fethullah gülen hazretlerine feto demek

olmaz olsun bir işŸ bu. nasıl dersiniz efendim, bir sonraki sayıda muhakkak özür dileyeceksiniz.
"adıyaman kahta asliye ceza mahkemesi, eski gerger savcısı sadullah ovacıklı'nın fethullah gülen ile yakınlığŸından söz eden gazeteci hacı boğŸatekin'i 5 yıl, cumali badur'u da altı ay hapis cezasına mahkum etti."
"gazeteci, asıl tehlike olarak pkk'nin değŸil gülen cemaatinin olduğŸu düşŸüncesine yer veren "feto ve apo" yazısıyla ilgili ifadesini aldığŸı sırada savcı ovacıklı'nın kendisine "fethullah gülen hazretlerine sen nasıl feto dersin, bir dahaki sayıda özür dileyeceksin" dediğŸini aktaran boğŸatekin, hakaret ve iftirada bulunduğŸu, adil yargılamaya etkilemeye teşŸebbüs ettiğŸi iddialarıyla toplam 5 yıl 1 ay 7 gün hapis cezası aldı."
buradan hazret feto'ya sesleniyorum. gözyaşŸlarını al ve lütfen çık hayatımızdan.

http://www.bianet.org/biane...
devamını gör...
ifade özgürlüğü ile hakaretin karıştırılmasına örnektir.

fethulalh diyebilirsiniz sorun çıkmaz ama feto demek gerçektende hakarettir yani. biraz mantık küçüğü bile yeter.
devamını gör...
ya kardeşim adam yaşlı bir insan her şeyden önce.. ona fetullahçı ona feto ona bilmem aşağılık sözler sölemek etik değil... ayrıca şu var kişi karekterini yansıtır.... azıcık edep yahu
devamını gör...
enterasan olay.herşey iyi güzel de hazret nedir? ben bi kerametini görmeden hazret demem kimseye... iyi her önüne gelene her kitap yazıp şiir kaseti doldurup piyasaya sürene hazret mi diyeceğiz? hakaret etmiyorum ama sevmiyorumda. sevmek zorunda mıyım? hayır.. ha tabi zorda kaldığım zaman bi'şeyler alacağım zaman yine tercih ettiğim marka ülker'dir ama artık hazır gıda da yemiyorum o da bitti artık. ee bana bi faydası yok. aynı domuz yağı kendi firmalarında da kullanılıyor ee nerde kaldı cemaatçilik? emülgatör var mı metro'nun içinde? (var) albeni'nin içinde var mı? onda da var... ee nerede kaldı hazretlik? kapitalist sistemde şirket kuracaksın ve hazret olarak kalacaksın... hadi canım buna kargalar bile güler...

feto demek ayrı bir olay... zira bu sözde hazret sayesinde ihl mezunlarıda fetoşçu olarak anılmaktadır... bana fetoşçu diyen hayatında babasından yemediği küfürü yiyor o ayrı mevzu ama her ortamda da küfür edemiyorsun. zor oluyor. beni zorluyor.
devamını gör...
şu şişirip başa koymaları ayrı bi olay zaten.

zira başka ortamlarda feto nun yerine fetoşçu diyorlarki oda tehlikeli bi manaya gelebilme olasılgına denk gelio.
herkes sevmek zorunda degil lakın saolsun fetullahçılar herkese sevdirmek için elinden geleni yapıo terbik ediorum burdan onları.

amin

(bkz: fetişçi)
devamını gör...
islami bir hareket değildir.
insani bir hareket değildir.
haysiyetli bir hareket değildir.

kanuni sultan süleyman karıncanın hakkını verememekten korkarken; bu lafı edenlerin fethullah gülen hoca ile hesaplaşacaklarını bilsinler. gerçi onun gibi biri büyük ihtimal hakkını helal edecektir. kendisine hakaret edeni bile acıyacak kadar müslüman kendisi.
devamını gör...
fethullah gülen hazret olmadığı gibi, askerlik arkadaşıymış gibi lakaplar takılacak bir insan da değil. kaldı ki lakap takmak zaten başlı başına "dinde" onaylanmayan birşey. dolayısıyla fethullah gülene feto demek, kişinin kendi egosunu tatmin etmek istemesi üzerine gerçekleşen bir olaydır. kişinin ayıbıdır.

ayrıca çok klasikleşmiş bir cümle vardır: "kimsa kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda." **
devamını gör...
bilhassa güneydoğu anadolu bölgemizde uygulanan ve kesinlikle sevgi ifade den bir tür ağız alışkanlığı kısaltması. ne kadar taktınız bu işlere yahu muhteremler. şu sözlükte beğenmediğiniz, mücadele ettiğiniz, sevmediğiniz herkese bilumum lakaplar, aşağılar şekilde isimler, hakaretler yakıştırırken, o kimselerin sizler gibi koruma orduları olmadığından sizlere böyle cevaplar sıralayamıyorlar. keser gibi hep kendinize yontmayın. hasan haso, hüseyin hüso, mahmut maho, recep reco, hamdullah hamdo oluyor da fetullah neden feto olmuyor. hem size ne, adam feto demek istiyorsa yasa mı var, kurşuna mı dizeceksiniz insanları. hoş, eğer böyle giderse sıra onada gelecek gibi görünüyor ya, neyse. atatürk ü koruma kanunu bile bu kadar sıkı uygulanmıyor artık. ama bize illaki bir put edindirecekler. en çok da ben onlardan değilim şeklinde başlayan cümlelerde savunma pozisyonu beliriyor. bu da yeni taktik heralde. bu ülkede her gün milyonlarca insan adı geçen kısaltmalarla çağırılır yada sözü edilir, kimse hakaret olarak algılamaz. ya topluma tahammül etmeyi öğrenin, yada kırmızı çizgili bayraklı memlekete geri dönün. orda böyle kısaltmalar yok galiba.
devamını gör...
işte tam da burada şu ünlü söz punduna geldi;

büyük insanlar fikirleri küçük insanlar kişileri konuşur.

fethullah gülen'e "feto" demek onun değerini yitirmesine sebep olmayacağı gibi, kendisine bu şekilde hitap eden kişiye de extra bir değer kazandırmaz!

hatta daha da açarsak; bir adi taş bir altın kaseyi kırınca, ne taşın değeri artar, ne da altının değeri eksilir.

böyle...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar