kuru bir "özür" ile kurtulmaması gereken kişidir. ne kadar büyük bir infiale yol açacağını bir savcıdan öğrenmesi gereken kişidir.
devamını gör...
keşke haber doğru mu değil mi bir bakılsaydı da hemen üstüne atlayıp mitinglerde siyasi malzeme haline gelmeseydi... umarım bunu kullanan herkesten bir şekilde bir de özür duyarız... haberi veren şuursuzun özür dilemesi yetmiyor, zira sadece basit bir haber değildi bu, manipülatifti, kasıtlıydı, öfke seline yol açtı...
devamını gör...
gözümüzle gördüğümüz her şey yalanmış meğer diyebiliriz. o acılan pankartlarıda yurtdışında açmışlardır eminiz.
ne günlere kaldık ya bunları savunanlar insan olamaz.
devamını gör...
daha önce bu konu ile ilgili olarak açılmış olan taksim'de yapılan eylemde ezanın ıslıklanması başlığına şöyle bir tanım yazmıştım;
#6559940
bu tanım sayesinde eksi rekorumu kırmış oldum.
orada belirttiğim, bu insanların o öfkelerinin islama ve ezana olmadığı idi.
burada muradım bu insanları islam diniyle aralarını daha fazla açacak bir kutuplaşmanın içine sokmamaktı.
bu yüzden öfkenin adresi olarak hükümeti göstermiştim.
ve bunu düzeltecek olanın da, o insanların kalplerine islam sevgisini aşılayacak olanın da yine hükümet olduğunu belirtmiştim.

sonuç olarak ezana karşı bir öfke olmadığını öğrenmiş olduk çok şükür.
elhamdülillah rabbim beni yanıltmadı.

şimdi o tanımı hangi düşünce yapısı ile olduğunu bilmediğim şekilde okuyup anlama becerisi gösteren arkadaşlar bakalım o eksilerini geri alacaklar mı?
devamını gör...
bakın adamın gol diyor dedirten olay.
bu haberin kolpa olduğu dünden belliydi ama provokatif misyonunu yerine getirdikten sonra yalanlasan ne olur yalanlamasan ne...
siyaset doğası gereği kara propaganda yapar, islam siyasetin dışında kalamaz dolayısıtla kara propaganda dışında kalamaz. ve inanmak inanmamak bu olguyu değiştirmez.
halâ "feministlerin" ezanı ıslıkladığına inanmak isteyenler var. yani adaleti tersyüz edenler, "masum"un "suçlu" olmadığını kanıtayana kadar suçlamak isteyenler var. böyle bir salaklık olamaz ya...
türkiye'de ezan'ın ıslıklandığı eylem hiç mi yoktu peki? vardı, sivas'ta her sene yılın belli bir günunde ezan ıslıklanırdı alevilerin bir kendiliğinden tepkisi olarak, bilin bakalım o gün hangi gündür.

kilise halka müdahale etmedikçe kimse çıldırmaz ama müdahale ederse ıslık bile az kalabilir. 1931'de moskova'da bir katedral vardı, onu havuz yaptılar sonra. kıps
devamını gör...
bak yemin ederim ezanı ıslıklasınlar, din karşıtı bildiri yayınlasınlar vallahi gram delirmem, sinirlenmem bile. hatta muhteşem bir tartışma ortamına sebep bile olabilir bu protest tavır. fikirler çatışmadan gelişme olamayacağına inananlardanım. ama bunların dinsizliği, bunların marjinalliği kendi kevaşeliklerine ve gavadlıklarına, vajina ve penislerinin zevkine meşru kılıf yaratmak için sığındıkları bir liman. bu iğrençlikten ötürü deliriyoruz. yanlış anlamayın atayizler.
devamını gör...
bir gazetecinin düşünce ve fikirleri o haberin doğru olmadığını göstermez olduğu gerçektir.
gazetecinin kendi fikridir. bu geride kalan ve olaya şahit olanların yalan söylediği anlamına gelmez.
devamını gör...
bu muhafazakar kesimin değerlerinin başkaları tarafından aşağılanması hoşlarına gitmiyorsa ben de bir şey bilmiyorum.çünkü böylece kendi mağduriyetlerini daha da kuvvetlendirdiklerini http://hissediyorlar.ne anlatsan boş.bu psikoloji kimseye yarar getirmez.
devamını gör...
mağduru oynamak geçen bunu ifade etmiştim. Hükümetinden bireyine seviyoruz biz bunu. 28 şubat dondurması başlığını da benzer sebepten açtım. dünün korkakları bugünün medya hamasileri oldu. ekranın arkasına sığınıp racon kesmek kolay. 29 yaşındayım 30'a az kaldı ve bu ülkede gördüğüm tablo net olarak hep su oldu: muhafazakarlar (istinatlar hariç) her zaman korkak, kendini ifade edemeyen, aşağılık kompleksine bürünmüş, mağduriyet devşirmeyi seven, itaatkarligi kisve olarak kullanan, dinden nemalanmasını çok iyi kavramış kesimden ibaret. bilhassa bir zulum neşet ettiğinde ürkek tavşan gibi Allah diyen acizlerden ötesi değil. ama Allah sadece dara düşünce akılda ne kötü bir tablo bu.
devamını gör...
ilgili başlığı açarken dahi içinde bir şüphe barındırdığı için yorum yapmaktan kaçınmıştım. ama şuna da karşıyım; "bakın ezanı ıslıklamamışlar" diye bu iğrenç gösteriyi meşrulaştırma çabasına.

insanların buna tepki verişinin tek sebebi sadece bir ıslık olayı değil. hani gezi olaylarında bir motto vardı; "mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı?" diye. işte burada da aynı durum söz konusu. kadınlarımızı sokağa döküp her türlü ahlaksızlık için hak talep eden bir akımdan bahsediyoruz. bu akım (bundan sonra kendisinden feminizm diye bahsedilecektir) sözüm ona erkek egemen toplumu yıkıp kadınlara özgürlük bahanesiyle dinimizin uygun gördüğü şartlara da karşı çıkıyor. bizim feminizmi sevmeme sebebimiz bu. yoksa ne kadına şiddeti savunuyoruz, ne kadının kısıtlanmasını. bilakis biz Allah azze ve celle'nin şüphesiz en doğru yolu gösterdiğine iman ederek onun gösterdiği yolla kadınlarımızın çok daha özgür olacağını savunuyoruz. hem de sokaklarda ahlaksız pankartlar açmadan. bilmem anlatabildim mi?
devamını gör...
mevzuya şahit olan insanlar var ve ıslıkların hedefinin camiden yükselen nida olduğunu söylüyorlar. belki de yalan söylüyorlardır.

bu gazetecilerin düğmesine basılmış gibi bir anda yalanlama yarışına girmesi ilginç yalnız.
devamını gör...
ezan ıslıklama olayının gerçek yüzü videoları gün gibi ortada iken sadece bir gazetecinin çıkıp "yanlış anlamışım onlar polisi ıslıklamış" demesi üzerine kendilerini aklamaya çalışanlar ne kadar ileri geri zeka duruma düştüklerinin farkında değiller. 
sanki türkiye de 1 gazeteci haber yapıyor da herkes onu takip edip ona inanıyor!! izlediğimiz video sanki kurgu!! bu arada video sadece o açıklamayı yapan gazeteci tarafından videoya çekilip haber yapılmadı, bunun böyle olmadığını da da herkes biliyor. 
gözle görülen bir şeyi yalanlamak ya da bir kişi aksini söyledi diye ona inanmak heralde ahmaklık olur yada cahilliktir veya ona inanmak istiyordur. 
bu olayın savunucusu da bellidir!! bu arada şunu da belirteyim bu olayın savunucularından biri malum kişi terör örgütü propagandası yapan kanalları kapatma kararı alındığı zaman özgürlükten bahsedip onları savunan biri!!  
eğer videoda ezan okunmaya başladığı andan sonra ıslık sesi iki katına çıkıyorsa bir kişinin açıklanmasına bakmam kendim izler karar veririm. 
herkes yaşadığı ülkenin ezanına dinine saygı duyacak saygı duymayan kesim bellidir!
devamını gör...
bu meseleye ait gerçeğin ortaya çıkarılması aslında çocuk oyuncağı gibi bir şey. orada yüzlerce güvenlik kamerası vardır, onun dışında kişilerin çektiği bir çok görüntü kaydı vardır. sonra medyanın ve en önemlisi emniyetin görüntü kayıtları vardır. ama ona rağmen olay anına ait başı ve sonu kesilmiş tek bi görüntü döndürülüyor ve a haber'in röportaj yaptığı birkaç görgü tanığı ifadesi...

şimdi feministler böyle bir şey yapmaz demiyorum, çok daha fazlasını yapabileceklerine inanıyorum. nihayetinde bunlar, erkek, otoritesinin gücünü tanrının otoritesinden aldığına inanıyor. büyük bir çoğunluğu böyle düşünüyor, dolayısıyla erkek kadar tanrıya da düşmanlar. sırf bu potansiyelleri var diye, evet bunlar bu işi yapmıştır denmez. yapmışlarsa kanıtlar ortaya konmalı, yok yapılmamışsa oy toplamak adına ''din iman elden gidiyor'' yaygarası kopartmamak gerekiyor. ayrıca feminist birini aile bakanı yapıp, ardından feministler şöyle yaptı demek de ayrı saçmalık.
devamını gör...
görüntü isteyene bir cok görüntü var. saat 20.28'de ezan başlıyor, polise arkasını dönmüş gurup ezan sesini bastırmak için bagırıyor, anırıyor, düdük çalıyor. polisle en ufak bir sürtüşme yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar