fatmanur altun'dan dört maaş savunması

malumunuz üzere, cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı fahrettin altun ve eşinin çifter çifter dolgun maaşlar almasını gündeme getirmişti özgür özel. fatmanur hanım duruma kızıp, hafif de tehditler savuran bir yazı kaleme almış. ben şahsen ikna oldum yani. hatta neden bir khk ile ülkenin tapusunu bunların üzerlerine yapmıyorlar diye içerledim de.

''devlette “dolgun ücret” karşılığı çalıştığı iddia edilen kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık gösterdikleri kasıtlı olarak halkın gözünden kaçırılmaktadır.''

''faiz kırbacı ile hepimizi korkunç çalışma şartlarına mahkum eden, emeklerimizi çalan, lobiler ve satın aldıkları işbirlikçiler vasıtasıyla aldırdıkları kararlarla, çalışmadan servetimize el koyan kesimleri konuşmak yerine risk altında, haftanın yedi günü ve yirmi dört saat esasına göre, aile, eğlence bilmeden çalışan, tatil yapmayı kendilerine yakıştıramayan devlet adamlarının toplumsal tabakalaşmadaki yerlerini, yediklerini, içtiklerini, giydiklerini çoğu zaman yalan yanlış haberlerle sorgulatmaya çalışanlar halkı düşünenler değildir.''

''devlet adamlarının toplumsal tabakalaşmadaki yerlerini...'' yalnız ben şurada geçene ''toplumsal tabakalaşmadaki yerleri''ne ekstra bi kıl oldum. bende küfür olmadığı halde küfür etkisi uyandıran cümle etkisi oluşturdu.

son olarak şöyle demiş;

son söz; vatandaşla alay etmeyin, sabrımızı da sınamayın, ikiyüzlülüğünüzü ve ihanetinizi milletimizin gözlerinin önüne sermeyin vesselam…''
devamını gör...
bülent arınç ekolünün kamu yöneticileri arasında hızla yayıldığının itirafını yapmış. kusura bakma ablacığım edepsizlik yapmaya devam edeceğiz. memnun değilsen git o burjuvazi şirketlerinde çalış, kimse seni zorla o koltuklarda oturtmuyor. kamu kaynaklarını hortumlarken dokunamıyoruz anladık ama en azından rahatsız ederiz. unutmadan bu işin bir de öteki dünyalık boyutu var ki o noktada zerre hakkım varsa alacağım.
devamını gör...
(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)

koskaca soyvetler birliği, geçtim sovyeti rusu komunisti, koskoca devleti aliye osmanlı böyle ortadan kalktı.
herhangi bir sebeple kendisini halktan ve "haktan" üstün gören kaymak tabaka, hangi parti, hangi cemaat, hangi tarikata mensup olsa da ortadan kalkacaktır, yok olacaktır.

biz bugün ömer den, ali den, osman dan , ebu bekir den bahsediyorsak, devlet adamlığının nasıl olması gerektiğini bizlere anlattıkları içindir.

bunlar, devletin sırtına yapışmış sülük gibi, sözüm ona bilgi beceri ve eğitimleriyle, halktan toplanan vergilerle, paristen ayakkabı alıp, neryorkerlarda ipek eşarp takıp, namazda Allahım mazlum halka yardım et diyecek kadar, kültürden uzak, türk örf ve adetlerinden bi haber bir güruhtur.

kişiyi başörtü takması, namaz kılması mümin yapabilir ama müslümanlık ayrı meziyettir.
devamını gör...
evine ayda minimum 50bin lira gelen hanımefendi "devlet adamlarının toplumsal tabakalaşması" diyerek ayda 2100 lirayla 4 kişilik aile geçindirmeye çalışan fakir tipleri nasıl aşağı gördüğünü belli etmiş. siz kim köpeksiniz bizim maaşları sorguluyorsunuz devlet adamıyız demiş.

havayolu taşımacılığı ile hiçbir alakası olmamasına rağmen türk hava yolları yönetim kuruluna girmiş olması onu ne kadar devlet adamı yapıyorsa artık.

maaş hariç çalıştığı tek bir kurumdan yıllık 244 bin 720 tl huzur hakkı alan bu hanımefendinin sadece huzur hakkı 116 asgarî ücretlinin maaşına denk. bi zahmet huzur verin aaaa. bak partiden torpil alırım umuduyla aramızda gezen yandaşları eksiliyor sonra. herkes tabakasına göre yorum yapsın.
devamını gör...
sayın fatmanur altun hanımefendinin zahmet buyurarak, değerli vakitlerini ayırarak, kıymetli enerjilerini sarf ederek yaptığı savunma.
ne gerek var siz yoruluyorsunuz efendim, siz düşünüp zihninizi meşgul ediyorsunuz böyle savunma falan, ne diye muhatap alıyor da açıklama yapıyorsunuz.

4 değil 4000 maaşı yeseniz, 400 ilçe satıp üzerinize tapu etseniz, sizden açıklama beklemeyecek bir tebaa var, siz niye güzel başınızı yordunuz bu açıklamalar falan?
devamını gör...
1-hangi vasfı onu devlet adamı yapar?
2-toplumsal tabakalaşma dediği nedir?asiller ve kölelerden oluşan yeni bir devlet düzeni mi?
3-thy'de aile, eğlence bilmeden yaptığı iş tam olarak nedir ?
4-mesela halkı, milleti bu kadar düşünmeyip; "kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık yapmasa, o şirketler hangi kabiliyetine mukabil onlarca kat ödeme yapacaktı? tam olarak aynı hizmet dediği şey nedir bize biraz açsa ya?

bunlara ve bu olanları göre göre bunların yanında kalanlara, bunları o konumlarda tutmaya devam edenlere karşı zerre muhabbet beslemiyorum artık. yillarca müslümanların gördüğü muamele üzerinden aynı mahallenin ezileniyizi oynayarak insanlardan bir teveccüh gordüler ama şu noktada benim için bırakın aynı mahalleyi aynı inancın bile fersah fersah uzağındayız gibi geliyir. "sizin dininiz size, benim dinim bana."
devamını gör...
devletin memuru dolgun maaş alacak ki rüşvete ihtiyaç duymaya.

imam, çalıştığı beldenin en güzel kızını alacak ki gözü dışarıda kalmaya, tebliğ görevini günaha girmeden yapa.

evet, bu kaideleri de unutmamak ilazım.
devamını gör...
bu kadar kabiliyetli bireylerin aynı hizmet karşılığı ulus ötesi şirketlerde kat kat fazla para alabilecekken memur maaşına kanaat etmesi gerçekten tebrik edilesi bir durummuş.

az bile para alıyorlarmış, ben ikna oldum şahsen arkadaşlar. zeytinyağı gibi üzere çıkmak diye buna denir işte! haram-helal-kul hakkı-utanma gibi kavramların ne olduğu konusunda sık sık kamu spotu yapmamız gerekiyor sanırım.
devamını gör...
açıklamanın nereden tutsan elinde kalmasıyla ve t24 gibi sitelere güvenmediğim için açtım http://fikriyat.com'dan orijinalini okudum. fatmanur hanımefendi, ananızın atanızın kulağını bilgisayar başında biraz çınlattım. ben küfrettim siz günahlarınıza mütevazi günahlar eklediniz öyle diyeyim. cvni de okudum 4 çocuk annesi olmana daha da üzüldüm. lütfen korunun artık. sizin çoğalmamanız çocuk yetiştirmemeniz gerekiyor. her cümlesi ayrı skandal.

--- alıntı ---
"faiz kırbacı ile hepimizi korkunç çalışma şartlarına mahkum eden, emeklerimizi çalan, lobiler ve satın aldıkları işbirlikçiler vasıtasıyla aldırdıkları kararlarla, çalışmadan servetimize el koyan kesimleri..."
--- alıntı ---

bu kesimin içinde siyaset yapıyorsun ve bu kesimin bir parçasısın. ne kadar sevmesem de faizi özgür özel mi %24'e çıkardı? haşa sana bu nimetleri veren tayyib'in meydanlarda merkez bankasında artık şu kadar dolarımız var derken yürütmeye bağlı olmayan merkez bankasının başarısını üstleniyordu. %24 faiz de sizin başarınız.


--- alıntı ---
devlet adamlarının toplumsal tabakalaşmadaki yerlerini, yediklerini, içtiklerini, giydiklerini çoğu zaman yalan yanlış haberlerle sorgulatmaya çalışanlar halkı düşünenler değildir.
--- alıntı ---

bu nedir ya, Allah bir kere daha belanı versin. başlık sahibinin de yazdığı gibi devlet adamlarının sorgulanmaması gereken toplumsal tabakalaşmadaki yeri konusu canımı sıktı. sosyoloji okumuş birisinin, kadın ve demokrasi diye bir derneğin bilmem neyi olan birisi için felaket bir cümle. devlet adamı yediğinin içtiğinin hesabını verebilendir. yalayarak makamlara maaşlara oturmakla devlet yönetmek aynı şey değil.--- alıntı ---
devlette “dolgun ücret” karşılığı çalıştığı iddia edilen kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık gösterdikleri kasıtlı olarak halkın gözünden kaçırılmaktadır.
--- alıntı ---

sen sosyoloji mezunusun, thy yönetim kurulunda hangi ipe derman oluyorsun? bundan önce de ibb'den maaş almışsın. akpliye rica etmeden bir iş sahibi olabildin mi daha önce? muhtemelen varlık fonuna bağlı şirketlerin yönetim kurulları dolgun maaşlarla ak partililer arasında yağmalanırken kocan da rte'ye yakınlığıyla "benim avradı da listeye yazıverin" dedi. sen de hiç bir şey anlamadığın kağıtlara imza atarak onlarca asgari ücretlinin gelirini bu sayede kursağından geçiriyorsun.
--- alıntı ---
kimsenin ismini bile duymadığı markaları kullanan, hayal bile edemeyeceği standartlarda yaşayan ağababaları için, daha önce defalarca yaptıkları gibi ellerini kirletmeden ülke, toprak ve zenginlik toplamaya çalışan işbirlikçilerdir.
--- alıntı ---

emine erdoğanın 50 bin dolarlık neredeyse 300 bin liralık çantasını mı kastediyorsun? ağaların altın varaklı bardaklar hermes çantalarla gezerken iş birlikçilerine de maaş mı dağıtıyor? ne kadar kötü değil mi? kadın resmen kendinden bahsetmiş. bize yazacak bir şey bırakmamış.


aşk ile bir daha.. Allah belanızı versin.
devamını gör...
karı-koca istanbul sosyoloji mezunuymuş bunlar. ettiği laflara bakılırsa sosyolojiden anladığı da muğlak.

şimdi ben ne diliyorum, bunların ayağının altından kaysın bu iktidar. paaat diye yere yapışsınlar. bi görelim bakalım hangi uluslarası şirket kapılarında yatıyomuş bu istanbul sosyoloji mezunlarının. aç kalmazlar yine onu söyleyeyim. şehir üniversitesi'nde akademisyenlik seta'da konferans bi şekilde gene tutunurlar. ama iktidar gittiği an thy'den şutlanacaksın ve lufthansa,emirates nolur bize gelin diye peşinden koşmayacak. sen kimsin, havayolu taşımacılığı ile alakan ne ki de thy'desin ?

ar yok ki. ar olsa bu zamana kadar açıktan yaptıklarını yapamazlar.
devamını gör...
okudum. çdk afili cümleler. bence böyle cümleler kurmayı becerebilen üstün bir kabiliyeti yeterince değerlendiremiyoruz devlet olarak.

bütün maaşınlarına yüzde ellişer zam yapılmalı ki kaçmasın elden.
devamını gör...
tipik islamcı savunması

1-dunyanin her yerinde boyle seyler olur.(nasil olsa zahmet edip dunyanin orasinda isler nasil yuruyor bakan yok)
2-fayiz lobisi,israyil oyunları,dış mihraklar,
3-x olurken neredeydiniz
4-ulkemizin icinden gectigi kritik surec
5-haram,beddua,ahiretle tehdit ve kapanış

bu tiplerden ne bekliyordunuz da?ıstifa denen şerefli makama başvurmalarını mı?tovbe istiğfar etmelerini mi?mantıklı izahat vermelerini mi?islamcıdan üstelik?*
devamını gör...
konuyu 40 dere etrafında döndürerek hiçbir açıklama yapmama sanatına ait kötü bir örnek. ablacığım sen git o çok uluslu şirkete al bu maaşının 10 katını o zaman. niye fedakarlık yapıyorsun ki ? sosyoloji mezunu biri olarak thy yönetim kurulu üyesi olması büyük fedakarlık zaten bıraksın buluruz fedakarlık yapacak birilerini.

bir kere de hatalarınızı kabul edin ya. kocası vatan millet faizi edebiyatı yapıyor bu kendince aforizma kasıyor sonuç eve 4 maaş girmiyor yalan söylüyorlar diyemiyorlar. ışte asıl arsızlık tam burası. yazık örtmeye çalışıp daha da rezil ediyorlar.

ne diyeyim " han-i yağma" şiiri anlatıyor herşeyi.
devamını gör...
savunma yapmasına gerek yoktu. istediği kadar yiyebilir. kendisinden çıkar, evlatlarından çıkar... bu dünyada çıkmasa ahirette verirler küsküyü.
devamını gör...
türkiyede muhalif kesim baskın geldiğinde iş bulamayacak önemli bir kesim var. bu kesim bu durumun farkında olduğu için hazır hala imkan varken sistemin devamını sağlamak için söylemesi gerekenleri yaparak hem üstlerine dikilen elbisenin hakkını veriyorlar hem de tabir caizse çeşme akarken testilerini dolduruyorlar.

yarın bu sistem çökerse birikimlerini de alarak gerekirse bir ömür refah içinde yaşayacak yüzlerce insan var.
devamını gör...
neden 4 maaş aliyorsunuz sorusuna "millet aç aç" şeklinde verilen savunma.

ulan millet ekmek bulamıyor siz bizim maaşımıza takılıyorsunuz şeklinde, asıl eleştirilmeleri gerekenenin başkaları olduğu mesajını veriyor altta. bize takacağınıza ekonomiyi bu hale getirene takın diyor.
devamını gör...
lince uğrayacağım ama yazının orijinalini okudum. bir kere bu yazıyı 4 maaş savunması şeklinde tanımlamak doğru değil. yazıda insanlık tarihinden girilip, burjuvazinin nasıl güçlendiği, buna mukabil devletin zayıflatıldığı anlatılarak, devletin ve orada çalışanların hak ettiği itibarı görmesi gerektiği anlatılmış. üstün kabiliyetli kişilerin devlette çalışarak yapmış olduğu fedakarlığı görmeyen ve halkın bunu görmesini engelleyen art niyetliler de kınanmış.
yazıdan anladığım şu. halk olarak kabiliyetli bireylerimize sahip çıkmalı onların hak ettiği dolgun maaşları alabilmeleri için fedakarlık yapmalıyız. bunu yapmazsak küsüp uluslararsı şirketlere giderlerse günümüzü görürüz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar