1. (Tematik)
bir takım zihniyete göre cennete gitmenin ön koşulları bunlar olduğu için bu şartları yerine getirmeyenler avuçlarını yalayacaktır.
devamını gör...
8. (Tematik)
sade bunlar, degir tarikat ve cemaatlerin cogu sadece kendi cemaatlerini hak, gerisi batil oldugunu iddia ederler. hatta cogu kendi seyhini mehdi ilan eder ve kendi seyhine inanmayanin kafir oldugunu soyler.
devamını gör...
10. (Tematik)
(bkz: örnek göstermeyen taş olsun)

ulan arkadaşımın arkadaşı diyor, şu diyor bu diyor. ya bir kere de benim karşıma çıksa şu " cennetlikleri belirleyen insanlar" ağızlarına kürekle vuracam da. garip ki hep böyle anti-cemaatcilere denk geliyorlar.

eğer böyle insanları görürseniz bana yollayın lütfen.
devamını gör...
12. (Tematik)
avam tabaka örneği herhangi bir ispat gösteremeyece kadar yoksun insan söylemi. bunu söylenenler cemaatten değildir. bu örneği verenlerin kendi uydurmasıdır. zaten söylemin vahimliği eksik kalmış kardeş buna fem dersanesi, yamanlar ,fatih , samanyolu , burç, büyükkoyuncu, özgören, ahmet ulusoy, anafen , coşkun, üftade, servergazi... kolejlerini de eklemelisin. bir örnek uyduracaksaniz tam uydurun.
devamını gör...
13. (Tematik)
fethullah gülen'i sevmeyen cennete gider mi onu bilemem.ama zaman gazetesi meselesine bakacak olursak,bu lobinin gönüllüleri ve müntesipleri zaman'a bir gazeteden farklı gözle bakıyorlar.hatta bugün bir tanesini gördüm, hüseyin gülerce'nin yazısının bazı kısımlarının altını çiziyordu.yani hüseyin gülerce, bergsson falan değil,heidegger de değil,imam birgivi hiç değil.alt tarafı ırak'ı abd ile beraber işgal edelim diyen,düzenli olarak pensilvanya'ya gidip,fethullah'a memleket toprağı götüren arkadaş.bu zaman meselesi bildiğimiz gibi değil haceli
devamını gör...
19. (Tematik)
zaman gazetesine cemaat olarak yapılan propagandalarda «resûlullahın gazetesi» diyorlardı resmen ve alenen. böyle bir zavallı halde iseniz gazeteyi okumayanların ve baronu sevmeyenlerin cehennemlik olduklarına da inanabilirsiniz elbette. ama böyle bir yanlış imanla siz cennetlik olabilir misiniz? asla ve kat'a..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar