fenerbahçe galatasaray derbisi

#spor  #özgürler 

fenerbahçeliler ve galatasaraylılar kusura bakmasın ama yıllardır izleriz bu derbiyi, zevk aldığım maç sayısı bir, iki. eminim ki fb ve gs'liler de aynı şeyi düşünüyordur. bu derbiye olan ilginin azalmamasındaki tek sebep ise aradaki rekabet. halbuki gerçek bir futbolsever, izlediği maçtan zevk almak ister. mesela la liga'yı izlemez, gider premier ligi seyreder. çünkü en alt sıradaki iki premier lig ekibinin maçı, en baba la liga maçından daha izlenesi ve zevklidir.

kusura bakmayın ağalar ama bu iki takımın da derbi maçlarındaki amacı taraftarlarına keyifli bir futbol izletmek değil. zaten farkındaysanız iki takım da derbide klasikleşmiş oyunlarının dışına çıkıyorlar. aman kaybetmeyelim, aman şunların diline düşmeyelim... bu da ortaya küme düşme hattındaki iki takımın maçı gibi bir görüntü çıkarıyor.
devamını gör...
dün sadece futbol vardı..
demek istedigim net anlaşılmıştır umarım..
kaos çıkarıp kaosu yönetmek gibi durumlar olmayınca sadece futbol konuşuluyor..
devamını gör...
bu karşılaşmanın aşağılanması çok saçma. evet doğru düzgün oyun olmuyor ama muhakkak bi hikaye çıkıyor ortaya. çünkü ülkenin en çok taraftara sahip iki kulübü karşı karşıya geliyor. sadece o 90 dakika değil mesele, tribünler atışmalar jestler. bizim memleketin en büyük maçı olması. öyle olmasa kapat liverpool chelsea izle zaten. salt spor müsabakası izlemek isteyene alternatif bol.

mesela bugün skrtel'in tehlikeli düştüğü pozisyonda galatasaray sağlık ekibinin hemen koşması. iki tarafın da tribünlerde can bartu'yu rahmetle anması. 20 yıl mevzusu kupa kaldırma mevzusu. bu derbi böyle bir şey.
devamını gör...
çok sayıda gol olsa da, hiç gol olmasa da bir futbol maçından beklediğiniz enstantanelerin yarısına bile tanıklık edemediğiniz, sıklıkla futbolcuların saha içinde kavga ettiği, yöneticilerin hakemden şikayet ettiği, garip şekilde taraftarların tatmin olduğu, adına da derbi denilen gümbürtü. evet sahada futbol görmek istiyorum çünkü ben bir futbolseverim. evet bunu kendi kendi takımlarım da izlemek istiyorum çünkü ben bir türk'üm. futbol izlemek isteyenleri premier lig'e yönlendirirsek zaten gelişemeyen futbolumuzda hepten demir atmış oluruz kanaatindeyim.
devamını gör...
top toplayıcı çocukları bile çakallık öğreterek yetiştiren bir memleketteyiz. uzatma olmuş +7 belki 50 dakika olsa sonuç değişmez. bir aut pozisyonunda topu muslera ya vermiyorlar. top geldikten sonra diğer köşeden başka top içeri atılıyor. hay ben böyle zihniyete. hangi takım böyle strateji uyguluyorsa ayırt etmeksizin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar