fetö kalkışması başarılı olsaydı

monarkı tahtından indirip en ateşli fetöcüye rutbe takıp koltuğa oturturlardı.

ilk önce gülenci olmayan müslümanların içeri atılacağından şüpheniz olmasın.
devamını gör...
--- alıntı ---
darbe olsaydı önümüzdeki günlerde haberde dinleyecekleriniz bunlar olurdu
şimdi haberler ...
16 temmuz 2016 cumartesi
09.00: türk silahlı kuvvetleri tüm yurtta yönetime el koydu. ülke genelinde sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
10.00: yurtta sulh konseyi, cumhurbaşkanı ve başbakan'ın, beraberlerinde 102 uçak dolusu altınla bilinmeyen bir yere kaçtıklarını açıkladı.
10.30: ikinci bir emre kadar kamu ve özel medya kuruluşlarının yurtta sulh konseyi bildirisi ve siyasi içeriği olmayan belgesel dışında yayın yapmaları yasaklandı. internet hala kapalı. bugün gazete çıkmadı.
17.00: yurtta sulh konseyi, müdahale sırasında ülke genelinde 10 bin insanın öldüğü iddiasını yalanladı. “yurt genelinde mehmetçiğe direnen 10 kişi ölmüş, 25 kişi yaralanmıştır.”
19.00: hapishaneler boşalıyor. kpss sorularını çaldığı iddiasıyla tutuklu bulunanlar cevşen okunarak karşılandı.
17 temmuz 2016 pazar
10.00: türkiye'deki tüm gazeteler “kurtulduk” manşetiyle çıktı.
11.00: a partisi genel başkanı, “darbelere karşıyız ama haketmişlerdi” açıklamasını yaptı.
12.00: b partisi genel başkanı, “darbelere karşıyız ama biz uyarmıştık” dedi.
15.00: abd sözcüsü, “darbelere karşıyız. türkiye'de yeni yönetim ile yeni bir sayfa açıyoruz” dedi.
18.00: ab sözcüsü, “darbelere karşıyız. türkiye'nin demokrasiye geçişi ve ab yolunda ilerlemesi için yönetime destek olacağız” dedi.
21.00: abd'de sürgün hayatı yaşayan muhterem fethullah gülen'in çarşamba günü türkiye'de olacağı açıklandı.
18 temmuz 2016 pazartesi
09.00: türkiye'de bugün yayınlanan 158 köşe yazısından 143'ü ilginç bir tesadüfle, “ben demiştim” başlığıyla çıktı.
12.00: ülke genelinde 900 bin kamu görevlisi işten atıldı. tutuklananların sayısı 250 bin rakamına ulaştı.
14.00: mit, emniyet genel müdürlüğü, yüksek yargı'nın da içinde bulunduğu kurumlara yeni atamalar yapıldı. sürgünden dönen cemaat önde gelenleri kritik görevlerde.
19 temmuz salı
12.00: fethullah gülen yurda döndü. atatürk havalimanı'nın adı gülen havalimanı olarak değiştirildi. osman gazi köprüsü'nün adı hocaefendi köprüsü, yavuz sultan selim köprüsü'nün adı muhterem hocaefendi köprüsü oldu.
12.30: pkk, yeni yönetimin tavrını görene kadar ateşkes ilan etti.
13.45: türkiye, suriye'nin kuzeyindeki pyd örgütüne karşı rezervini tamamen kaldırdı.
18.00 mısır cumhurbaşkanı sisi, yeni yönetime destek için türkiye'ye resmi ziyarette bulunacağını açıkladı.
23.00 israil jetleri terörle mücadele kapsamında meşru müdafaa hakkını kullanarak gazze'yi bombalıyor.
21 temmuz perşembe
12.00: yurtta sulh konseyi başkanı, üniversitelerde başörtüsünün tahammül edilemez olduğunu, bu furuatın kaldırılması gerektiğini, her şehirde bir minareden ezanın yeterli olduğunu, kur'an kurslarının kapatılacağını, imam hatip okullarının döneminin sona erdiğini açıkladı.
13.00: çarşamba günü yazdığı yazıda yurtta sulh konseyi'ni eleştiren solcu yazar ç.t.'den haber alınamıyor. t gazetesinin yöneticileri de kayıp.
14.30: sokağa çıkma yasağı sona erdi. ülkede benzin sıkıntısı had safhada.
15.00 dolar 7 bin lira sınırını geçti
15.30 merkez bankası rezervleri tamamen eridi. borçlanma faizi tarihinin en yüksek seviyesinde.
17.00 türkiye tüm suriyeli mültecileri sınırdışı etti, güney kıbrıs rum yönetimi'ni tanıdı. ermenistan'a ilişkin tüm kısıtlamalar kalktı. ermenilere tazminat ödenecek.
3 ağustos çarşamba
10.00 enflasyon son 70 yılın en yüksek rakamına ulaştı.
11.00: intihar eden işadamlarının listesine m.k. da eklendi.
14.00: tuik işsizlik rakamlarını açıkladı, son 35 yılın en kötüsü
18.00: sabık cumhurbaşkanı ve başbakan'ın yurtdışına kaçmadığı, infaz edildikleri öğrenildi.
18.30: çukurca'daki pkk saldırısında 45 er şehit oldu. türkiye suriye kürdistanı'nı tanıdı.
21.00: ülkeden kaçmak için yunanistan sınırına dayanan yüzbinlerce kişinin üzerine ateş açıldı. ölü ve yaralı sayısı bilinmiyor.
19 eylül 2016 pazartesi
10.00: devalüasyon ilan edildi. 100 tl tedavülden kalktı. yeni 10 bin tl bugün tedavülde. paranın ön yüzünde fethullah gülen'in resmi bulunuyor.
11.00: türkiye'nin dev şirketleri tek tek abd'li yatırımcılara satılıyor.
12.00 eski bakan ve vekillerin yargılanmasına yassıada'da başlandı. 18 bakan ve 124 milletvekilinin dosyası öldükleri için ayrıldı.
12.30: tüm yerli savunma sanayi projeleri durduruldu.
17.00: akaryakıt, ekmek, banka ve hastane kuyrukları uzuyor. bugün kuyruklarda çıkan kavgalarda 8 kişi öldü.
5 kasım 2018 pazartesi
12.00: yeni anayasaya referandumunda yüzde 98 oranında hayır oyu veren bingöl jetlerle bombalandı.
5 eylül 2021 pazar
23.30: beyaz parti yüzde 75 oy oranıyla tek başına iktidar
5 haziran 2023 pazartesi
15.00: tbmm 15 temmuz darbesini araştırma komisyonu raporunu tamamladı. darbenin bilançosu: 28 bin ölü, 10 bin engelli, 6 bin faili meçhul ve kayıp, yaklaşık 1 trilyon dolar ekonomik fatura. türkiye 50 yıl geriye gitti.
17.00: tbmm terör ve nedenlerini araştırma komisyonu raporu'nu açıkladı: 41 yıldır devam eden ve 150 bin kişinin ölümüne neden olan terörün arkasında müttefik görünen devletler kadar çok sayıda tsk mensubu üst rütbeli hain subay da var.
29 ekim 2023 pazar
09.00: türk silahlı kuvvetleri tüm yurtta yönetime el koydu.
bu haberleri dinlemediniz, hamdolsun dinleyemeyeceksiniz...

--- alıntı ---
devamını gör...
ülke kaynaklarını fetö'ye aktaracaklardı. itirazı olan?

haram yemedik çok şükür hizmete hortumladık. hizmete hortumlamak sevaptır falan filan demezlerdi. görünürde kemalist takılacaklardı çünkü.

onları denetleyecek yargı ve kolluk kuvveti? no no no!

bence şov için apo'yu asmayı falan da düşünebilirlerdi.
devamını gör...
şimdi haklı olanlar ile haksız olanlar yer değiştirecekti.
çoğunluk ak parti'yi telin yarışına girecek, en sağduyulu kişiler bile ak parti yanlışlarını sıralayacaktı.
darbenin yapılma aşamasında yüzde yirmilik destek, darba tamamlandığında yüzde altmışlara çıkacaktı.
fetöcüler vatansever olacaktı, düşmanları da vatan haini. fetöcüler bütün ipleri ellerine alacaklardı. ki zaten listeleri hazırdı.
iç ve dış politika mevzuuları uzun; elbette radikal kopuşlar yaşanacaktı.
sözlükte şimdiki halin tersi olacaktı. ak parti şeytanlaştırılacak, savunanlar da kötülenecekti. şimdi aramızda olmayanlar 'abi' rolleriyle racon keseceklerdi.
devamını gör...
hayır ak parti telin edilmeyecekti neden mi?

ak partili olmayanlar da sokağa çıktı o zaman niye çıksınlar? oturdukları yerden telin etmeye, eleştirmeye devam ederlerdi. işgale uğradık ve Allah'a hamdolsun çıktık dışarıya. tüm insanlar sokağa çıktı. bütün insanlar kurşuna dizilecekti.

ha gülenistler yapardı telin eder, bağırırdı o ayrı.
devamını gör...
ülkeye 150 bin daeşli getirteceklerdi.
istanbul'un anadolu yakasını abd alırken, avrupa yakasını gülene bırakacaklardi.
birkaç tane daha vardı şuan aklımda değil. bunlar varsayım değil . içeride sorgulanan bir rutbelinin sorguda dedikleri.
devamını gör...
ingiliz işgali başarılı olsaydı neler olurduysa o olurdu. o zaman kurtulduk sandık, şimdi de kurtulduk sanıyoruz. ozan arif'in dediği gibi kazık atan eller değişirdi afaki de bir şey olmazdı. her yerde ''sayın cumhurbaşkanımız'' demezdi medya ''sayın hocaefendimiz'' derdi. yani fetönün elde etmek istediği neye şu anda ülke olarak sahibiz biz çok merak ediyorum. din mi elden giderdi, vatan mı elden giderdi, ekonomi mi batağa sürüklenirdi, abd çıkarlarına göre mi türk ordusu saf tutardı, dinlerarası diyalog mu devam ederdi, fetöcüler bakan mı olurdu? ne olurdu ve şu an hangisi olmadı?
devamını gör...
akp'nin yaptıklarından çok da farklı bir şey yapmazlardı. bu fetöyü aklama değil aksine akp'nin fetönün izinden gittiğinin ifadesidir. zamanında hocaefendinin dizinde oturan, oturanları destekleyen, fetönün yapmak istediklerini inceden inceden elindeki yetkiyle yapan, bunlara ''aman beni fetöcü ilan ederler, başıma bir iş gelmesin'' diyerek ses çıkarmayıp akp'yi aklamaya çalışan korkaklar, fetöyü bildi bileli sevmeyip din tahrifatçısı olduğunu akp ile kolkolayken de haykıranlara fetöcü diyor şaka gibi. kendilerince bir milat oluşturup garip gureba kandırılmış insanı, eline silah almamış karnında çocuğuyla hapse tıkan zihniyet, hocaefendilerini yalamaktan dili aşınmış ama görevinden edilmemiş, sonradan kendi safına katıp bakan yapmış, bürokrasiye atamış, hatta diyanet işlerinin başına getirmiştir. birilerinin damatları, bilmem kimleri para karşılığı serbest bırakılmıştır. bile bile fetönün ihanetine ortak olanlar asılsın. referandum yapılsın evet vermeyene lanet olsun.


(lanet olsun'u ingilizceye çevirin. anladınız artık malum, format)

fetöyü aklamaya çalışana lanet olsun, her şeyi fetöye yıkana , asıl fetöcülere, fetöcüler din tahrifatı yaparken onlara tapanlara da lanet olsun. kabul mu kardeşim?
devamını gör...
bugünkünden çok daha beter durumda olacağımızı düşünüyorum. icraatlara bakınca 15 temmuz sonrası yapılan icraatlara bakılınca türkiye'nin daha özgürlükçü bir ülke olmadığı aksine belirli bir gücün tüm organları hakimiyeti altına aldığını görüyoruz. elbette 15 temmuz atmosferi bu yayılmacı güce bu olanağı verdi. napıyorsun diyenlere de örneklerde görüleceği üzere "sus ulan yoksa fetöcüsün" iftirası atılmaya başlandı. o yüzden her iki durum arasında benzerlikler olduğunu kabul ediyorum fakat fetö zaten 15 temmuz dan önce de her yere hakimdi. şimdi ülke 15 temmuz öncesi fetö hakimiyetinin başka bir grubun eline geçmesi durumu.
eğer 15 temmuz hain darbe girişimi başarılı olsaydı ülke bugünkü hukuksuzluk ortamından çok daha büyük bir hukuksuzluk ve belkide çatışma ortamına dönüşecekti.

hükümetin illegal,haksız ve ülkeye ihanet derecesindeki hatalarını eleştirenlere fetöcü damgası vurmaya çalışanlar teröristin, vatan haininin fetöcünün önde gidenidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar