fethi sekin

izmir'de iki teröristi öldürüp ardından şehit olan polisimiz. kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için.

devamını gör...
daha fazla can kaybının olmasını kahramanca önlemiş olan şehit polisimiz.

Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
böylesine şehadet kelimelerin kifayet etmeyeceği bir makamın adıdır. "ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,
sana âgûşunu açmış duruyor peygamber."

devamını gör...
Allah gani rahmet etsin. peygambere komşu etsin. verdiği can, onlarca canı kurtardı. minnettarlık kifayetsiz bir kelime yaptığı işin yanında..
devamını gör...
mekanı cennet olsun kahraman şehidimizin. milletimizin başı sağolsun. görüyoruz ki milletimizin her bir ferdi yeri geldiğinde bir ömer halisdemir'dir. şükürler olsun.
devamını gör...
bitmeyecek.
böyle kahramanlar bitmeyecek.
Allah nasip ediyor bu yigitleri bize. bize bizim içimizden nasip ediyor rabbim.büyük lütuf, büyük nimet.
mekani cennet olan bir aslan,bir şehit.
devamını gör...
çocukken kahraman denildiğinde hz.hamza'lar, sütçü imam'lar, nene hatun'ları bilirdik. kahraman nasıl olunur, nasıl davranır bilemezdik. surdan sura zıplayan malkoçoğlu'larla kandırdılar bizleri.

demek ki böyle kahraman olunurmuş. demek ki kahpe köpeklerin kurşunlarına korkusuzca böyle yürünürmüş. şehadete yürüyüş biçimine taktiksel yorumlar getirecekle, özel harekat polisi gibi davranmanı, mevzi almamanı yorumlayacaklar. ama sen düşünmedin abim. tıpkı kaderdaşın ömer abimiz gibi düşünmedin. o an içinden geleni yaptın. keşke o kurşunların bitmeseydi de uzaklaşmadan, öbür iti de gebertseydin orada. kader.

demek ki şehadete böyle yürünürmüş. demek ki iman dolu, vatan sevdası dolu bir yürek böyle koşarmış hainin üzerine.

ne mutlu senin çocuklarına, eşine. ne büyük şeref böyle bir babanın evladı, eşi olmak. kürsülerde meydanlarda bas bas bağırarak şehadetle ilgili dualar edip kendi evlatlarına vatan borcu ödetmeyi zul görenler asla senin ve evlatlarının dengi olamayacak. ne yazık ki bizler oturduğumuz yerden senin gibi kahramanlara sadece methiyeler düzebiliyoruz. Allah ruhunu şad etsin fethi abim.
devamını gör...
--- alıntı ---

bağrındaki kurşunlarla, çık peygamber katına,
ol mübarek avuç içre, birer birer say oğul…


--- alıntı ---
devamını gör...
kürtçe bilir kişi olarak da görev yapan şehit polis. sözde kürt davası güttüğünü söyleyen ama kürtçe bile bilmeyen ermeni tohumları tarafından öldürülmüştür.
devamını gör...
bizde şehitlere kahraman denir. acınacak olan bizleriz. ruhun şad, mekanın cennet olsun şehidimiz ve kahramanımız.
devamını gör...
hakkında bir şey söylemeye haddim olmayan şehit. Allah uğrunda öldüğü vatanı, milleti daha iyi bir vatan, millet eylesin.
devamını gör...
son şehit.. Allah rahmet eylesin.

demir dövüldükçe sertleşir vesselam. gavur vursun ki; imanımız artsın. etimiz sertleşsin; ellerimiz nasır tutsun, tutsun ki; Allah'ın el müntakim sıfatına vesile olalım. intikam günü geldiğinde kafirden öc alalım.

devamını gör...
yüzüne bakmaya utandığım bir kahraman daha. dünden beri videolardan kaçıyordum izlemeyeyim diye. ancak olmadı izledim. o ne büyük cesaret Allahım. bizde burada işim var mı aşım var mı derdindeyiz. utanıyorum.
devamını gör...
kahraman.

rabbim razı olsun. rabbim rahmet eylesin.
devamını gör...
bu sefer karşılarına fethi sekin çıktı.

dün başka kahramanlar çıkmıştı.

yarın belki ben, belki bu sözlükte yazan bir yazar, belki de her sabah önünden geçtiğimiz simitçi çıkacak.

hamaset deyin; çok önemli değil. ama şu gerçek değişmedi, değişmiyor; bu memleketin bedeli şehit olmaktır.


devamını gör...
kahraman bir polis. gel gelelim, çatışmaları izleyenler bilir. bu şekilde tedbirsizce çatışmaya dalmış. biraz duygusal davranmış sanırım. her iki tarafinda çatışma tecrübesi yok gibi. Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
evlatları emanetimizdir. ne boyunları yere eğilmeli ne de o kapı kapanmamalı. tıpkı bizim için her şeyi göze alan diğer şehitlerimiz gibi. keşke layıkıyla bakabilsek onlara. yokluğunu bir an hissetmeseler. bir anda tüm ülkenin babası olup hepimizi korumuştur.
devamını gör...
rabbim rahmet eylesin. inşallah kazananlardan olmuştur..
devamını gör...
izmir'in ikinci şehit fethi bey'idir. dualar üzerinden eksik olmasın..
devamını gör...
yüce Allah bana'da ömer halisdemir gibi şehadet nasip eylesin diyen şehidimiz fethi sekin. ölümü öldüren yiğidimizin şehadetinin 1.yıldönümünde rahmet, saygı, minnetle, gurur ve dualarla anıyoruz.

kahramanlar can verir,
yurdu yaşatmak için.

unutmadık unutmayacağız

devamını gör...
"kim, bir insanı daha evvel öldürülen bir kişi karşılığında veya yeryüzünde fesat ve bozgunculuk çıkarma suçu gibi bir sebebe dayanmaksızın haksız yere öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. kim de, bir kişinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur."

maide/32

başkalarının canı için kendi canından geçenlere, vatanın ve milletin mevcudiyeti için gözü kırpmadan ölüme yürüyenlere bu vatan her zaman minnettar kalacaktır. ne diyor şair; bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. bu vatan senindir fethi ağabey. sen gibi, ömer halisdemir gibi yiğitlerin omuzlarında yükselecek ve payidar kalacaktır. şehadetinin yıldönümünde bir kere daha rabbimizden niyaz ediyoruz ki peygamber efendimize komşu olanlardan olasın. ruhun şad olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar