feminist

feminist toplumda anlaşŸıldığŸının tersine erkek düşŸmanı değŸil kadın düşŸkünü demektir. gerçek feminist olan birisinin lezbiyen olması kuvvetle muhtemeldir. erkek düşŸmanlığŸı misandrist kelimesinde karşŸılık bulur. yanlışŸ anlaşŸılmayı düzeltelim.
(bkz: misojinist)
devamını gör...
islamda kadın haklarını bilip, toplumda haksızlığa uğrayan kadınların, kendi haklarını geri istemesi üzerine, tu ka ka denilebilmesi için takılan lakap..

kısa ve öz;
başörtüsü sorunu neden var... cünkü yasak olup hakları elinden alınan kardeşlerimiz var...
işte değerleri olması gereken yerde olmayan kadınlar da var ki, haklarını arayıp, feminist damgası yiyen mümineler var...

benim anlamadığım ise, bir toplumda iki bireyin (kadın ve erkek) birinin ayakları zincirle yere bağlıyken, diğerinin(o da zaten nikahla bağlıdır) yükselmesinin mümkün olmadığını görememek... vesselam...
devamını gör...
"size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? nisa - 75

lütfen bunu manevi bir mücadele içinde düşününüz... *
devamını gör...
aslında kendi adına mücadele etmeyen,* * sorumlu olduğu mümine hanımlar adına mücadele eden hanımdır... kimbilir... ayrıca feminist ismini de kabul etmeyen, çünkü islamda zaten varolan kadın hakları olarak değiştirilmesini isteyen hanımdır...
devamını gör...
- hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır. r.nasihin.
- kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür. *

ilk şehit - hz sümeyye.
ilk müslüman - hz hatice.
resulun soyu - hz fatıma.

ali şeriati - fatıma fatımadır... *
devamını gör...
batı avrupa da demokrasiler yükselmeye başladığında ve genel oy olgusu oluştuğunda dışlanan kadınların tohumlarını attıkları hareket. ilk ortaya çıktığında amacı kadınların da erkekler gibi oy haklarının olmasıydı. bu haklar elde edildikten sonra, feminist hareket, iş hayatındaki ücret eşitsizliklerine ve kadınların eğitim haklarını erkeklerle eşit düzeyde kullanabilmesine kendini adadı. feminist hareketin bir kolu sosyalizm ile birleşmiş sosyalist feminist hareket ortaya çıkmıştır.
devamını gör...
akıllarında sorun olduğunu düşündüğüm topluluk. evde eşine bir bardak su getirmek kölelik, işyerinde elin adamının emriyle bilmem kaç bin kere getir götür işi yapmak eşitlik oluyor onların gözünde. ne diyeyim ki? ya da ne denebilir ki zaten?
devamını gör...
feminizm destekçisi.
toplumun her kesminin ortaklaşa nefret ettiği şey feminizm.çok acıklı, kadınlar bile nefret ediyor. zaten kadın diye bir şey kalmadı artık bayan var. kadın demek bile hakaret.
tüm izmler içerisinde feminizmden komünizmden daha çok nefret ediliyor buna eminim.
http://www.bianet.org/biane...
devamını gör...
hakkında bir fıkra:

fadime feminist olmuş. ingiliz ve fransız feminislerle sohpet ediyorlar. ingiliz feminist: "bir gün bulaşıkları yıkamadım. birinci gün bir şey görmedim. ikinci gün de görmedim. üçüncü gün baktığımda kocam bulaşıkları yıkamıştı."

daha sonra fransız feminist:"bir gün bulaşıkları yıkamadım. birinci gün bir şey görmedim. ikinci gün de görmedim. üçüncü gün baktığımda kocam bulaşıkları yıkamıştı." ardından bizim fadime anlatır:

"bulaşıkları yıkamadığımda birinci gün bir şey görmedim. ikinci gün de görmedim. üçüncü gün gözlerim yavaş yavaş görmeye başladım. bir de baktım ki dağ gibi bulaşık duruyormuş."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar