feda etmek

hayır diyordu, ben çok feda ettim
o hiç anlamadı
feda ettim,,, hep ben,

ettiğin neydi bilmiyoruz, hala feda etmediğini de,,

neyse o yaptığın, adlandırmanın peşine düştüğünde yenik başlamıştın zaten oyuna * *

devamını gör...
uykusuz geçen onca gecelerden sonra,gözlerim kapanmak için savaş verirken feda ettim uykularımı...
yeni bir günün başlangıcında umutlarımı, yeni doğan güne inat...
avuçlarımda biriktirdiğim hayallerimi bırakıverdim seninle yaşama hayaline karşılık...
veda etmediğim kaç sevgi kaldı uğruna, bir yudum sevgin karşılığında...
ve kalbim...gözlerin direnirken bakmamaya gözlerime
ve dudakların gitme diyemezken...
bıraktım o masanın üzerinde ve öldüm.
kalsaydı onu da feda edecektim....
devamını gör...
insan nelerini feda edebilir.. sahip olduğu nelerini hiçe sayabilir bir başka amaç uğruna. ya her şeyini feda edeceği bir hedef bulduysa? etmeli mi etmemeli mi? ya yanilirse? ya hedefe ulaşamadan feda ettikleri de elinden çıkar ve müflis olursa? savaşta bunlar düşünülmez, feda etmek gerekiyorsa edilir.. arkaya bakılmaz.
devamını gör...
insan bir amaç uğruna feda olunabilme fıtratı üzerinde yaratılmıştır.kimileri bu özelliği hiç keşfedemez,ki bunlar genelde dil ehli olanlardır.hal ehli olanlar ise fedakarlığın zirve hallerini yaşar,büyük bir tevazuyla çıkıp giderler.
devamını gör...
yeşilçam da, dizilerde ve hatta beyazperde de meşhur bir sahne vardır.. suçlu tabancasını hedefe doğrultur tam vurdu vuracak.. esas oğlan/kız salise süren an diliminde kendini asıl hedef yapar, atlar kurşunların önüne.. meali; “sana bi şey olmasın, sana gelen bana gelsin..” dir.. ama alt metin der ki; ben bencilim, senin yokluğuna katlanamam, sen daha yürreklisin.. bir an, kısacık bir an içinde doğru/yanlış ayırd edemeden bir karar ver ve uygula.. kurşunun isabet ettiği yer ile ilintili olarak netice trajedi de olabilir, trajediyle başlayıp mucizeye evrilen bir ikinci şans da.. ikinci şansınızı kullanmaya başladığınız an ve sonrasında da vermiş olduğunuz kararın önünü arkasını, doğrusunu yanlışını sorgulamazsınız galiba.. olmamış gibi mümkünse yaşamaya devam edersiniz..

fedakarlık mı bu şimdi?. bilinç altında yatan esas duygu “bencilliğe” romantik bir kılıf uydurma mı?. “ben olsam n’apardım?.” sorgulamasına girmiyorum bile.. dedim ya; kısacık bir an dır karar vermeniz için size kalan ve sonrası.. sonrası spoiler..)

bir çeşit sevgiyi feda etme olabilir mi acaba?. ya da sevdiğin için fedakarlık etmek mi?. kim vurduya gitmek desek; olayın faili bulunduğunda, bu deyim de tam karşılığı olmuyor eylemin.. bazı soruların net bir cevabı olmuyor galiba.. karar verip uyguluyorsun sadece..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar