fenerbahçe

#spor  #özgürler 

istanbul'un ingilizler tarafından işŸgal edildiğŸi dönemde işŸgal kuvvetlerinin takımlarıyla maçlar yapıp büyük çoğŸunluğŸunu kazanarak o dönem kan ağŸlayan istanbul halkı'nın yüzünü bir nebze olsun güldürebilmişŸ takım.
devamını gör...
kurulus amacini su sekilde aciklayan guzide kulubumuz . kulübün takip ettiği maksat ve gaye; memlekette terbiye-i bedeniye ve fikriyenin tamimine çalışmak ve şübbân-ı vatanı mübâreze-i hayata ve meşâkk ve esfâr-ı askeriyeye alıştırmaktır.(kulübün takip ettiği amaç ve gaye; memlekette bedeni ve fikri terbiyenin yayılmasına çalışmak ve vatan gençlerini; vatanın korunmasına, zorluklara ve askeri seferberliklere alıştırmaktır.
devamını gör...
kendilerini ayrı bir cumhuriyet olarak görmeyen bir kluptür.ayrıca sayesinde fenerbahçe cumhuriyeti'nin sadece bir sevgi cumhuriyeti olduğunu icra edemeyen insanları gördüğümüz kluptür.candır canandır sarısına ayrı lacivertine ayrı kurban olunasıdır.
devamını gör...
türkiyede burjuva yoktur avrupai mahiyette.olsa olsa akli basinda zenginler vardir.onlar da her akli basinda türk evladi gibi tutacak baska takim bulamazlar dogal olarak fenerbahceden baska..normaldir fenerli olmak...diger takimlara gönül vermeleri arizi bir durumdur vesselam.iyi de ederler..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar