fethullah gülen in ilkokul mezunu olması

an itibari ile kanal 7 tv de canlı programa katılan başbakanın gülen için söylediği ifade.

doğru mu merak ettim.

zorunlu edit : başbakan, konuşması sırasında fethullah gülen'nin diyanette görev aldığından söz ederken dile getirdiği ifadedir.yani ''ulan daha ilkokul mezunusun'' gibi veya aşağalayıcı bir dil kullanarak tahsilini özellikle vurgulamadı hemen gaza gelmeyin.
devamını gör...
bu cümleyi söyleyen kişi de doç.dr. recep tayyip erdoğan. türkiye'nin gelmiş geçmiş, en bilgisiz başbakanı.
ecevit'in bitirdiği liseye bu adamı üniversite niyetine göndersen bitiremez.
yahu bir laf söylüyorsun önce kendine bir bak, hangi üniversiteyi bitirdiğin meçhul.
yani bunu bahçeli söylese anlarım, burhan kuzu söylese anlarım da sen kimsin kardeşim?
ne bitirdin ne mezunusun kaç dil biliyorsun?! söyleyenin diploması meçhul, dil bilgisi yoktur.
devamını gör...

cok okumamis demek ki durumu yoktu.

koskoca bir başbakanın propaganda malzemesi yaptığı konuya bak!

hiç yakışmıyor.
bence başkasını kötüleyerek veya başkasına kızarak değil icraatlarını projelerini anlatarak propaganda yapmalıydı.

sonra ilkokul mezunları kadar aklı, fikri, zikri olmayanlar buradan malzeme çıkarıyor!
devamını gör...
akp'ye oy veren seçmenler çoğunlukla ilkokul mezunlarıdır ile benim oyum ile çobanın oyu bir değil tartışmasını bitiren beyan.
elde avuçta adamları suçlayacak belge kanıt olmayınca tek yapabileceğin böyle yok ilkokul mezunlarıydı, yok maklubeyi patatesli yapıyorlar yok pensilvanya yolları taşlı diye garip garip konuşmak.
üzüldüm şimdi tayyibin haline. ne durumlara düşüyor adam yahu.
devamını gör...
tabi mühim olan diploma değil hizmetin kendisidir. ilkokul mezunu olması bir şeyi değiştirmez. Allah biliyor bilmiyordum tahsilini.yeni bir bilgi daha edinmiş oldum.

--- alıntı ---

ilkokul günleri ve yarıda kalan eğitim
babasının 1949 yılında alvar köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya taşınması nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kaldı ve daha sonra dışarıdan tamamladı.

'iki buçuk sene kadar okuduktan sonra okuldan ayrıldım. babam, imam olarak alvar'a gittiği için biz de ailece oraya taşındık. bir daha da okula gitmedim. bir ara korucuk'a gelmiştim. bu kadın öğretmen beni görmüş ve 'ben seni dördüncü sınıfa geçirdim' demişti. fakat onun bu jesti de fayda etmedi. okula gitmedim. ilkokulu daha sonra, erzurum'da dıştan imtihanla bitirdim.'

http://tr.fgulen.com/content/view/3502/128/

--- alıntı ---

doğruymuş ayrıca bi kardeşim başbakan'ın tahsilini merak buyurmuş

--- alıntı ---

recep tayyip erdoğan : '' aksaray yüksek ticaret okulu[4], yeni adıyla istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi'nden 1981 yılında mezun oldu '' yeni adıyla marmara üniversitesi .

--- alıntı ---
http://tr.wikipedia.org/wik...

devamını gör...
fethullah gülen'in çok büyük eğitim eksikliği vardır erdoğan'a göre.
marmara üniversitesi işletme fakültesi bitirmemiştir.
erdoğan da çok büyük eğitimler görmüştür; enflasyon faiz ilişkisini falan çözmüştür.
devamını gör...
cemaatin hareketlerini kabul etmesem de üzerinde konuşulmasını basitleşmek olarak gördüğüm durumdur.unutmayın erdoğan ingilizce bilmiyordu iyiki de bilmiyordu.
devamını gör...
bir gerçektir ama her kime olursa olsun böyle bir ayrım yapılması da hoş değil.


diğer yandan da düşünün bir islam aliminin pedagoji, sosyoloji, felsefe bilmesi ya da bunlar gibi Allah'ın ilimleriyle uğraşarak daha sonra da onunla kuran'a bakmasını..

böyle bir ilahiyatçı, islam alimi kuran'dan daha fazla nasiplenir, daha iyi anlar.

ki kur'an her çağı aydınlatan bir kitap, her çağın bilimine ışık tutan bir kitap.

kişide bu yönden eksiklik olabilir ama biz de tam olarak bilemeyiz kendisini geliştirmesi nasıldı gülen'in...
devamını gör...
ilkokul mezunu olan birine ilkokul mezunu denilmesi olayı...

tabi bunu başbakan diyince kin ve nefreti ile beyni işlevselliğini yitirmiş arkadaşların zoruna gitmiş...

ne desin yüksek lisans doktora mezunu mu deseydi...

ha gelelim başbakan'ın bunu deme gereği duymasına...

adamın en namahremini bile dinleyen kişilere insanlığı gereği kızıp söylemesi bana göre diğerlerinin yaptığı ayıbın yanında devde kulak kalır...ve bu adamın gerçek yüzünü türk dünyasına gösterme gereğini kendisine şiar edinmiş olmasını ben yadırgamıyorum...

keşke bu tip söylemler olmasaydı gibi ortacı bir tavırda sergilemeyecem yapım gereği...ilkokul mezunu birine ilkokul mezunu demiştir başbakan..bu adama güvenmeyin demiştir...

bu kadar basit işte...

devamını gör...
tahsilini ilkokulda sonlandırması durumudur.

fethullah gülen sevmesem de çok bilgili bir insan fizikten evrime, klasik müzikten felsefeye kadar bir çok konuda yetkin bir insan vaazlarını ve yazılarını 11 sene takip ettim ilim okul okumakla elde edilmiyor.

zira ilim yetmiyor şeytan da alim ve de müslim, tirmizi, nesai ve ibni hüzeymede geçen bir hadise göre cehennemi ilk tutuşturacak 3 kişiden bir tanesi bir alim olacakmış varın gerisini siz düşünün.
devamını gör...
hakan albayrak başlığında canını dişine takıp her şey eğitim mi diyenler yığılmış maşallah.
şimdi beyler, f. gülen'in doğum tarihi 1938 ve ilkokulla birlikte medrese mezunu ve medrese mezunu bir kimseyi devlet vaiz olarak atıyor o dönemde, iyi bir eğitim almış anlayacağınız. öte yandan senin bb hocaefendinin okuduğu kitapların ismini duymamıştır ve ezberlemesi altı ayını alır.
(bkz: eğitim şart)
(bkz: başbakan öğretimli fg eğitimli farkı fark edebilirsen tabi)
tanım; ümmeti olduğumuz peygamber ümmi idi, türk şiirinin en büyük şairi yunus ümmi idi, gülen ve onu sevenlerce problem edilmeyen meseledir.
(bkz: kapak)
devamını gör...
hayatı boyunca 1 tek gün okula gitme imkanı bulamamış, okuma yazmayı geceleri sandalyeleri üzerinde yattığı kıraathanede çalışırken otel katibinden yardım alarak öğrenmiş, ana dili gibi arapça, kendini kurtaracak kadar farsça ve urduca bilen ve iddia ediyorum ki bu sözlükteki ve türkiye'deki üniversite mezunlarının %90'ından fazla kitap okumuş* çoğu alimden daha derin bilgiye sahip öz babamı bildiğim için bana "ayıp", ya da "aşağı" gelmeyen durum..

ne derler bilirsiniz, eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır.. bilmem kaç yüksekokul bitirip eşek olmaktansa ilkokulu dışardan bitirip alim olarak anılmak evladır..
devamını gör...
lüzumsuz bir polemiktir. insanları irşad etmek için üniversite mezunu olmaya lüzum yok. eksik olan tahsili değil, vatan sevgisinden mahrum olması. hem vatanını, hem de kendi cemaatindeki talebelerini yanlış yönlendirdi, yüz üstü bıraktı. sayesinde bütün ümmet kendisinden ve talebelerinden nefret ediyor. bu ilkokul mezunu olmasından değil, irfan eksikliğinden kaynaklanan bir körlük.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar