#haber 

uludağ sözlük'te bir yazar feridun düzağaç için pkk sempatizanı ifadesini kullandı ama feridun düzağaç bunu affetmedi ve dava açtı. soruşturma kapsamında yazarın yozgat'ta yaşayan 42 yaşındaki turgay k. olduğu tespit edildi. turgay k. ifadesinde pişman olduğunu ve şarkıcı ile uzlaşmak istediğini söyledi ama düzaağaç uzlaşmayı da reddetti. turgay k. 2,5 yıl hapis istemi ile yargılanıyor.

işte yönetim neden benim tanımımı siliyor diyenlere bir cevap. internetteyim nasıl olsa diye sağa sola küfür, hakaret yağdırmanın gideceği nokta. benim niyetim o değildi demek de fayda etmez. google aramalarında çıkan tanımlar bir gün böyle sert bir kayaya çarpabilir.

haber
devamını gör...
adamın gururuna dokunuyor, rencide oluyor ki dava açıyor. daha önce de okan bayülgen'e programında 'aşkın e hali' isimli şarkısı ile dalga geçip kendisiyle ilgili " bu adam salak galiba, aşkın acı olup olmadığını bilmiyor" şeklinde sözler sarf ettiği için de dava açmıştı.
devamını gör...
feridun düzağaç kim ki?

medyatik olmak için gariban yazarı linç etmeyi göze almış her kimse. kesin popçudur. şarkıcıysa kasetini almam, sinemacıysa filmini izlemem, tv de görürsem kanal değiştiririm.

bu da benim ona kestiğim cezadır. yemin olsun.

ek: televole kültürü sahibi gençlik eksiledi.
devamını gör...
olayın haklı olan kişisi. bu kadar kolay olmamalı klavye ardına sığınıp, haybeye insanları karalamak. çamur at izi kalsından ileriye gidemeyen zihniyetler için, en caydırıcı cezaların verilmesi güzel.
devamını gör...
eğer emsal teşkil ediyorsa hemen yarın adliyeye gidip bu sözlükte geçen seneden beri beni kafir, dinsiz, münafık, müfteri, provokatör, pkklı hatta fetöcü olarak itham eden bir kaç yazarı şikayet edeceğim. *
amaan ben feridun düzağaç değilim ya.
gel, tanışalım önce. ben kısaca f.d.
devamını gör...
feridun düzağaç'ı sonuna kadar desteklediğim hadisedir. ha annemize küfredilmiş ha terör iftirası atılmış, bu kadar kolay değil vatansızlıkla itham etmek. sosyal medya hali tavrı filan itici gelmeye başlamıştı açık konuşmak gerekirse lakin içim ısındı. sana fd diyebilir miyiz reis?
devamını gör...
uludağ sözlük ne yahu. ki ilk yazmaya başladığım sözlüktür sene 2010 falan. hadi o zamanlar bi ciddiye alınabilir tarafı vardı. artık öyle bir sözlük mü kaldı da ciddiye alınıyor o ilginç.
devamını gör...
feridun düzağaç'la birebir konuşma şansı yakaladım popüler olduğu dönemde. bu kadar mütevazi ve yazıp söylediği parçaları hissettiren bir adam olamaz. tam bir müzik adamı, melankolik ve naif. büyük ihtimal 18 yaşında bir veledin, mesnetsizce çamur atmasına da sessiz kalmaması o velede ders olmuştur. tanımadığın insanlar hakkında kanıt gerektiren ağır ithamlarda bulunmayacaksın. elini ayağını burkuverirler, saçları sıfıra vurup koğuşa koyuverirler çocuğum.

edit:giriyi tam okumamıştım. başlığı okuyup dalma huyum yüzünden bunlar hep. 42 yaşında adammış. neyse çocuğum kısımlarını "arkadaşım" olarak değiştiriyorum.
devamını gör...
adam namuslu adammış ki kendine terörist diye iftira atılmasını yedirememiş. öyle uzun boylu sallamamak lazım, unutmayın internete yüklenen artık internetin malıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar