fethullahçı

fettullah satan kimse.

"fettullah kisisinin yolundan giden kimse" ile karismasin. ınsan insanin yolundan gitmez. sadece cocuklar ogrenirken model alir. akil belli bir seviyeye gelip cocukluk gecilince insanlar kendi yollarindan giderler. ya da kukla olurlar.

yazmazsam olmaz;
(bkz: fetocu)

pesin edit: elestirmeden once cumlelerimi tekrar okumakta fayda var. belki de ayni sey'i soyluyoruz?
devamını gör...
dindar-muhafazakar eğilimiin dışında olan türkiye laiklerinin fethullah gülen cemaati mensuplarına verdikleri isim. aynı güruh dinci, islamcı, şeriatçı, cemaatçi, tarikatçı gibi kavramları da oluşturmuş, oluşturduğu bu kavramlar üzerinden alım ve satıma dayalı bir islam camiası kurulmasına fayda sağlamışlardır.
devamını gör...
ne gariptir ki mevzuu bahis kişi fethullah gülen'in rahatsızlık duyduğu bu ifade, güya onu sevenler tarafından kullanılmaktadır.
sorsan ne okumuş, ne anlamış gülen'in kitaplarından o adamlara, birşey söyleyemezler.*
devamını gör...
fethulah gülen hoca'yı takip eden insandan fethullahçı diye bahsetmek o insana hakarettir.

fethullah hocanın davasını göremeyip, onun zatına olan kin yüzünden kişinin muhakeme şirazesi kaçarsa böyle oluyor işte...

hele ender de olsa "hizmet"* ettiğini düşünen kişiler "fethullahçı" diye tanınınca rahatsız olmuyorlar, işte onlardır gaflette olanlar.

bunu diyen terbiyesizdir, Allah müstehakını versindir.

şahsen gerek "mfg" gerek "mustafa islamoğlu" gerek gerek gerek... birçok kişiyi takip ediyorum.
ama ne fethullahçıyım ne islamoğlucuyum ne de hakikaten dinine sahip çıkmak isteyen birini -cılı, -cili tanımlayıcıyım...devamını gör...
sabah akşam fethullah gülen kasedi izleyen,okuyan onun dışında bir şey okumayan hatta ne okumalıyız diye ayıran versiyonları hakikaten sığ olan tiplerdir.
devamını gör...
fethullah gülen'in gösterdiği yoldan itirazsız bir şekilde gidenlere verilen isimdir.genellikle fethullahçı,erbakancı,adnan hocacı gibi isimlendirmeden rahatsız olunur.ancak neden bu tür isimlendirmelere kaderin fetva verdiği sorgulanmaz.mesala risale-i nur okuyanlara said nursici demeyi kimsenin aklından bile geçirmemesi üzerinde durulmaz.halbuki mesele ciddi bir meseledir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar