ne kadar normaldir acaba? bizimkilere söylüyorum "o insanların gözünde o havanın yaşatılması, manevi uyanış" bilmem ne gibi şeyler sundular bana. insanların manevi uyanışı böyle bir maddiyata bağlıysa batsın öyle maneviyat. tövbe tövbe... batmasın ıslah olsun.
yahu nasıl akıl alabiliyor arkadaş ben anlamıyorum. binlerce kişi aç evsiz vs. ve bunun yapılması normal he? hem de gurur duyacak kadar normal.
Allah bizi ıslah etsin.

edit: fetih şöleni kasıtlı olarak seçildi sanılmış sanırım. bütün kutlamalarda tavır budur. 23 nisan, cumhuriyet bayramı hatta hatta şaşıracaksınız ramazan bayramı... insanlık, müslümanlık namına, Allah için bir şey yapılmıyor, siyaset için yok efendim şaşaa için, gösteriş için yapılıyorsa zerre kıymeti yoktur.
devamını gör...
ak parti yapıyorsa israf değildir, gayet normaldir, büyük devletiz sonuçta ihtişam ve şaşa gereklidir.
açlar her zaman var arada bir kendimizi kaybedip milyonları sokağa atamayacak mıyız ya, çok ayıp.

yaptıkları her şeyin doğru olduğunu ve sorgusuzca kabul edilebilir olduğunu ve sorgulanamayacağını ne çabuk unutuyorsunuz da böyle başlıklar açma gafletinde bulunuyorsunuz.
devamını gör...
anormal olan ne ki...

hani bu işi 100 tl ya kotasalar o zaman anormal olurdu...

o kalabalık, o sahneler, o alayı vala....

anca tutar o kadar...

gerek var mı dersen yada öyle mi olmalıydı dersen ayrı mesele...
devamını gör...
gayet anlaşılabilir durum, tabii gerçekten binlerce lira harcandıysa!!

esasen güç merkezlerindeki ağalar, onlar sayesinde palazlanan medya şirketlerinden ve belediye yetkililerinden rica bile etse olacak bir iş için tam tersine yine aynı kişileri daha da palazlandıracak paralar döküldüğünü biliyorum. az çok bu işlerin fiyatlandırmasını bilirim, milyonu geçmeden bu çapta bir şölen mümkün değil. o milyon kimin cebine girdi, orası hem malum hem gayb...
devamını gör...
insanın vermeye niyeti olmayınca ipe un da serer,
sevmeye niyetin olmayınca da kaşının üstünde gözün var da diyebilir.

sırf haset edip kıskandığı parti veya insanlar iktidarda diye ağzının tadıyla ülkece milli gurur yaşamanı bile hazmedemeyebilir.
öyle ki devlet kutlamasında uçan jetlerin, yürüyen tanklarını benzini bile batabilir gözüne.

(bkz: fetih şöleninde uçan jetlerin benzin masraflarını anormal karşılamak)
devamını gör...
bir de viyana kapılarına dayandığımızda şehri ele geçirdiğimizi düşünsenize !! sonra amerika'yı biz keşfetseydik vay ki ki vay vay. verilmiş sadakamız varmış.
şaka la şaka keşke bizim olsaydı da derdimiz bu olsaydı.
devamını gör...
icinde bulundugum durum. onca karni ac varken internetlerde gezinmesini bilen adamlar harcadiklari telefon paralarini once dusunmeli. yani once temizlik sahistan baslar
simdi fakirlik mukadderat mi? zinhar.
aclik mukadderat mi? zinhar.
zekat denilen sey var emir olarak. ona uymayan binler duruyor orada.
devamını gör...
çünkü bir fetih şölenine binlerce lira harcanması normaldir. sonuçta organizasyon, hazırlık, sunum şu bu. parayla oluyor bu işler.

normal olmayan 500 küsür yıl olmuş bir hadiseyi kutlamaya devam etmek ve bunun için de 63 milyon tl harcamaktır.

63 milyon tl ile daha güzel bi dolu iş yapılabilirdi normal bir iadere.
devamını gör...
size ne arkadaşım;

adam almış oyu; ülkeyi ele geçirmiş, istediği gibi at oynatıyor.

parasını da ben ödüyorum.

yakıttan, gelirden, köprüden, aldığım sakızdan, kiradan, emlaktan, çevreden, elektrikten gazdan sudan; yakında çıkardığımız gazdan da vergi alırlar.

size ne?

bu millet, vatanın satılmasını, söğüşlenmeyi seçmiş. bir sürü firma tanıyorum, ideolojik olarak bunlarla alakaları yok ama her edimin en büyük destekçileri. sırtlanca; pek sırtlanca.

ihtişam ve şaşa önemli tabii.

koskoca fetih lan boru mu?

dış politikada şamar oğlanı olmuşuz, suriye'de mars olmuşuz; ülkeyi ne idüğü belirsiz tipler sarmış, üretim yok, hayvancılık, tarım, ihracat bitmiş; tüm ekonomi inşaat balonunun sırtında nereden nasıl ne için geldiği belli olmayan arap parasının hortumu ile belirsiz bir noktaya kadar dönmekte. hukuk, adalet hep tek güruha çalışıyor. millet yazmaya çizmeye korkuyor; evler milyon sınırında, millet senede iki kat fakirleşiyor; hala davaymış yolmuş yolunuyor, yabancıya satılan gayrumenkulün haddi hesabı yok, sınırı yok; terör almış yürümüş; her yeri bölücü sarmış, gelecek ümidi yok; dertleri hala rejim, başkanlık, ihaleler, cumhuriyet salahiyeti ile ilgili hiçbir şey ifade etmeyen saçma devasa projeler..oy için verilen peşkeşler, kendi etraflarının zenginleşerek neo-muho-burjuvazinin doğuşu..adamların mal varlığını bilen yok.

neyse..

sana ne kardeşim; milyon da harcar bin de..sana bana mı soracak?
devamını gör...
(bkz: israf nedir nerede başlar nerede biter) *

benim kafamda çözemediğim ve çevremden de net cevap alamadığım bir durum. tgrlbb'nın dediği gibi çevremizde bunca aç varken internete para vermek, internete girdiğin telefona bilgisayara para vermek ne kadar doğru?
mesela bende araba yok, ufak çocuk olmasına rağmen arabasız idare edebiliyorsam şimdi araba da mı israf? istanbulun vasat altı sayılabilecek bir ilçesinde bodrum dairesinde oturuyorum, bi sıkıntım da yok çok şükür. e o zaman daha pahalı bir evde oturmak da mı israf? bir de bunları yaparak artırdığım paralarla yapabildiklerim var, bunlar da mı israf? şu anda fetih şölenini savunmuyorum, ben ki etrafa dikilen dev türk bayraklarının da israf olduğunu söyleyen bir insandım.
"ama birieri açken x yapmak doğru mu" eleştirisinde bulunurken aslında bizlerin önce kendimize bir bakması lazım. başta dediğim gibi etrafta bu kadar aç varken bu sözlüğe girebilecek imkanları sağlamak ne kadar normal?
devamını gör...
normal karşılayanları normal karşılamıyorum.

siyasetçisinden ''din adamı''na ; bunların alayı mı iş kendilerine gelince kayışı koparıyorlar ? diyanetçisi en lüks arabalarla gezer, vaizi lüksün dibine vurur. işte kirli bir sistemin birbirini çeviren elemanları bunlar. adam kalkmış bunu savunuyor yahu.

kutlamaya gelince;

atasoy müftüoğlu diyor ki; bizlere hep geçmişe doğru düşünme öğretiliyor. sürekli bunlar pompalanıyor. bu yüzden günümüz sorunlarına çareler bulamıyoruz. geçmişin kafası ile yaşıyoruz. (tam olarak yansıtamadım. aklımda eksik kalmış olmalı. bir ara bakar alırım buraya.)

devamını gör...
(bkz: itibardan tasarruf olmaz)

üfffff ne pis insanlarmışsınız siz ya? toplanmışınız buraya akp ye laf etmek için fırsat kolluyorsunuz. adamlar ülkemizin şanına yaraşır bir şekilde davranmaya çalışıyor siz burada virvirvir eleştiri.

sonuçta onlar devletin kaynaklarını kullanıyorsa siz de kendi kaynaklarınızı kullanıyorsunuz. herkese eşit sorumluluk düşer bu ülke yönetiminde. o zaman ilk hareketi sizden görelim. ateşleyin bakalım lüks eşyalarınızı, gidin okutun spotçulara da açlara dağıtın. hayret bir şey bu muhalifler yahu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar