fetö için başını açan ablaların namusunu savunmak

1. (Tematik)
bunu da gördük. derdimiz ahlak amenna! anlatmak istediğiniz muslumanin onlardan bir farkının olması bunu da biliyoruz. ama ama yanlis yerden vurmayın! deyin ki muslimana yakışmaz! ama ablaların namusuna karışmak nedir falan olmamış. ısrarla söylüyorum vatanının evladına kursun sıkan askerler icin abiler icin pilav yapan abla da namus olmaz. cunku darbe gerçekleşse bizim ablaların namusunu bile koruyamayacaktik!! kızgınlığım bu!
devamını gör...
3. (Tematik)

başını açma eylemini yapan ablaların işlediği günah kişisel hanelerine yazılan şeylerdir.
darbeye destek veriyorlarsa, bundan medet umuyorlar ve hala şu saatte aynı fikirde olanları varsa Allaha havale etmemiz daha doğru. tabiki aleniyata dökenleri gördüğümüzde şikayet etme hakkımız daha doğrusu görevimiz de var.

başörtüsü füruattır denildiği vakit, ayete muhalif söylemdir diye bir taraflarını yırtan bendim. baş açılması ise fasıklıktır. bunu da söyleyen bendim. bu yüzden yerden yere vuruldum. ve fakat kimsenin namusunu, şerefini, onurunu dile getirmedik.
yanlış olan şey esas değil usûl.
dile getirilen şeyler %100 gerçek bile olsa sadece ayrışmaya, bize meyledenleri bizden uzaklaştırmaya yarar. kurşun sıkılan siviller, polisler, askerler için günlerdir göz yaşı döken biziz. dualarımızda her şeyden önce milleti devleti zikreden biziz. mademki müslümanız. duaya, umutsuzluğun yasaklandığına, kötülüklerin er geç sahibine döneceğine, her şeyin üstünde bir hesap olduğuna inanıyoruz..
mademki islam nedir dendiğinde güzel ahlaktır denilmesini örnek verebiliyoruz. madem ki gerçek islam bu değil diyerek olumsuz örneklerin önüne durabiliyoruz.

numune olmamız gereken anda, numune olarak ortada durmalıyız. sen ben değil hepimiz. sonradan pişmanlık duyacağımız şeyleri öfkemize yenilip söylemek bizi "en çok kim düşmanlık edecek, hadi bakalım kim cemaatten en çok nefret ediyor" yarışmasında birinciliğe getirmeyecek. Allah hepimizin kalplerini biliyor. geçmişimiz de ortada. ölçü değil fakat geçmişimiz de orada duruyor. yapmayın. yazıktır. ayıptır. bize yakışmaz.
devamını gör...
4. (Tematik)
fetöcülerin lafla ikna olacağına inanmak saflıktır. bunlar ikna olmuş görünürde bile takiye yapıyorlardır. gerçekten bunların terörist olduğunu anlayan otursun tövbe etsin. darbecilerde namus ve şeref aramayın. saflığın alemi yok. nafile çaba.
devamını gör...
5. (Tematik)
basini acmayi sözde davasi ve Allah icin yapiyosa sikinti. amelden küfür cikmaz ama niyetten cikar. cürük islerine Allah i dahil ettiler Allah cezalarini veriyor.

ayrica bu herkesin günahi boynuna meselesi degildir türkiyeyi ve dolayisiyla dünyayi ilgilendiren bir mesele.
devamını gör...
6. (Tematik)
tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ihanet demişti reis.

namus açısından bir sıkıntılarının olmadığını pekala biliyorsunuz. ayrıca sibel kekillilerle bir tutarken baçı açma filandan bahsetmeyip toptan o... ilan etmişsiniz. buraya gelip sahtekarca kıvırmışsınız. aşağılık birer pisliksiniz, yalancı ve utanmazsınız.

ablalar= sibel kekilli , müjde ar diyen namussuzlar namustan hangi yüzle bahsediyor ? büyük çoğunluğu hiç bir şeyden haberi olmayan, o cemaatin bir şekilde kafaladığı insanlar.

geçen gün benzeri burada yaşandı. bir arkadaş geldi. onunla bir ilgisi olmayan başka bir arkadaş da geldi. arkadaş 1 bugünün fanatik akp'lisi. ağzı bozuk. her ne kadar benim yanımda pek yapamasa da, gündemin hararetiyle -baktım- anabacı düz gidiyor. diğerinin annnesi ve ablası da o cemaate takılıyormuşlar. arkadaş 1'i çok sert şekilde uyardım. s.. git gibi bir şey oldu. çekti gitti. defolsun gitsin it. aynı şey burada yaşanıyor. ortamın durumundan faydalanıp yalan saçacan ortalığa, kişisel kinlerini boşaltacan buraya. sizin durumunuz çok daha kötü. lağıma yuvarlanmışsınız.

şuraya bak ya, sen senelerce bunları yerden yere vur, gün gelsin savunmak durumunda kal. acıyorum, hepsine, o cemaate kurban edilmişlere de, bu memlekete de.

dedim; önce bir adam yetiştirelim, sonra devrim yaparız.
devamını gör...
7. (Tematik)
şimdi şöyle bir durum var. ben bu ablalarin toplanıp, gülenin sohbetlerini izleyip hüngür hüngür ağladıklarını bilirim. kuran okumayı doğru düzgün başaramazlarken gülenin kitaplarını ezbere bildiklerini bilirim. 28 şubatta hocanız ;"başörtüsü fürûattır" dedi ve başınızı açtınız abla dediğimde hocamız öyle fetva verdi dediler. yine aynı şekilde subaylarla , cemaat ablalarini evlendirip alkolede fetva verdi bu adam. ayrıca kimse kusura bakmasın 28 şubatta benim ablalarim başını açmamak için okuyamazken, direnirken onlar geçin mehdiyi peygamber gördükleri adamı dinleyip açtılar. kimse kalkıp namus davası yapmasın. yok efendim onların namusuna laf söylemek bize düşmez falan fişman demeyin. ben diyorum bakın onlarda namus, şeref olsa ne o zaman başlarını acarlardi, ne dün tsk da rutbelilere maklube yaparlardı, ne de o ablalar dedikleriniz kalkıp devletine sayıp, soverdi. onların namusunu savunmak buradaki kimseye kalmadı. dağdaki şerefi olmayan pkklı kadınlara her türlü yakıştırmayı yaparken, ne oluyor da gülen terör örgütünün hanım ablalarının namusunu savunuyor ? tesettürlü oldukları için mi ? tesetture bakıp aldanmamak gerek... hele ki gülen cemaatinin içine girmemiş olanlar dışarıdan bakıp yorum yapmasın. daha yazacak çok şey var ama sözlük kuralları var malesef.
devamını gör...
8. (Tematik)
düşünsel sapmaları olabilir ama bu sapma namuslarına söz söyleme hakkını kimseye veremez.
devamını gör...
9. (Tematik)
rahatsız edici başlık.

biraz din, iman diyorum. o yoksa edep, ahlak diyorum. o yoksa biraz akıl, fikir diyorum. o yoksa insanlık diyorum. o da yoksa şiddetle kınıyorum. bu ne ya! biz haçlı askeri miyiz, galip geldiğinde şehri yağmalayacak.?
devamını gör...
10. (Tematik)
ekmek parası için, kariyer için veya nefsi için başını açan ablaların namusunu savunmaktan daha önce gelir, inandığı bir kimsenin fetvasına göre başını açan ablanın. yine söz konusu gülen cemaatinin müritleri değil, israilli kadınlar bile olsaydı ben yine namuslarına dönük bir söz söylense tavrımı koyardım. kaldı ki kim ne derse desin, sapkınlık içinde olsalar bile bana göre bu insanlar ekser çoğunluğu müslümandır. bir karaktersize inanmış olmaları ve hatta bu uğurdu cürüm işlemiş olmaları vebal olsa bile bundan dolayı kimsenin namusuna söz söylemeye kimsenin hakkı yoktur. sırf siz istiyorsunuz diye, sırf rüzgar bu yandan esiyor diye hak terazisini eğip bükecek değiliz.
devamını gör...
11. (Tematik)
sapla samanı karıştırmamaya çalışan insanlar için elzemdir. şimdi ben burada," başını açan kadın iffetsizdir ya da namussuzdur," desem haklı olarak linç edilirim. çünkü namusun ölçüsü baş örtmek değildir. bakın emin olun ki, değildir!!! burada yanlış olan fikri; haklı bir öfke ile ilişkilendirerek takdir toplama ya da bu öfkeden prim yapma gayesi güdülüyor. tek kelimeyle bu ayıptır. bir iki öfkeli yazarın takdiri kazanmak için bu tür şeylere tevessül, tenezzül etmemeli insan. bu meselelere bu açılardan nasıl yaklaşabiliyorsunuz?nasıl bakabiliyorsunuz? gerçekten hayret-i mucib bir şey.. benim için bu büyük bir muamma!

Allah aşkına şu meseleden kadınları, onların namuslarını falan çıkarın! bunlar bizim işimiz değil.. meselemiz de değil.. olmamalı!
devamını gör...
12. (Tematik)
başörtüsü umurumda değil ama en büyük namussuzluk vatana ihanettir.

bunların savunulacak namusu falan kalmamıştır. fuhuş yapmış olsalar gözümde daha kıymetli olurlardı. tevbe kapısı açık olurdu ona da biz karışmazdık lakin vatana ihanetin cezası bellidir bir geri dönüşü de yoktur.

bunların yaptığı bozgunculuk değil de nedir?

Allah ve resûlüne karşı savaşan ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri ya asılmaları yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. bu onların dünyada çekecekleri rezilliktir, âhirette ise onlara büyük bir azap vardır.” (maide, 5/33)
devamını gör...
13. (Tematik)
vatana, millete, bütün değerlere ihanet eden insanların namusunu savunmaktır. namus ne arar la bu pisliklerde.isterlerse çarşafa bürünüp gözlerine de peçe taksın. sibel kekilli benim gözümde daha şerefli bir insandır. lütfen bu necasetleri savunmayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar