anne babalarının sorumsuzluklarının cezası için ağır bir bedel ödeyen 3 yavru içerir.

burada mağdur kelimesine takılmasın kimse, sonuçta kendilerine göre mağdur bu insanlar da. fetö güzellemesi değil amacım.

sadece bu ve benzeri alt tabaka fetöcülerin ölümüne yok sayılması ile siyasi fetö kanadının ölümüne kollanması arasında bir insaniyet noksanlığı kadar fark bulunduğuna dikkat çekmek istiyorum.

"birbirlerinin kirli çamaşırlarını çok iyi biliyorlar"
cümlesindeki ihaneti bulmak o kadar da zor değil arkadaşlar. bu iktidarı için, muhalefeti için, tüm siyasi erk için geçerli.

böcekler gibi görünüyoruz bu üstün insanların nazarında.
"kandırıldık" diyemeyen ve demesine müsade edilmeyen tüm insanlar için üzülüyorum.

dinle kafayı bozmuş, sümüklü bir şeyh peşinde koşarken imanını dahil her şeyini kaybeden kişilere üzülüyorum.

çocuklara üzülüyorum. hiçbir şeyden habersiz, kin ve nefretin odağı olarak pisipisine ölüyorlar.

2013 öncesine kadar türkiyedeki sağ cenah ucundan kıyısından az da olsa fetöcüydü. inkar etmeniz bunun haklılık payını izale etmez. siz kandırıldınız tamam, bu insanlarsa öldüler.
devamını gör...
inanır mısınız zerre acımıyorum. baş köpek abd’de keyif sürerken bunların yaşadıkları rezalete seviniyorum.

ovvv. faal fetöcüler rahatsız olmuş.
devamını gör...
şimdi değil ama, bir gün kendi tarafını tuttuğu parti, cemaat, tarikat vs suçlu olduğunda kaçarken hatra gelip anlaşılabilecek aile maalesef...

ancak bir yeri tutuşunca olayın vehametini anlayan bizler, empati yoksunu bir halkız... yolda gördüğümüz engelliye yardım etmeyip, içimizden "allah yardımcısı olsun" şeklinde yazıklanırız anca... bir gün * aynı engelli durumuna düşünce anlarız hatamızı...

o sebeple... orada ölenler insandır... artık muhaliflerine, suçlularına nefes aldırmayan bir ülkeden kaçmaya çalışırken can vermişlerdir... birgün tutunduğunuz dalın suçlu edilip, rızkınızı temin etmenize dahi izin verilmediği hallere düşmezsiniz umarım...

korkun o günün azabından...
devamını gör...
sevinmedim ama üzülmedim de..
çocuklar hariç tabi..
gerçi çocuk olunca cennetlik olur
ona da sevinmek gerekir belki..

khk mağduru demek içinse art niyet gerek..
ülkede bir sürü mağdur var da
bu mağduriyetler
dedelerimize barbarca mezalim uygulamış
yunan keferesinin kucağına kaçacak kadar
insanı alçaltmaz!!

bırakın kaçarken telef olsunlar..
belli ki halt etmişler..
yoksa ne diye
şehit kanıyla yıkanmış bu toprakları bırakıp
düşman iline botla gitsin!!

bu milletin kodlarında
vatanı bırakıp kefereye sığınmak yazılı değil..
demek ki bizden değiller!!

büyük cihad yaklaşıyor..
bu yüzden kanıbozuk vatansızları
cephede yanımızda istemeyiz!!
devamını gör...
anlamadığım terörist nasıl mağdur olur? önce buna bi açıklık getirelim sonra ahiret hesabına bakarız.

olmadı khk mağduru pkklı diye başlık açalım altına da çiçek böcek yazalım. lan pkklılar için kalkmayan o f-16 lar atak helikopterli, tanklar halka, polise namlu doğrultup ateş etti.

siz burada hala yok çocuk, yok khk mağduru aile sevdasındaysanız yallah pensilvanya’ya. ülkeye, halka zerre yan bakanın gözü çıksın. ödesin köpekler diyetlerini.
devamını gör...
"bir topluluğa olan öfkeniz sizi adaletsizliğe sürüklemesin"
bu ayet en başta dursun.

fetö meselesine büyük resimden bakarsak; hepimiz kaybeden taraftayız. zira adı ne olursa olsun, memleketimizin insanlarının şer şebekelerine devşirildiği gerçeği apaçık ortada.

lakin ortada yaşanlar da var. ölümlerinin feci şekilde olması ayrı bir konu.
ama biraz düşünelim; ailenin khk'dan dolayı mağdur olduğuna delil nedir? bu ailenin de fetö'nün yoğun vesvesi altında kalmadığı ne malum?

ne yapılsaydı?
yurt dışına kaçarken denizde boğularak ölürler diye, fetöcü olduğu halde, devletten maaş almalarına göz mü yumulsaydı? bu durumda, fetö'nün mağdur ettikleri yeniden mağdur edilmiş olmuyor mu?
yapmayın.

fetö'den atılıp kendine yeni bir hayat kuranlar da var. herkes kaçmadı.

şunu da atlamamak gerek; kandırıldık diyenler, onlar da kandırılmasın diye bu insanları defalarca uyardı. ama onlar zulmün(!) biteceği günü beklemeyi tercih ettiler. son geldikleri nokta tankla insan ezmek oldu.

çocuk, aile, mağdur gibi insani kavramlarla olayı izah ettik. peki fetö nerede?
fetö her zamanki gibi bu insani kavramların arkasına saklanıyor.
bir de khk'nın mağdur ettiği dedik mi, tamamdır.
fetö dört köşe.

diğer bir husus, büyükler duruyor küçüklerle uğraşıyorlar bakış açısı. iyi de; bu örgüt yıllarca para toplama, adam devşirme işlerinde önce kimi kullandı? kurumlara adam sokup kendi adamlarını kayıran, işyerlerinde arkadaşlarını fişleyenler kimlerdi? hem büyüğü küçüğü mü var bu işin. örgütün önce elini kolunu bağlamanın neresi sakıncalı.

khk adaletini tartışalım ama kaçarken denizde boğularak öldü diye fetöcüyü peşinen khk mağduru ilan etmek de adaletli bir bakış açısı değil.

not: yukarıda yazdıklarım çocukları kapsamaz. çocuk çocuktur ve her türlü masumdur.
devamını gör...
dinimize göre suçun şahsiliği ilkesi varken (devletimizin kanunlarında da var) çocuklarına üzüldüğüm hadisenin başına geldiği aile.

anasının, babasının suçunun bedelini çocuklar ödemez, ödetilemez. anasına babasına lanet okurum, belki de geçmişte kaç insanın hakkını yediler? kaç masumun canını yaktılar? Allah bilir.

çocuklara üzülürüm. insan olmanın, müslüman olmanın gereğidir bu. kimse kimsenin günahını yüklenmez. bu ilkeyi bilmiyor musunuz?

düşmana bile adaletli davranmak gerek. o gün yaşasaydınız bedir savaşında esir edilenleri öldürmek isteyenlerden olurdunuz ama hz.peygamber efendimiz öldürülmelerini ve hatta ellerinin bağlanmasını bile engellemiştir.

kin ve nefretle adalet sağlanmaz. kin ve nefret daha fazla kin ve nefret doğurur. bu insanların çocuklarını devletimiz sahiplenmeli, onların yanlış yollara, düşüncelere sapmalarına engel olunmalı. devlet ve millet olarak daha fazla düşmana ihtiyacımız yok.
devamını gör...
şimdi olaya bakıyorum, bu tipler fettoşun soyduğu mandalina kabuklarını yerden toplayıp sevabına yiyen, fettoşun ayakkabılarından kopan deri parçalarını suda kaynatabilecek ruhiyette tipler. bunların yetiştirdiği çoluk çocuktan ne hayır gelirdi memlekete diyip içimdeki "yazık olmuş" diyen tarafı da böyle bastırıyorum. kusura bakmayın ama ekstrem durumlar sadece vicdansızlıkla(ya da vicdanı askıya alarak diyelim) çözülebiliyor ancak. yanlış anlamayın, "iyi olmuş" falan demiyorum ama sadece istatistik olarak bakıyorum bunlara, daha fazlası elimden gelmiyor çünkü "zarara kendi razı olana acınmaz" bu bir, ikincisi ise eğer tahakküm onların elinde olsaydı, onlar da ben ve benim gibilere sadece birer istatistik gözüyle bakacaklardı.
devamını gör...
fetöcülerin çocukları meselesi çok ciddi bir problem. bu meczuba meftun beyinsizler uçkurlarının akıbetini dahî fethullah'ın buyruklarına bağladıklarından genelde hem ana hem baba fetöcü oluyor. çocukların bi günahı yok. sadece küçük çocukların değil ergenlik çağındaki çocukların da... bi insanın ana babasının terör örgütü üyesi olduğunu kabullenmesi kadar zor bir şey olabilir mi... baban hırsız çıkar, annem var dersin. annen terk eder babam var dersin. iki taraf birden çürük çıkınca "ben neyim o zaman" meselesi oluyor. insan yetişkin olana kadar anne babanın kim olduğu ne yaptığı müthiş önemlidir. bu çocuklar okula gitse babalarının işini, nerde olduğunu söyleyemiyorlar, babaları ölmüş gibi yapıp anneyle de idare edemiyorlar anne de içerde. çok zor bir durum bu. tüm fetö sanıklarının çocuklarının uzun dönem psikolojik destek alması lazım. yoksa ya bu çocuklar da devlete millete kinle büyüyüp daha şiddetli teröristler olacaklar, ya da yaşamayı bırakacaklar bi şekilde... "nasıl olsa bunlar da terörist olacak gebersin gitsin" diyen kafa, dünyaya gelirken ana babanı emek sarf edip mi hak ettin ? brezilya'da bi uyuşturucu tacirinin çocuğu olarak da doğabilirdin, ananı babanı hiç bilmeden kundakta bi çöpün içinde de bulunabilirdin...

biraz akıl başka bi şey değil. vicdana bile gerek yok.
devamını gör...
bilemedim yani mağdur kelimesi bana biraz mantıklı gelmiyor...
ama insanların boğularak ölmesi işte o beni üzüyor...
hele çocukların ölmesi daha çok üzüyor...
keşke olmasaydı, keşke yapmasalardı...
gerçekten bilmiyorum mağdur olduklarına inanmıyorum bir çoğunun ama ölmeleri hele çocukların ölmesi o içimi acıtıyor...
devamını gör...
tanım olmayacağı, formatı bozacağım için önceden özür dileyerek:

arkadaşlar, bir çoğunuzun niyetine güveniyorum, ama mesele memleketse, durum da ekstremse, "vicdan" sadece zaafiyettir. bunu bilir bunu söylerim.
devamını gör...
gündeme entegre olan vicdanların politikleşmesi öyle berbat ve vahim bir tablo çıkarıyor ki önümüze çocuk ölümleri için kayıtsızlığı geçtim ''acınmaz'' yorumları okuyoruz. bakın çocuk diyorum çocuk ahlakımızı yitirmemeliyiz. bu berbat bir şey. ''bunların yetiştirdiği çoluk çocuktan ne hayır gelirdi'' mantığının filistinde ileride terörist olacaklar zaten diye çocukları da katleteden leş israil zihniyetiyle, mantığıyla bir farkı yok malesef. hiçbir farkı yok. aynı şey. biz bunu yapamayız. böyle bakamayız her şeyden önce insanız. savaşlarda çocuk öldürülmez, gayri müslimlerin çocuklarını öldürdü mü peygamber? bunların yetiştirdiği çocuk mantığı buraya geliyor çünkü evet. hiçbir çocuk anasının babasının günahını taşımaz bu bizim inancımızın da gereği ayrıca. vicdanımız yoksa biz biz değiliz ve bir manamız da yok zaten unutmamız lazım.
devamını gör...
ana-babanın haklarında adli soruşturma var mıydı, var idiyse deliller nelerdi bilmiyoruz, öğrenebildiğimiz khk ile ihraç edildikleri.

hâl böyleyken henüz yargılamaları dahi yapılmamış bu insanlara bi müsle yapmadığınız kalmış, bi koşu gidip o farizayı da yerine getirin tam olsun.
devamını gör...
ergene avrat boşamak kolay. buraya gelip omo çocokloron ölömönö özöldöm, ono bobo öçön höydön holoyo diyenneri gördükçe fırıldaklığın bilimsel varyasyonlarına daha bi inanıyom. insanlar baskıyı üzerlerinde farklı farklı hisseder. siz bi şekilde aşarsınız, bir başkası aşamaz. yaşadığı hayat, göbek bağıyla bağlı olduğu ideolojik duruş filan gaspeder bireyselliğini. sonası fetö, ketö, metö türü sonuçlar. sıradan insanın her şekilde kullanıldığı zamanlardayız. kandırıldık kültü bu ülkedeki her bi sıradan ve inanmış insan için de geçerlidir. bile isteye nemalanan, çıkar sağlayan ve sosyal statüsünü eşşek kadar yapan bi avuç zümre mabadını kurtarmış gözüküyor. asıl yargılanması gerekenleri yazıp çizmekten bıktım. ölmek bi sonuç mu? yaşayanlar için sonuç, eyvallah. lağkin bu ülkede yaşmaya çalışanlar için çoklukla mecaz. kalkıp buraya bişiler yazdık deyü oww fetöcüler, ooww simitçiler, owww hainler damgasını yemek umurumda bile değil. olm bunnarı yazıyorum ve ne olmadığımı biliyorum. işin üzücü noktası, faşizan tavırla ölsünler lan diyenlerin ne olduğunu bilmek. kötü zamanlardayık. bu insanlara üzülmeyi ideolojik bi parametre saymak ne olm. yazık tabii lan bu insanlara. olm ölmüşler lan. yaşam hakkı kutsaldı hani.
devamını gör...
yazın babuşlar yazın, olmayan vicdanınızı, çakma müslümanlığınızı, yapma insanlığınızı görelim.
ölen filistinli çocuklar için, büyüseydi o çocuklar da aileleri gibi terörist olacaktı diyen yahudi bakanı gömdüğünüz kalplerinizi, biraz daha eşeleyin bakalım, daha ne pislikler çıkacak.
devamını gör...
sebe suresindeki 'zırhları örürken dahi ölçülü davranın' ayetini aklıma getirmiştir.bir savaşta veya mücadele üstün ya da haklı oluşumuz gözümüzü kör etmemeli,düşmana dahi adaletle muamele edilmelidir.**
devamını gör...
çok uzun yazmaya gerek yok.

önce hsyk'sına kadar bütün devleti bu yapıya teslim et; iki sene sonra bürokrasideki en basit memuruna kadar hepsini tüm sosyal güvenlik haklarından mahrum et.

iki süreçte de bu millet akp'nin yanındaydı. bu dengesizlik değil mi bu çocukları öldüren?

şuraya bak ya; hâlâ "bu çocuklara acımalı mıyız"ı tartışıyorsunuz!..
devamını gör...
haberi dün okumuştum. çocukların ölümü üzmüştür. o çocukları ölüme görürenler ana babalarının ta kendisidir. Allah onların azabını katlasın. bu teröristlerin kafa yapısı bu işte çocuğunu kurtarmak değil; kaçırıp terörist yetiştirmek. çocuklar inşallah kurtulanlardan olmuşlardır.

bunu devlete yamayanların derdi de başkadır. devlet mi gidin demiş? ayrıca burada çocuk edebiyatı yapan çoğu kişiyi de sahtekar buluyorum. her gün binlercesi ortadoğuda ölüyorlar. ben bu sahtekar söylemleri berkin elvan geberdiğinde de duymuştum.
devamını gör...
ölmüşlerdir ve bitmiştir.bir kaç gün hainlikleri ile anılacaklar ve o da bitecek. çocuklar baş göz üstünedir.

başlıklarda 15 temmuzla ilgi yazılı olanlar, üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen 50-60 civarı. * olayı dramatize etmek isteyenler var gibi. bana insan hakları diyenin insanlıkla alakası olmadığını hatırlatayım ve ağzının orta yerine kürekle vursunlar.

darbeyi desteklemediğini iddia edip ihraç edilenler hala türkiye'de ise, kaçanlar ne halt ettiklerini kendileri de bildiğinden kaçanlardır. vatan hainliği ile yetinmeyip türkiye düşmanı olan ülkelere sığıntı olan*, ülkenin gözetimli kedisi olmak varken avrupanın domuzu olmayı yeğleyenler, bizim vatan millet sakarya diyenlerce küçük domuzcuk havası ile itelenmeye çalışılıyor. yok öyle anasını satayım, hain eni sonu tırt olur, öyle veya böyle.
devamını gör...
sanırım ilk defa bir başlık altındaki tüm yorumları okudum. herkes güzel yazmış 2 3 kişi haricinde! kendimi vicdansız ahlaksız sanırdım meğer ben iyi bir durumdaymışım...
bundan yıllar önce ergenekon ve balyoz operasyonları yapıldı bu gün bu acımayan insanlar o gün de aynı şarkıyı söylüyordu o zaman da kendilerine gösterilen hedefe durmadan sormadan yürüyorlar askeri hor görüyorlar "türkiye bağırsaklarını temizliyor" diyorlardı annesi ölen adama da acımadılar, çocuğu ağlayan adama da. aynı insanlar, bu gün aileleriyle gitmek zorunda kalan çocuklara, kendisini savunma hakkı olmayan insanlara yükleniyorlar yarın bu insanlar suçsuz olduğu düşünülürse vicdanınızı nasıl rahatlatacaksınız. adamların burada ekmek yemeye yeri yok hani siz hicret eden bir peygamberin ümmetiydiniz noldu ?

kusura bakmayın sizler kadar güzel yazamıyorum imladan anlamam ama fikrim bu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar