fehmi koru

aramızdan çıkmış ve "bize ait diye" iftihar edeceğimiz bir isim. onu biz doğurmadık,besleyip büyütmedik; hayatı boyunca ne mücadeleler etmiştir kimbilir... ama yinede toplum olarak ona sahip olmanın keyifini sürebiliriz. kıymet bilen toplumun yapacağı altıüstü budur zaten. bilderberge katılmasının ne sakıncası olabilir. yazılarıyla zihnimizi açmaya, saçmalıkları yutmayalım diye uyarıcı olmaya ömrümü vakfetmiş bir duayendir. ancak türkiyeye daha fazla laikliğin gerektiğini de söyler ve ben bunu hiç anlamam. yusuf kaplanın işaret ettiği gibi laiklik tarihte tatile çıkmış islam toplumlarının eve dönmesini imkansızlaştırır. o halde fehmi koru müslüman toplumu cari paradigma çerçevesine sıkıştıran bu öneriden vazgeçse galiba iyi edecek.

fehmi koruya bir vaka üzerinde düşünmesini tavsiye edebiliriz: bedrin aslanları savaş için değil kervanın önünü kesmek için yola çıkmışlardı. "tahakkuk edecek olan etti" ve Allah karşılarına kervanı değil mekke ordusunu çıkardı.
devamını gör...
recep tayyip erdoğŸan için "obama gibi geldi, bush gibi oldu" betimlemesini yapan ve de cevabını birinci ağŸızdan alan gazeteci.

aydın doğŸan ile olan ilişŸkileri de düşŸündürücüdür. tüm bunlara rağŸmen muhafazakar kesimin önde gelen kalemlerindendir. haber saati yorumcusudur.
devamını gör...
ulusalcıları gördüğü yerde paylayan ve birikimi ile öne çıkan kaliteli bir yazardır.
devamını gör...
merak ediyorum özellikle taha kıvanç imzalı yazılarını yazarken o bilgileri nasıl derleyip kullanabiliyor...ya da nasıl bir hafızaya sahip ki ta nezamanki hangi adamın sözlerini tak diye yerleştiriyor yazısına....
devamını gör...
bizi rahatsız edecek arkadaş
önce hucurat suresi 6. ayeti oku
sonra da fehmi koru'nun iyi atışlar efendiler... başlıklı yazısını oku
sonra helallik dile
sonra bilmediğin şeyin ardına düşme.

düzeltme: link ölüymüş, google'dan çıkar.
devamını gör...
ayda yüz beş milyar kazanıyor olduğunu duyunca, neden bıyıklarını kestiğini ve neden aydın doğan ile fasıllara katılacak kadar düştüğünü anladığım eski ılımlı islamcı abi.

daha geniş bilgi için açık açık bakınız:
http://www.milligazete.com....
devamını gör...
ülke ve dünya gündemini merak ediyorsanız okumanız gereken yazar. hangi gazeteye geçse o gazeteyi alırım. böyle takipçisiyim. düzgün türkçe ile yazan, konuşan, dolambaçlı cümlelere lafı evelemeden gevelemeden düşüncelerini anlatan kaç yazar var şu ülkede? ayrıca analizleri emsallerine göre 5 adım öndedirç

tv programlarında da sakin duruşu ve ifade biçimleriyle favorimdir.
devamını gör...
usulsüz yaptırdığı bir villa olayı olduğu açıklanan ama her ne hikmetse araştırılmayan üzerine gidilmeyen kalemşördür.
devamını gör...
bilderberg zirvesi'ne bıyıkla katılmak mümkün olmadığı için mecburen bıyığını kesmiş ve de akabinde yeniden bıyık bırakmamıştır.
devamını gör...
keşke aydın doğanın fasıl gecelerine katılmasaydı dediğim yazar.
rodos adasındaki o toplantı hakkındaki şaibeler ismini çok kötü lekelemiştir.
değer miydi, yıllardır oluşturduğun ismi lekelemeye...
yazık oldu sana
devamını gör...
hadi diyelim ki bir fasıla gittin.
sonra bir tane de kendin düzenlemenin manası nedir?
içki servisini ellerinle yapmanı nasıl bir mantıkla açıklayabilirsin?
o zaman yazdıkların tüm anlamını yitirmiyor mu?
kim sana güvenip yazılarını okuyabilir ki artık?
devamını gör...
kraltv video müzik odüllerinde bir jüri üyesi.
devamını gör...
geçmişte televizyonda fehmi koru'yu izlerken, sürekli bir şeyler anlatmaya çalışan, kameralara henüz alışamamış bilgili bir insan profili görürdüm. şimdi fehmi koru'yu görünce, gayet rahat, kameralarla içli dışlı, bilgiden çok iktidarın sözcülüğünü üstlenen bir insan görüyorum.
devamını gör...
işlerinden birazını,işsizlere paslasa sevabına.bu krizde ne makbule geçer.insana para dışında duada lazım.millette bu arada amcayı biraz özlese.
devamını gör...
zeki ve hızlı.bu yüzden hayatın gerçeklerini bazen ıskalayabiliyor.biraz manevi dünyasının hareket alanını açmalı.yılda binlerce makale yazıp,bütün ekranlarda boy gösteren bu yazarın ,bu yazı ve söz enflasyonunda tutturacakları da olmalı elbette ama.

amma ben söylemiştim cümlelerini her yerdede kullanmaması icap eder.ayrıca hükümet adına,doğan grubuyla pazarlıkları yürütmesi,kendisi gibi bir adama yakışmıyor.

suriye ile israilin arasını düzeltirsen ,hizbullaha zarar verirsin fehmicim.
devamını gör...
"sen pek hatırlamazsın, baban şöyle-böyle, deden iyi hatırlar" yıllarında zaman gazetesinde 2 ayrı isimle yazmaya başlamış yazardır.
ilginçtir her dem iktidarlar değişse de onların iyi yönlerini ortaya çıkarabilecek kadar hümanisttir.
taha kıvanç versiyonunu daha çok severim antiparantez.
bilderberg hakkında atıp tutmuş, bilderberg toplantılarına konuk olduktan sonra da dut yemiştir mealen.
devamını gör...
topluma yön vermek isteyen illegal yapılarla kelimelerle buğz eden yazar.
devamını gör...
maasinin her lirasini hak eden yazar. nedense diger yazarlarin aldigi maas konu olmazken kalemi guclu olan bu yazarimizin maasi bazilarin derdi olmus.

(bkz: meyva veren agac taslanir)

kendisini farkli kilan,donanimli arsive sahip olmasi ve ayrica hata yaptigini dusundugunde hic gocunmadan ozur dilemesidir ki bu erdemi cogu yazarda malesef goremiyoruz.

devamını gör...
yenişafak'ta yazıyordu şimdi ne oldu bilmiyorum. bıyıklarını kesti, bilderbergçi oldu.. sempatik olmadığından dolayı sempati duymadığım ve okumadığım bir yazar.
devamını gör...

--- alıntı ---
Pazar günü Habertürk gazetesinde Kutlu Esendemir imzalı bir çalışma vardı. “Demokratik açılımda 'Dün dündür' diyenler” başlıklı çalışma, tahmin edebileceğiniz gibi, 'özgürlükçü' girişimlere evvelce karşı çıktığı halde şimdilerde fikir değiştirmiş yazarları -güya- sergiliyor.
--- alıntı ---http://yenisafak.com.tr/Yaz...
devamını gör...
yaptığı yapacağı her şey bir yana, türk ve dünya siyasetini en iyi analiz eden isimlerin başında gelir benim gözümde. çok serinkanlı yazılar yazmakla birlikte kimse ondan bir hakan albayrak samimiyeti beklememelidir zaten.
devamını gör...
her yazısını okumaya çalıştığım biri. medyada olan herkesin onu takip ettiğini bilirim. kolonya kokulu tabiri çok duyulmasa da şimdi derin ve aşikar gözler üzerindedir.
lakin "aydın doğan iyi marabalar kötü" ya da "aydın bey anadolu çocuğu maaş verdikleri ise ona zarar verenlerdir " yaklaşımını gerçekçi bulmuyorum. neden aydın doğan iyi anadolu çocuğu onu anlamadım ben. çevresi ise malum zaten. bi onu açıklasa diyorum.
devamını gör...
bugün yazdığı yazıyla dağdan inişlere dair nitelikli yaklaşımlarda bulunmuş yazar.

"kâğıt üzerinde kolay gibi dursa da, bir terör örgütünü tasfiye etmek sanıldığından çok zordur. ingiltere'nin ıra, ispanya'nın eta örgütlerini tasfiyesi yıllarca sürdü; her iki örgütün 'savaşçı' elemanlarından silâh bırakmaya yanaşmayanlar da oldu.

türkiye'nin acelesi var, bu sebeple de başka ülkelerin yaşadığı bayağı uzun yıllar sürmüş tasfiye sürecini çok daha kısa sürede bitirmeye çabalıyor. åžu ana kadar başarılana bakılırsa, sonuç almanın o kadar da uzak olmadığı anlaşılıyor. iç ve dış şartları iyi kullanıyor devlet; niyetinin ciddiliğini taraf olan herkesin anlamasını kısa zamanda sağladı da..."

http://www.yenisafak.com.tr...
devamını gör...
her devrin adamı. ayın, yılın, senelerin elemanı. ayar mayar verebilme kabiliyeti olmaz onda, az yüksek perde sesten tırsar çünkü. ülkemizde bu tarz varlıklardan fazlaca bulunur. sözlükte gizli ahmet hakan'a tahammül edemeyenler nasıl oluyorda çok kişilikli, çok isimli bu kişiye dayanabiliyorlar. ve bir soru, acaba hangisi; fehmi koru'mu taha kınanç, yoksa taha kıvanç'mı fehmi koru.
devamını gör...
yıldızı düşmeyen bir yazar.
"kolonya kokulu" ifadesine müptela olan zata vermiş olduğu ayar yerindedir.

devamını gör...
artık kurum sözcüleri gibi özenle seçilmiş cümlelerle yazı yazan adam.. cumhurbaşkanı'nın kankası die yazdıklarına fazla önem atfediyor zaar..
devamını gör...
müthiş derecede ileri görüşlü bir zaattır kendisi.yıllar önce .... gazetesinde dolar üzerinden maaş alan tek gazete yazarıdır.
devamını gör...
türkiye nin en önemli 3 gazetecisi kimdir diye sorulsa ideolojik cevap vermeyecekseniz ilk akla geleceklerden.
devamını gör...
omurga nahiyesinden gevşek yazar.
nerden mi biliyorum. bir zamanlar:
-bizden korkmayın, sizi razı etmek için her naneyi yeriz. hatta benim londra yıllarından biriktirdiğim hatıralarım var. anlatayım da ağzınızın suyu aksın. deyup şu sözleri zırvalamayı başarmıştı:

--- alıntı ---
....Bayram namazına aileler bütün fertleriyle katılıyor bizden başka ülkelerde. Gurbetteki ilk bayram namazında her hafta huşu içerisinde dinlediğim Hindistan kökenli genç ve ateşli vaizin ailesi ile tanıştım. Kendisi gibi genç bir eşi ve iki küçük çocuğu vardı. Dikkat çekici olan eşinin kıyafetiydi: Başı Benazir Butto usulü yarı örtülüydü genç kadının ve üzerine aldığı şal göbek nahiyesinde gevşiyor, bu da vücudunun bir miktarını görünür kılıyordu....
--- alıntı ---
tam metin için:
http://yenisafak.com.tr/Yaz...

devamını gör...
sürekli olarak kendisine muhabbet duymamam için doneler üreten bünye. sevimsiz bünye. bencil bünye. taha olan bünyeyi düşünmesi tahammül edebilsinler diye ürettiğini düşündüğüm bünye.
devamını gör...
"söyledikleri temelde yanlış değil fethullah gülen'in; bir ülkenin uluslararası hukuka uygun olarak 'karasuları' ilân ettiği bölgeye izinsiz girerek sorunlara yol açmak, kan dökülmesine sebep olmak elbette yanlıştır..."cümlesini yazarak ne kadar cahil olduğunu açıkça ilan eden kişi.

mavi marmara'ya müdahale edildiğinde gemi tırnak içinde "uluslararası sularda" idi. bunu bazıları anlamakta sorun mu yaşıyor yoksa anlamak mı istemiyor, inanın bilmiyorum..

ayrıca hiçbir ülke karasularını keyfine göre 50-60 mil yapamaz...ve hatta israil'in keyfine göre ilan ettiği 20 mil bile yapamaz. unuttunuz mu acaba, yunanistan tek taraflı olarak 12 mile çıkardı ama türkiye bunu asla kabul etmedi.savaş nedeni saydı.
devamını gör...
bu adamın nadide yorumlarını dinlediğimde hep aklıma şu söz gelir:
laf konuştu bal kabağı koy tabağa ye sabaha
sanki yapısal bir benzerlik de var.

devamını gör...
sözlerinin tamam? okunmayan, veya al?nt? yap?l?rken bir k?sm? al?narak yorumlanan ki?idir.

"söyledikleri temelde yanl?? de?il fethullah gülen'in; bir ülkenin uluslararas? hukuka uygun olarak 'karasular?' ilân etti?i bölgeye izinsiz girerek sorunlara yol açmak, kan dökülmesine sebep olmak elbette yanl??t?r..."

cümlesi ?u ?ekilde devam eder:

"gazze'ye insani yard?m götüren gemiler bunu yapmad? zaten; uluslararas? karasular?nda ?srail'in izin vermesini beklediler..."

ele?tiri yap?l?r, yi?itler öldürülür, fakat haklar? verile...

koru'ya cahil demek de her yi?idin harc? de?ildir.

#3345020
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar