insanlık tarihinde at iziyle it izinin bu kadar birbirine girdiği bir dönem zannediyorum olmamıştır. çevremde tanıdığım ve tanıdıklarımın tanıdıkları ve fetöcü olmadıklarından %200 emin olduğumuz, hatta bırak fetöcü olmayı fetö düşmanı olan insanların açığa alınması durumu.

son fetö operasyonlarında hani meşhur son anda kurtarılan sim karttan çıkan isimler, referanduma bir hafta kala ele geçirilen listeler vs. burnuma acayip kötü kokular geliyor. fetöcüler bir şekilde alakasız insanları fetöcü diye fişleyerek toplumda bir gerilim oluşturmaya çalışıyorlar zannediyorum.

abi bu fitne bizim boyumuzu aşar. klasik yöntemlerle bu fitneyi bertaraf etmenin mümkün olmadığını düşünüyorum. artık baktığı zaman adamın ciğerini gören evliyaya ihtiyacımız var. yoksa bu gidiş hayra alamet değil.
devamını gör...
bir kere o eli indir nickli yazarın yakınlarının başına gelmiş olmalı. yoksa böyle bir şey söylemesi mümkün değil.

müstehak diyemiyorum. içlerinde suçsuz olanlar vardır ancak siz yine de önünüze gelene, her muhalife fetöcü demeye devam edin. ortam böyle hazırlandı, bu tavrınızın sonucu bu.
devamını gör...
şu ana kadar çevremde fetöden dolayı açığa alınıp da şaşırdığım bir tek kişi bile olmadı. bu kişi suçsuz, ne alakası var fetöyle diyemedim.

ama açığa alınanlara sorarsak bunu, hepsi istisnasız suçsuz. hiçbir şekilde yanlış bir şey yapmamışlardır, fetöyü suçlayacak bir tek cümle ağızlarından çıkmaz. sadece darbe günü darbede aktif rol alanlara bela okurlar bu kadar. sonra da ak partiye atmaya başlarlar.

devamını gör...
bildiğim kadarıyla son khk'da sadece fetöcüler değil; pkk vesair örgüt sempatizanları da açığa alındı. yine de dikkat etmek gerekiyor. arada masumlar kaynamamalı.. hem ortalıkta her muhalif fikri; eski kişisel hesaplarını; siyasi alan kavgasını karşı tarafı fetöcü ilan ederek yok etmeye çalışan şerefsizler kaynıyor. bu yüzden yargı yolu kapanmamalı. sadece fetöcü ya da pkk sempatizanlarını değil, insanlara bu şekilde iftira atan alçaklardan da hesap sorulmalı.

t:nazik bir mesele..
devamını gör...
istisnalar kaideyi bozmaz. üç sağlam fetöcü tanıdığımdan en aptal olanı atıldı, diğerleri hala görevindeler. hem de daha bilenmiş, daha nefret dolmuş bir şekilde. atılanı da atılmayanı da büyük tehlike arzediyor. örgütle iletişim yolları hala açık. hala papağan gibi aynı nakarattalar. fetö ihraç edilmiş memurlardan bekar olanlara aylık 1500, evlilere 2 000 tl para ödüyor. ve devlet her nasılsa bu para trafiğini takip edip kaynağını kurutamıyor. bunları besleyen ve bileyen örgüt ellerine silahla beraber ölüm listesi verse, gözlerini kırpmadan infaz ederler. devlet tehlikenin farkında mı?
devamını gör...
isimlerini hepimizin bildiği "gerçek öz hakiki" fethullahçılara dokunulmaması için hazırlanan tezgahtır.

bir kere o eli indir böyle bir başlık açıp tanım yazdığı için kendisine bir şey demek istemiyorum. inşallah bazı şeyleri görebilmiştir ve insanları fütursuzca yaftalamaktan vazgeçmiştir. üst düzey fethullahçılara hala dokunulmadı, bazı siyasiler zarar görmesin diye de dokunulmayacak sanırım.

fethullahçı diye memurları ihraç ediyorlar ama üst düzey bürokratlar, danışmanlar, eski bakanlar, milletvekilleri, bazı iş adamları, belediye başkanları hala saygın insanlar olarak duruyor yerlerinde. inlerinde değiller hepimizin gözünün önünde bu kişiler, vatanseverlik darbe karşıtlığı taslıyor şerefsizler...
devamını gör...
önüne gelene yargılanacaksınız diye nara atan bir kere o eli indir rumuzlu yazarın akrabalarının başına gelince yargılanmayacaksınız diyerek ilgili khk hükmünü gösterelim:
29/04/2017 tarihli 690 sayılı khk'ya göre atılanlar mahkemeye gidemeyecek, gitmiş olanların davaları da düşürülecektir.
bu işe artık mahkeme değil kurulacak özel bir komisyon bakacaktır.
(bkz: yargılanacaksınız)
(bkz: yargılanmayacaksınız)
(bkz: komisyonlanacaksınız)
--- alıntı ---
madde 56 – 685 sayılı kanun hükmünde kararnamenin geçici 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasına aşağıdaki cümleler eklenmiştir.

“bu dosyalar hakkında yargı mercilerince karar verilmesine yer olmadığına ve tarafların yaptıkları masrafların üzerlerinde bırakılmasına dosya üzerinden kesin olarak karar verilir, vekâlet ücretine hükmedilmez. bu dosyalar, yeni bir başvuru şartı aranmaksızın incelenmek üzere komisyona gönderilir.”

madde 57 – 685 sayılı kanun hükmünde kararnameye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“komisyona intikal ettirilecek başvurular

geçici madde 2 – (1) bu kanun hükmünde kararnamenin kapsamına giren konularda bu kanun hükmünde kararnamenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılmış olan başvurular, süre şartı hariç 7 nci maddedeki şartlara uygun olması halinde ilgili kurumlarca işleme alınmak üzere komisyona intikal ettirilir.”
--- alıntı ---
komisyon kararı da aleyhinde çıkanlar bu komisyon kararını danıştaya götürebilecekler.

bu kötü bir şey mi, kötü değil gibi duruyor, mahkemede bir şeyi ispat etmek zordur, hakimler de haksızlıklar karşısında beraat kararı verirken ciddi gelecek endişesi taşımaktadırlar. haksızlığa uğramış az sayıdaki kişi mahkeme yoluyla aklandığında yerel veya ulusal medyanın diline düşerek vicdanen karar vermiş olan hakimin geleceği ile oynanıyor. komisyon özel seçilmiş kişilerden oluşacağından böyle bir baskı altında olmadan haksızlığa uğrayanları ayırt edebilirler. khk maddeleri de komisyon üyelerini vereceği kararlardan dolayı yargılanmasını engelliyor. yine de hatalı karar çıkması durumunda danıştaya başvuru yolu açık bırakılmış. bu da komisyonların birinci derece hızlandırılmış mahkeme gibi çalışacaklarını gösteriyor. haksızlığa uğramış olanlar için iyi bir durum ama ülkemizdeki adalet kurumunun geldiği durum açısından içler acısı. ne demişler adalet bir gün herkese lazım olacak. ergenekonda avaz avaz bağırıp suçsuz günahsız insanlar vatan haini damgasıyla hapse atılırken acaba? sorusu aklında geçmeyenler, hep dediğiniz o ilahi tokat bu tokat işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar