğmak sonra da hiçbir şey olmamış gibi sigara tüttürüp gezmek çok normalmiş gibi konuşuyor. yalandan da olsa pişmanım, gözüm döndü demiyor ki dese de bir anlamı olmazdı ya... bir de evli herif, çocuk sahibi...it gibi üremekle baba olunmadığının canlı kanıtı... inşallah cezaevinde bazı erkekler tarafından çok güzel muamele görür, yetmez ama evet sonra da şişlesinler, gebersin.

ve o masum kızın sonunu düşününce bir kez daha tiksiniyorum insan kılıklılardan...yavaş yavaş gözleri kapanırken şu dünyaya ve insanlara dair ne çok hayal kırıklığı yaşamıştır fatma nur, ne çok istemiştir o an annesinin babasının yanında olmayı...

fatma nur, hiç tanımasam da acısını kalbimde hissettiğim çocuk, mekanın cennet olsun.

edit: argo kelime kullanımı nedeniyle düzeltme yapmam rica edildi, bu sebeple iş bu entrydeki p..t sözcüğü biplenerek tarafımdan düzenlendi, biplenerek yazılır biplenmeden okunur.
devamını gör...
bu haberleri okuyup delirmemek işten bile değilken bir de bu hasta ve kokuşmuş ruhların bizim vergilerimizle beslendiğini bilmek! suça ortak olmak gibi bir duygu yaşatıyor insana. lanet olsun her şeye. tecavüzü yok sayan mahkemelerimiz ve insani değerlerden bahsedip geri kalmış bir ülke yaftasını yemeyelim diye idam cezasını uygulamayan bir develete sahip oldukça bu haberleri her gün düzenli bir şekilde okumaya devam edeceğiz.
devamını gör...
idam cezasının bir insan hakkı ihlali değil, bir insan hakkı gereği olduğunu bir kez daha gösteren bir olayın kahramanı maalesef.
memlekette bu gibi aşırı suçlara idam cezasının uygulanacağı bilseydi o pislik, bir ihtimal dokunmayacaktı o kızcağıza.
ve o kız belki de hayatta olacaktı şu an.
idam cezasına hayır diyerek kimin yaşama hakkını güvenceye aldınız acaba ?
o kız hayatta olsaydı ve keşke biz dünyanın en geri kalmış ülkesi olsaydık.

bu arada, hiç olayın ciddiyetini, pisliğini, rezaletini zedelemeden söylenmesi gereken farklı bir şey var.
twitter da yaşanan bu lanet olayı hastag edinip idam cezasını savunan sözde islamcıların bir çoğu, olay başörtülü bir kızın başına gelmemiş olsaydı aynı hassasiyeti gösterir miydik konulu bi vicdan muhakemesi yapsınlar önce kendilerine.


devamını gör...
bir yaratık tarafından ırzına geçilip katledilen kız..rabbim ona rahmet eylesin ve çok zor da olsa ailesine sabır..
böylesine elim böylesine iğrenç bir olayı gerçekleştiren o yaratığı asmak bile hafif kalır..onun için çeşitli işkence metotları geliyor insanın aklına..
devamını gör...
haberini üzüldüğümde ne diyeceğimi bilemediğim merhum kardeşimiz. onu öldüren şerefsizlerle aynı toplumda yaşamak gerçekten utanç verici bir durum. keşke idam cezası olsa böyle şerefsiz ruh hastalarının yaşaması oksijen israfı değildir de nedir.
devamını gör...
ben bugün gelinliğimin altına giyeceğim ayakkabıyı buldum !! | 11 ağustos 12:46 - fatma nur çelik

yazmış... içime oturdu, kanım dondu. yaşamının baharındayken hemde... kafayı takmışmış. hayvan herif, nasıl bir pisliksin sen, küfür, kötü söz az kalır sana demeye. sende kahrolursun umarım, hapishane'de o hep duyduğumuz, tecavüz olaylarının en beterine maruz kalırsın... kal ki, çıkınca milletin yüzüne bakacak halin kalmasın.

evet evet idam geri gelsin, ve hatta şeriat gelsin kessinler her bi yerini!
devamını gör...
kendisine Allah tan rahmet dilediğimiz bacımız. ailesine de sabırlar diliyorum. kimbilir o an ne kadar acı çekmiştir hayal bile edemiyorum. bu nasıl bir vicdansızlıksa video görüntülerinde adam cinayetten sonra rahatca apartmanın önünde sigarasını yakıp keyif yapıyor it herif! keşke evde tek başına olduğu halde adamın evine gelmesine izin vermeseydi. aman bayan kardeşlerim çok dikkatli olun etraf şerefsiz dolu kimseye güvenmeyin. kadının erkekle eşit olmamasının bir kanıtıdır bu. kadın narindir, savunmasızdır, korunması gerekir ama erkekte hayvani dürtüler mevcut ve güç onda* ne geçti şimdi eline ? dilerim rabbimden hem bu dünyada hem ahirette çekersin acısını...
devamını gör...
kabul edelim bundan en iyi ihtimalle 1 ay sonra hiç birimiz hatılamayacağız günün haftanın kahramanı olmuştur sadece...

türk halkı az derin düşünsün ve seçimini yapsın avrupa birliğine evet derken idam yasası geri gelmeyecektir bu merhume milat olsun hayatımızda yeni anayasa yapılırken şu internet denilen ve amerikanya başkanına bile ulaşmamızı sağlayacak aleti meclis başkanına ulaşmada kullansın ve vaktiyle avrupa birliğine girmek için kaldırdığımız bazı cezaların geri gelmesi için çaba sarfetsin...

rabbim bu kardeşimizi kendi rahmetiyle karşılasın...
devamını gör...
kurban gidenlerden sadece biri. düşündükçe ürperiyor insan. elbette asıl adalet yerinde tecelli bulacak ama böyle 2 dakikalık zevki için insan hayatını hiçe sayan yaratıklara yapılacak şey idamdan öte organını kesmek olmalı.
devamını gör...
evladını başka bir şehre okumaya gönderme cesareti olan ailenin de suçunun olduğunu belirtmek istediğim, üzücü bir olaya maruz kalmış kızımız. Allah rahmet eylesin.


edit: eksileyen arkadaş sadece bir nedenini yazmıştım. eğer şeriatın gelmesini istiyorsan, bu kızın bilmem kaç km uzaklığa yanında buluğ çağına ermiş erkekle gitmesi gerektiğini bilmiyorsun. şeriat sizin gibi düşünenlere nasip olmuyor işte. katile şeriat gelsin, sana gelmesin mi? ayrıca kasımpaşa diye bir yer var bildin mi?
devamını gör...
her tecavuz olayinda oldugu gibi tecavuzcu disinda suclu arama yarisindaki insanlari ortaya cikarmistir. Allah sizi bildigi gibi yapsin. evladini baska bir sehre okumaya gonderen ailenin sucu oldugunu iddia etmek tanriyi oynamaktan baska bi sey degildir. neden sonuc iliskisini bu sekilde kurmaya calisirsan hersey herseyin nedenidir ve sonucudur gibi bir noktaya varirsin ki isin icinden cikmak mumkun olmaz. bu nedenle biz olaylari kendi icinde dogru ve yanlis seklinde degerlendirebiliriz. suc ve ceza iliskisini de ancak bu sayede kurabiliriz. yani ben bugun evden disari ciktim sokakta basima bi sey geldi basima gelen sey de benim de hatam var cunku sokaga ben ciktim derseniz olmaz. dogru bir iliski kurma bicimi degil. simdi gelelim sehir disina kiz gonderme meselesine. sen kizini eve hapsetmedigin surece (bu kafalardan bu da beklenir) sehir disinda okumasiyla ayni sehirde okumasi arasinda cok fark yoktur. akli fesat seylere calisan insan bunu her yerde yapabilir.
devamını gör...
Allah rahmet eylesin... çok acı ve çok utanç verici....ve çok adaletsiz.... hayatının baharında hayat dolu bir genç kızın hayat hakkını elinden almanın cezası birkaç yıl yatmak olmamalı.....
devamını gör...
adını ve haberini tivitırdan öğrendiğim, olayı duyar duymaz gözlerimin yaşarmasına, vicdanımın sızlamasına sebep olan; bi yandan da"e be ablacım neden dikkat etmedin de tek iken birini eve kabul ettin" diye hayıflandığım hanım kardeşin adı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar