ne kadar normaldir acaba? bizimkilere söylüyorum "o insanların gözünde o havanın yaşatılması, manevi uyanış" bilmem ne gibi şeyler sundular bana. insanların manevi uyanışı böyle bir maddiyata bağlıysa batsın öyle maneviyat. tövbe tövbe... batmasın ıslah olsun.
yahu nasıl akıl alabiliyor arkadaş ben anlamıyorum. binlerce kişi aç evsiz vs. ve bunun yapılması normal he? hem de gurur duyacak kadar normal.
Allah bizi ıslah etsin.

edit: fetih şöleni kasıtlı olarak seçildi sanılmış sanırım. bütün kutlamalarda tavır budur. 23 nisan, cumhuriyet bayramı hatta hatta şaşıracaksınız ramazan bayramı... insanlık, müslümanlık namına, Allah için bir şey yapılmıyor, siyaset için yok efendim şaşaa için, gösteriş için yapılıyorsa zerre kıymeti yoktur.
devamını gör...
beyin yerine makarna dolduğu için, e tabi düşünememekten kaynaklı normal karşılama durumudur.
devamını gör...
ak parti yapıyorsa israf değildir, gayet normaldir, büyük devletiz sonuçta ihtişam ve şaşa gereklidir.
açlar her zaman var arada bir kendimizi kaybedip milyonları sokağa atamayacak mıyız ya, çok ayıp.

yaptıkları her şeyin doğru olduğunu ve sorgusuzca kabul edilebilir olduğunu ve sorgulanamayacağını ne çabuk unutuyorsunuz da böyle başlıklar açma gafletinde bulunuyorsunuz.
devamını gör...
fetih şölenini binlerce evsiz aç insanı doyurarak kollayarak şölen haline getirseydiniz kimbilir kaç gönlü fethederdiniz.
devamını gör...
anormal olan ne ki...

hani bu işi 100 tl ya kotasalar o zaman anormal olurdu...

o kalabalık, o sahneler, o alayı vala....

anca tutar o kadar...

gerek var mı dersen yada öyle mi olmalıydı dersen ayrı mesele...
devamını gör...
gayet anlaşılabilir durum, tabii gerçekten binlerce lira harcandıysa!!

esasen güç merkezlerindeki ağalar, onlar sayesinde palazlanan medya şirketlerinden ve belediye yetkililerinden rica bile etse olacak bir iş için tam tersine yine aynı kişileri daha da palazlandıracak paralar döküldüğünü biliyorum. az çok bu işlerin fiyatlandırmasını bilirim, milyonu geçmeden bu çapta bir şölen mümkün değil. o milyon kimin cebine girdi, orası hem malum hem gayb...
devamını gör...
insanın vermeye niyeti olmayınca ipe un da serer,
sevmeye niyetin olmayınca da kaşının üstünde gözün var da diyebilir.

sırf haset edip kıskandığı parti veya insanlar iktidarda diye ağzının tadıyla ülkece milli gurur yaşamanı bile hazmedemeyebilir.
öyle ki devlet kutlamasında uçan jetlerin, yürüyen tanklarını benzini bile batabilir gözüne.

(bkz: fetih şöleninde uçan jetlerin benzin masraflarını anormal karşılamak)
devamını gör...
bir de viyana kapılarına dayandığımızda şehri ele geçirdiğimizi düşünsenize !! sonra amerika'yı biz keşfetseydik vay ki ki vay vay. verilmiş sadakamız varmış.
şaka la şaka keşke bizim olsaydı da derdimiz bu olsaydı.
devamını gör...
icinde bulundugum durum. onca karni ac varken internetlerde gezinmesini bilen adamlar harcadiklari telefon paralarini once dusunmeli. yani once temizlik sahistan baslar
simdi fakirlik mukadderat mi? zinhar.
aclik mukadderat mi? zinhar.
zekat denilen sey var emir olarak. ona uymayan binler duruyor orada.
devamını gör...
3 bin liralık telefonla internete girenleri ilgilendirmemesi gereken bir konudur.
devamını gör...
normal değildir. o kadar çok anormal şey var ki bu ülkede normallestirilen. sıkıldım.
devamını gör...
anormal insan davranışıdır. aynı zamanda fetih şöleni ayağına kamunun parasıyla akp mitingi düzenlemekte ayrıca sorgulanması gereken hadisedir.
devamını gör...
çünkü bir fetih şölenine binlerce lira harcanması normaldir. sonuçta organizasyon, hazırlık, sunum şu bu. parayla oluyor bu işler.

normal olmayan 500 küsür yıl olmuş bir hadiseyi kutlamaya devam etmek ve bunun için de 63 milyon tl harcamaktır.

63 milyon tl ile daha güzel bi dolu iş yapılabilirdi normal bir iadere.
devamını gör...
size ne arkadaşım;

adam almış oyu; ülkeyi ele geçirmiş, istediği gibi at oynatıyor.

parasını da ben ödüyorum.

yakıttan, gelirden, köprüden, aldığım sakızdan, kiradan, emlaktan, çevreden, elektrikten gazdan sudan; yakında çıkardığımız gazdan da vergi alırlar.

size ne?

bu millet, vatanın satılmasını, söğüşlenmeyi seçmiş. bir sürü firma tanıyorum, ideolojik olarak bunlarla alakaları yok ama her edimin en büyük destekçileri. sırtlanca; pek sırtlanca.

ihtişam ve şaşa önemli tabii.

koskoca fetih lan boru mu?

dış politikada şamar oğlanı olmuşuz, suriye'de mars olmuşuz; ülkeyi ne idüğü belirsiz tipler sarmış, üretim yok, hayvancılık, tarım, ihracat bitmiş; tüm ekonomi inşaat balonunun sırtında nereden nasıl ne için geldiği belli olmayan arap parasının hortumu ile belirsiz bir noktaya kadar dönmekte. hukuk, adalet hep tek güruha çalışıyor. millet yazmaya çizmeye korkuyor; evler milyon sınırında, millet senede iki kat fakirleşiyor; hala davaymış yolmuş yolunuyor, yabancıya satılan gayrumenkulün haddi hesabı yok, sınırı yok; terör almış yürümüş; her yeri bölücü sarmış, gelecek ümidi yok; dertleri hala rejim, başkanlık, ihaleler, cumhuriyet salahiyeti ile ilgili hiçbir şey ifade etmeyen saçma devasa projeler..oy için verilen peşkeşler, kendi etraflarının zenginleşerek neo-muho-burjuvazinin doğuşu..adamların mal varlığını bilen yok.

neyse..

sana ne kardeşim; milyon da harcar bin de..sana bana mı soracak?
devamını gör...
konu ile ilgili tayyip'ten geliyor "temsilde israf olmaz." .
devamını gör...
(bkz: israf nedir nerede başlar nerede biter) *

benim kafamda çözemediğim ve çevremden de net cevap alamadığım bir durum. tgrlbb'nın dediği gibi çevremizde bunca aç varken internete para vermek, internete girdiğin telefona bilgisayara para vermek ne kadar doğru?
mesela bende araba yok, ufak çocuk olmasına rağmen arabasız idare edebiliyorsam şimdi araba da mı israf? istanbulun vasat altı sayılabilecek bir ilçesinde bodrum dairesinde oturuyorum, bi sıkıntım da yok çok şükür. e o zaman daha pahalı bir evde oturmak da mı israf? bir de bunları yaparak artırdığım paralarla yapabildiklerim var, bunlar da mı israf? şu anda fetih şölenini savunmuyorum, ben ki etrafa dikilen dev türk bayraklarının da israf olduğunu söyleyen bir insandım.
"ama birieri açken x yapmak doğru mu" eleştirisinde bulunurken aslında bizlerin önce kendimize bir bakması lazım. başta dediğim gibi etrafta bu kadar aç varken bu sözlüğe girebilecek imkanları sağlamak ne kadar normal?
devamını gör...
normal karşılayanları normal karşılamıyorum.

siyasetçisinden ''din adamı''na ; bunların alayı mı iş kendilerine gelince kayışı koparıyorlar ? diyanetçisi en lüks arabalarla gezer, vaizi lüksün dibine vurur. işte kirli bir sistemin birbirini çeviren elemanları bunlar. adam kalkmış bunu savunuyor yahu.

kutlamaya gelince;

atasoy müftüoğlu diyor ki; bizlere hep geçmişe doğru düşünme öğretiliyor. sürekli bunlar pompalanıyor. bu yüzden günümüz sorunlarına çareler bulamıyoruz. geçmişin kafası ile yaşıyoruz. (tam olarak yansıtamadım. aklımda eksik kalmış olmalı. bir ara bakar alırım buraya.)

devamını gör...
(bkz: itibardan tasarruf olmaz)

üfffff ne pis insanlarmışsınız siz ya? toplanmışınız buraya akp ye laf etmek için fırsat kolluyorsunuz. adamlar ülkemizin şanına yaraşır bir şekilde davranmaya çalışıyor siz burada virvirvir eleştiri.

sonuçta onlar devletin kaynaklarını kullanıyorsa siz de kendi kaynaklarınızı kullanıyorsunuz. herkese eşit sorumluluk düşer bu ülke yönetiminde. o zaman ilk hareketi sizden görelim. ateşleyin bakalım lüks eşyalarınızı, gidin okutun spotçulara da açlara dağıtın. hayret bir şey bu muhalifler yahu.
devamını gör...
tüm salahiyetini erk sahibine teslim etmektir. buna düşünme, akletme, muhakeme etme, okuma ve anlama salahiyetleri de dahil.
vay arkadaş ne 28 şubatmış. ne dışlanmak psikolojisiymiş, ne mağduriyetmiş. sırf bir bayrak altında toplanmak, sırf işte bizimkiler başta demek için, aidiyet hissine kanmak için, başkası üzerinden hükmettiğini hissetmek için ne hırs, ne arzuymuş. lan 3 günlük dünyada amma canınız yanmış, ne kadar zorunuza gitmiş yenilmek de bu kadar zalim olmuşsunuz. kitabı mukaddes israf hakkında bir şey demiyor mu size? diyor da putunuzdan gözünüz mü kör? bakın vicdan ve akıl yetkisini oyla beraber zarflayıp sandığa atmışsınız. ar-un aleyküm!
ne olacak? şu olacak. “hımm çok israf olmuş” diyecek birazı. sonra gene iştahla oy verecek.
nefsini terbiye etmekle yükümlü müslümanları bırakınız terbiye etmeyi, ipe dizdi nefis, şuurlarını ellerinden aldı. utancı, erdemi sildi attı nefis.
devamını gör...
şahsi tasarrufla devlet tasarrufunu karıştıranları görmemize vesile olmuş mevzu. benim 18500 liralık altın kaplama 128 gb iphone 6s'imle internete girmemin, devletin har vurup harman savurmasıyla, bir de bu savrulanların yandaşların ceplerine akmasıyla karıştırılması/mukayese edilmesi doğru değil. cebimdeki para benim tasarrufum, dağa taşa harcar hesabını ben veririm. devletin parasının hesabını kim verecek? bir yanda kutlamalara gereksiz para harcayanlar diğer yanda cebini dolduranlar, bir de bunu savunanlar versin, ben vermem.
devamını gör...
adı üzerinde şölendir. fethi bilmeyen genç nesile bunun anlatılmasıdır. bizim vergilerimizle yine bize dönen görsel bir şölendir. elbette istemezuk zihniyeti ile meşgul olan muhalefetin oldukça zoruna gitmiştir. bu da ayrı bir konudur.
devamını gör...
--- alıntı ---
fetih şenliklerini yapan organizasyon ne guzel organizasyon, ona katılan insan ne guzel insandır.
--- alıntı ---
devamını gör...
totalde sıcak karşılamadığım ancak sadece 3d için belki diyebileceğim şölen. 3d gösterisini beğendim. kaç para lan bu 3d animasyon gösterisi!
devamını gör...
bu başlıkta yapılan yorumlar için harcanan vaktin onda biri kadar düşünülmüyor bu ve benzeri etkinliklerin kararı alınırken. raat olun.
üzmeyin kendinizi.
devamını gör...
abi çok ilginç ya.
bak onların gözünden bakmaya çalışıyorum olaya ya gene mantıksız böyle bir şeye olumlu gözle bakmak.
hayır kime şölen gene geldi kendi adamları dinledi izledi orayı.
var mı başka izleyip de oooo wow fetih şölenine bak diyen.
ya cidden bak bi de açlığa falan vurmuş bazıları insan Allahu ekber diyor.
vallahi anlamlandıramıyorum.
devamını gör...
bin lira ateşlense ulubatlı olup istediğin yere bayrağımızı dikecek delikanlılar varken paraların saçılması üzücüdür.

-abi fetih şöleni için adam lazım.
- keneleri göreyim.
-bin lira.
- aga ayasofyada imam olmazsam adiyim. ellerim titriyor şu an.
devamını gör...
saçmalıktır.

aynen, memleketin geçmişten günümüze bütün zor ve sıkıntılı zamanlarında lüzumsuz yerlere harcanan paraları normal görmek gibi.

bunu normal görenin antisi de normal bir mezar taşı dikmek yerine puthane benzeri devasa yapılar yapılmasını normal karşılıyor.

ha kel hasan ha hasan kel.
devamını gör...
şenlik olmasın demiyoruz dediğim hededir. elbette herkes istediği şekilde kutlamalıdır. asıl komik olan ak parti mitingine fetih şenliği süsü verilmesidir.
devamını gör...
açlardan sorumlu millet bakanları önce infak, sadaka kavramlarını hayatlarına uygulasalardı şimdi millet açken fetih kutlamanın israfiyetinden bahsediyor olmazdık. açlardan sorumlu millet bakanları her gün çöpe atılan 5 milyon ekmeğin hesabını versin. dokunulmazlıklar da kaldırılsın. diyeceklerim bu kaaa.
devamını gör...
ekonomik cihetten bakıldığı için yazacağım bunu. yoksa ben ekonomik cihetten bakmıyorum olaya. ben "zulüm 1453te başladı" diyebilen besmelesizlerin ağzından konuşan "bizim mahallenin çocuklarının" safdilliğine veriyorum olayı. ana babalarının bir anlık hatalarının mahsulü olan o güruh ile aynı çuvala girmek anlık bir gaflet olarak değerlendirilebilir nezdimde.
ekonomik dedik değil mi? hah. kamu alımları denilen bir olgu vardır. bu tip kutlamalar da, o bağlamda harcamalara dahil edilir. organizatör özel kurumlara bu ödenekten para aktarılır. neymiş? 60 milyonmuş. doğrudur. öyle diyelim. bu para orada çalışan figurana, iskele kuran işçiye, ışıkçıya, sesçiye, mehter bölüğüne filan gitti. yani bir noktada "açlara nakdi yardım" yapıldı. millet aç kalmasın diye yapılmadı tabiki. konumuz bu değil. 60 milyonluk meblağ berhava olmadı. ekonomiye kazandırıldı bir şekilde.
ha bu iş, akp mitingi oldu diyorsun. yerden göğe haklısın güzel kardeşim. buna yerden göğe kadar hak veriyorum. fetih şöleni fetih şöleni gibi kutlanmalı. ben bu işi yadırgıyor yahut lüzumsuz görüyor filan değilim. olmalı. bunlar milli ve manevi birlikteliği sağlayan şeylerden. ama mitinge dönüştürülmesi katiyen doğru değil. bu türkün değil sadece, kürdün, arabın, çerkesin ve sair islam milletinin ortak iftihar meselesidir.
elin almanı almanyanın birleşmesini kutluyor. ben bizansı söküp atmayı, peygamber övgüsüne mazhar bir ecdadın nesli olmayı kutlamışım çok değil. hatta yetmez ama evet.

dipnot: adam gibi muhalefet edenini hala göremedim. telefondan yazdığım için uzun uzun yazamadığım ilk tanımımda örtülü bir şekilde "müslüman olduğu iddiasındaki insanların" açlıktan dem vururken dikkatli konuşmasını salık vermiştim. çünkü zekat farz, sadaka nafile ibadettir. açlık ve yoksulluk ise asla, zinhar mukadderat değildir. islam toplumunda açlıktan ölen varsa vebali tüm mahallenin tepesine biner. çok şükür açlıktan ölen hayatımda duymadım türkiyede. ben bilmiyorum.

bak bu kafanın bir değişiği de bugün şöyle demiş :
"bugün muhteşem bir uygarlık olan doğu roma imparatorluğu'nun başkenti konstantinopolis'in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü"

işte bu hazımsızlığın tezahürü olarak olayı başka bir yöne çekmenin adıdır bu yapılan. bundan dolayı yakıştıramıyorum bizim mahallenin çocuklarına, bunların yanında saf tutmalarını.

düzenleme: hatır için çiğ tavuk yenir mi? ben yerim.

devamını gör...
evim, arabam, iphone telefonum olmadığı için rahatlıkla normal karşılayanları anormal karşılayacağım durum.

istanbul'un fethini kendi çapımda kutluyorum her sene. özgür bir insan olarak, kafirin tahakkümü altında yaşamadan, inancımı dilediğim gibi yaşayabilmem için kanını, canını veren şehitlerimiz ve gazilerimiz için kur'an okuyup dua ediyorum. bize bu güzel ülkeyi ve istanbul gibi güzel bir şehri bırakan ecdad için dua ediyorum, Allah onlardan razı olsun. bana onların bilinci ile bilinçlenme gücü ve yeterliliği vermesini rabbimden istiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar