#haber  #siyaset  #özgürler 

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın yine yeniden bir itirafı.

1-itirafın, aldatıldım dediği günlerde yaşananların hesabını vermeyi düşünüyor mu?
2-ölü insanlar üzerinden kendini aklama çabası ayıp değil mi? okul ziyaret etmek fetöcülükse akpde fetöcü olmayan 1 kişi kalmaz...
3-kimler gelsin konuşsun? ecevit ve inönü mü? onlar ölü olduğuna göre kiminle konuşacak? diğer adaylarla tartışma programına çıkmam diyen kendisiydi...
4-yanıldığı, inandığı günlerde yaptığı icraatlar suç unsuru içermiyor mu?
5-2004 mgk sından sonra fethullah gülen ve örgütü aleyhine 1 tane iş yapmadı. kusura bakmayın ben hatırlamıyorum. yaptığı ilk işlerden biri kanun değiştirip fethullahın ceza almasını engelledi.
6-2010 tarihi de doğru değil.. fethullahçılar yargıyı ele geçirsin diye anayasa değiştirdiler... stk lara dokunan falan olmadı 2014 yılına kadar.


--- alıntı ---

- bir de fetö'nün sizin döneminizde büyüdüğü iddiaları var.

fetö'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. aldatıldık. taa erdal inönü'ye git, bülent ecevit'e. ecevit, inönü bunların en yakın arkadaşıydı. erdal inönü'nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. gelsinler konuşalım. samimi değiller. biz yanıldık. biz bunlara çok inandık. 2004 mgk'sında hedef sadece fetö değil tüm terör örgütlerine yönelik bir süreçti. biz bunun üzerine ısrarla da gittik. birçok stk'lar da masaya yatırıldı. 2010'dan sonra da ayıklama süreci başladı.

--- alıntı ---
https://www.cnnturk.com/vid...
devamını gör...
koynumuzda yılan beslemişiz hesabına döndü. fakat bunların ak parti öncesinden de pis işleri çokmuş. biz sanıyorduk ki devlette, orduda dindarları eziyorlar bunlar da mecbur iki yüzlü davranıyorlar, adam bildiğin amerikan şeysiymiş ve amacı dindar gibi yetiştirdiği tayfayı Allah rızası için diyerek amerikan zombisine dönüştüyormuş. ilk zamanlar kemalist darbenin engellenmesinde falan faydaları oldu, ama planları çok daha büyük boyutluymuş adamların.

şu 2013 sonrası özellikle ne mal olduklarını hala anlamayan ya da erdoğan'a düşman diye onların suyunda gidip biz fetö düşmanıydık diyen iki yüzlüler dürüstlükten dem vuruyoya yani bazen, onlar hep ayrı bir tip.
devamını gör...
kimsenin bugüne kadar yapamadığını yapan fetönün belini kıran kişinin açıklaması. ben buna bakarım. bu adama kızarak fetönün metresi olan partilere oy verecek kadar salak değiliz.

geçmişte her siyasi bunlarla ilişkiye girdi ama hiçbiri gerçekten mücadele etmedi. fetö tvlerine gidip kapanıyor diye göz yaşı döken sahtekarlar mı daha iyi mücadele edecek? yoksa darbeden önce başbakan olacağı içine doğanlar(!) mı?
devamını gör...
adam diyor ki bizim zamanımızda büyüdü... yahu bu ne demek? daha öncekilerin verdiği destekten daha fazlasını verdik, devletteki güçleri 10 ise biz 100 yaptık demekte...devleti bunların eline teslim ettiler açıkça..

ya bırakın bari açıklamasını tevil etmeyin, adam açıkça itiraf ediyor, siz inanmamak için çaba gösteriyorsunuz.

fetö ile mücadele diyorsunuz, darbe denemesi yapılan güne kadar bunları savunan bülent arınç'ın oğlunu vekil adayı yapıyorsunuz. cami açılışı yapıyorsunuz bülent arınçla..

fethullahı amerikada ziyaret eden kişileri hala vekil adayı yapıyorsunuz.. neyin mücadelesi bu arkadaş? sizden olanları aklıyor, sizden olmayanları fetöcü ilan ediyorsunuz.. bu mu dürüstlük? bu mu ahlak? bu mu şeref?

kemalistlere karşı işbirliği yaptık itirafı da utanmadan yapılıyor. terör örgütü ile işbirliği yaptık diyorsunuz yani.. fetönün metresliğini kaç yıl yaptı oy vereceğiniz parti?

kraldan çok kralcı olmanın size nasıl bir getirisi var hala anlamıyorum. kral ben çıplağım dedikçe siz hala olur mu efendim herkes çıplak zaten diyorsunuz.
devamını gör...
hala aynı tarz sığ muhalefeti , aynı kısır tartışmaları , aynı sonu bitmek bilmeyen saçma argümanları görmekten bıktık u-san-dık!

yazdık , yazıyoruz yine yazalım. ceza hukukunda temel prensiblerden birisi suçluyla suç üzerinden bir işbirliği yapma koşuludur. erdoğan ve onun şahsında adalet ve kalkınma partisinin ''fetö ile suçbirliği'' üzerinden bir ceza alması umudunuz varsa yol yordam basittir. geçmişte erdoğan ve ak partinin hainlik etmek amacıyla fetö ile bir işbirliği içerisinde olduğunu kanıtlayacak belgeleri, argümanları mahkemeye sunar davanızı açarsınız. dava sonucunda gerekli incelemeler yapılır . duruma göre bir karar verilir. karar neticesinde de hakikat ortaya çıkar . bu kadar basit. ha elinizde suç işlemek amacıyla kurulan bir ortaklık(!) olduğunu kanıtlayacak argümanlarınız yoksa anca bugün yaptığınız gibi vicdanlara oynarsınız .bu da iyi bir alternatif. anlayabiliyoruz. tabi burada da defalarca milletinden özür dileyen, hata yaptığını ve geçmişteki birlikteliği toplumsal açıdan hizmet veren bir dini cemaate destek vermek amacıyla değerlendiren cumhurbaşkanından size ekmek çıkmaz, belirtelim.
sizler bence boş lafları bırakıp hangisinin daha ahlaki olduğu yönünde şunu düşünün ;
hainlik süreci ortaya çıkmadan evvel kurulan bir işbirliği mı yoksa hainlik süreci ortaya çıktıp tüm kirli çamaşırların ortaya dökülmesinden sonra siyasi çıkarlar amacıyla kurulmuş bir ortaklık mi?
devamını gör...
fetö nün tsk yapılanması çökertilmiş emniyet yapılanması 2013 ten itibaren omak üzere ve 15 temmuzdan sonra kesin bir şekilde yok edilmiş devlet kadrolarındaki fetöcüler çıkarılmış, yargılamalar devam ediyor ağır cezalar veriliyor ama bu cıkmış bülent arınç 'ın oğlu üzerinden algı peşinde. algını sevsinler senin. siz bu algı operasyonlarını 17 aralıktan sonra dolma gibi yutarken biz bunların derdinin hırsızlık falan olmadığını ülkeyi ele geçirmeye çalıştıklarını hatta ve hatta darbe yapacaklarını söylüyorduk. ve siz o gün bizimle dalga geçiyordunuz.

(bkz: cemaatin askeri darbe yapması)

hayatınızın amacı erdoğan ı devirmek olmuş. 7 haziranda devirdiniz de ne oldu kedi köpek gibi birbirinize girip bir hükümet bile kuramadınız.
devamını gör...
aha ne dedi öğretmene söylicem tarzı bi yaygaraya ihtiyaç olmayan açıklamadır. 40 sene evvel dogant bir örgüt tayyip erdoğan zamanında küçülmesi beklenemezdi. büyüdü ve ölmek için yalvarmasına az kaldı. kim büyüttü kim besledi mevzularina da gerek yok bence. dini açıdan sapkın olduklarını herkes biliyordu fakat dinsizlerin yanında insan yerine konuldular. hata edildi ve hatadan dönüldü. böyle her açıklamaya yeni bir bakış açısı getirmeye gerek yok. herkes neyin ne olduğunu biliyor. seçim zamanları o şunu dedi bu bunu dediyle geçiyor zaman. hangi devirde yaşıyoruz yahu.
devamını gör...
yahu! bu adamlar ordunun içine 1980 darbesinden beri sızmış. hatta askeri liselere yerleşmiş, gelişmiş, generalliğe kadar yükselmiş. medyada ise bu emin çölaşan, reha muhtar, ali kırca, uğur dündar gibi vatan hainleri o dönemde "irtica irtica" diye diye 28 şubat'ı hazırlayıp gülen'e itimat etmeyen erbakan'ı indirip bir de bütün cemaat ve cemiyetleri zan altında bırakarak bütün dindarları bunların cemaatlerine mahkûm etmediler mi? ecevit zamanında bunların yurtdışındaki okullarına fahri konsolosluk verip ülkenin dış siyasetini bunların eline vermedi mi? ulan 2002'ye gelene kadar türkiye zaten gülen'in kontrolü altındaydı. erbakan hariç bütün siyasi partiler de bu adamın okulları vs. için övgüler zaten diziyordu. rahmetli türkeş'in konuşmaları daha dün gibi aklımda.

adam gelene kadar ülke adamın eline geçmiş bunlar da kalkıp erdoğan'ı suçluyor. ne yapacaktı? gülen erdoğan'ı destekledi. erdoğan da bunun karşılığını verdi.

ancak bu süreçte muhalefet hiçbir zaman kurtulamaz. muhalefet yargıyı ve orduyu kendi çıkarlarına alet edip 367 garabetini, cumhuriyet mitinglerini, e-muhtırayı ve ak parti kapatma davasını açmamış olsaydı bugün ne 2010 referandumunu ne de ergenekon davalarını konuşacaktık. bu yaptıklarıyla resmen halkı kendilerine düşman ettiler. karşılığında da 2010 referandumunu kabul ettiler, ergenekon davalarına da destek verdiler. muhalefet aynı yahudi taktiği yapıyor. sebepleri üretiyor, karşı taraf da buna sonucu ağır refleksler verince de onları suçlu gösteriyor. yok öyle yama.

2010 senesine kadar erdoğan gülen'in tabanını kendine bağladı. dershane mevzusu açınca da yavaş yavaş fetö'nün yuvasına çomak sokuldu, tabanı da gülen'i yalnız bıraktı. netice? netice belli.
devamını gör...
--- alıntı ---

yazdık , yazıyoruz yine yazalım. ceza hukukunda temel prensiblerden birisi suçluyla suç üzerinden bir işbirliği yapma koşuludur. erdoğan ve onun şahsında adalet ve kalkınma partisinin ''fetö ile suçbirliği'' üzerinden bir ceza alması umudunuz varsa yol yordam basittir. geçmişte erdoğan ve ak partinin hainlik etmek amacıyla fetö ile bir işbirliği içerisinde olduğunu kanıtlayacak belgeleri, argümanları mahkemeye sunar davanızı açarsınız. dava sonucunda gerekli incelemeler yapılır . duruma göre bir karar verilir. karar neticesinde de hakikat ortaya çıkar . bu kadar basit.

--- alıntı ---

siz bugün böyle bir davanın açılabileceğine inanıyor musunuz? kim böyle bir şikayette bulunabilir? hangi savcı bu iddialarla gelen bir dilekçeyi-başvuruyu işleme alır? hangi hakim yargılamaya cesaret edebilir? fethullahçıarın istediği yasaları çıkardılar yahu... anayasa maddeleri değiştirdiler... delil arıyorsanız çok.. meclis konuşmaları bile delil kabul edilir. bakın toplumu, kendinizi ve bizi ahmak yerine koyabilirsiniz ama bir kısmımız öyle değiliz. başvuru yapan, başvuruyu kabul eden ve yargılamaya başlayan hakimi ilk önce bu başlığın altına tanım yazanlar fetöcü, vatan haini olarak tanımlayacaktır.. bundan adım kadar eminim. onun için bağımsız ve tarafsız yargı ayağı çekmeyin bana... saçma sapan argümanlarla kendinizi kandırıyor olabilirsiniz, ona bir şey diyemem...

hata yaptığını söyleyen, özür dileyen cumhurbaşkanı hiç aldatılmadım, kandırılmadım, yanılmadım da diyor. hangi sözüne inanacağız acaba?

--- alıntı ---

sizler bence boş lafları bırakıp hangisinin daha ahlaki olduğu yönünde şunu düşünün ;
hainlik süreci ortaya çıkmadan evvel kurulan bir işbirliği mı yoksa hainlik süreci ortaya çıktıp tüm kirli çamaşırların ortaya dökülmesinden sonra siyasi çıkarlar amacıyla kurulmuş bir ortaklık mi?

--- alıntı ---

2004 mgksı hain olduğunu söylüyor, aleyhinde açılan davalarda yazılan iddianameler okunsa bunların ne olduğu ayan beyan ortada duruyor. ergenekonu, balyozu yaparken bunlar hain olmuyor, genelkurmay başkanını bir teröristin ifadesiyle terör örgütü yönetmek suçundan hapse tıkıyorlar, hain olmuyor...

örgüt akp hariç herkesin canına okurken, mahkemeler aracılığıyla topluma korku salarken bunlara kim destek verdi? peki uyaran insanlara ne deniyor? "olmaz öyle şey, onlar hakkında öyle konuşamazsınız." deniyor.

ne zaman hain oluyor fethullah? 17-25 aralıkta hain oluyorlar, tayyip erdoğan ve akp'nin üzerine gidince..

ahlak bunun neresinde? senden başka herkesin üzerine giderken, mahkemelerde sahte delillerle insanların hayatları karartılırken, siyaset mühendisliği yaparken, ortaya çıkan kasetler varken ne yapılmıştı? genel bu genel denmişti. bu mu ahlak?

kirli çamaşırlar ayan beyan ortadaydı, siz görmüyordunuz, görmek istemiyordunuz. toplumun görmesini de engelliyordunuz. kirli çamaşırları göstermek isteyenlere de vesayet diyordunuz, hain diyordunuz, itibar suikastları yapıyordunuz.
devamını gör...
değili değilleyerek olumlu cümle kurmuş cumhurbaşkanı. bunu gelişigüzel amaçsız mı yapıyor? neden fetö'nün bizim zamanımızda büyüdüğünü kabul ediyorum demiyor? reddetmem diyor?

hayatımda hiç bu kadar cezasız suç, bedelsiz ödül görmedim ben. her türlü suç, sorumluluk, ihmal, menfaat için ihlal bunlarda. ya nasıl olur? nasıl hiçbir bedel ödenmez? adam bu kadar şeyi yaptı, çıktı kıytırık özür diledi, yaptığı hatalar, işlediği suçlar halkın gözünde madalyaya layık başarı oluverdi. hata yaptıkça göklere çıkarıldı, suç işledikçe ilahlaştırıldı. şu dönem psikolojisinin literatüre geçmesi gerek.
devamını gör...
üzüm yemek ile bağcıyı dövmek arasındaki farkı gördüğümüz başlık.
her fırsatta akp fetö bağlantısına gönderme yapanlar akp ile fetönün arası bozulduktan sonra lideri stv'ye çıkan, akp'ye gitmeyecek fetö oylarını toparlamak için canlı yayında fetö güzellemeleri yapan partinin adayına bu seçimde oy vereceğini söylüyor.

(bkz: saadet partisi)

bi öyle bi böyle olmayın. hep beraber sövelim fetö ile ilişkisi olan herkese.
devamını gör...
--- alıntı ---

fetö nün tsk yapılanması çökertilmiş emniyet yapılanması 2013 ten itibaren omak üzere ve 15 temmuzdan sonra kesin bir şekilde yok edilmiş devlet kadrolarındaki fetöcüler çıkarılmış, yargılamalar devam ediyor ağır cezalar veriliyor ama bu cıkmış bülent arınç 'ın oğlu üzerinden algı peşinde. algını sevsinler senin.

(bkz: cemaatin askeri darbe yapması)

--- alıntı ---

illegal bir örgütle işbirliği yapıp daha sonra örgüt kendisine düşman olunca mücadeleye başlamıştır akp, buna itirazım yok. siyasi iktidar hayatta kalmak ve sürekliliğini sağlamak için yapması gerekeni yapmıştır tabi ki. görevlerini yaptıkları için teşekkür ediyoruz...

algı peşinde olduğum iddiasında tamamen yanılıyorsunuz. kusura bakmayın benim çevremde gördüklerim var, kararmış hayatlar var, memuriyetten atılıp 1,5 yıl sonra memuriyete geri dönen, açıktayken tekrar göreve iade edilenler var. bunların hiçbiri suçlu değildi, ailelerinin, kendilerinin yaşadıklarına şahit oldum. şimdi bu insanlar sıkıntılar çekerken 15 temmuza kadar fethullah aleyhinde doğru düzgün açıklama yapmayan, hain olduklarını 15 temmuzda gördüm diyen bir bülent arınç gerçeği var önümüzde...

17-25 aralık tarihini milat kabul ettirmeye çalışan irade nedense bu iradeyi bülent arınç ve bünyesindeki diğer aktörler için uygulamak istemiyor. neden istemiyor? amacı ne bunların? bülent arınç'ın ne olduğunu, kim olduğunu hepimiz biliyoruz, bu adam niye hala muteber olarak geziyor ortalıkta?

fetöcü şüphesiyle kocası memuriyetten uzaklaştırıldığı için kendisi de sırf şüphe üzerine memuriyetten uzaklaştırılan karı-kocalar varken bülent bey neden hala soruşturulmuyor? acaba bir bildiği mi var bu şahısın? kendisiyle atışan melih gökçek bile yok edildi.

--- alıntı ---

siz bu algı operasyonlarını 17 aralıktan sonra dolma gibi yutarken biz bunların derdinin hırsızlık falan olmadığını ülkeyi ele geçirmeye çalıştıklarını hatta ve hatta darbe yapacaklarını söylüyorduk. ve siz o gün bizimle dalga geçiyordunuz.

--- alıntı ---

algı operasyonu yapmayı fethullahçılar ve akp liler kadar iyi bilmeyiz, zaten beceremeyiz. 17 aralıktan önce muhaliflerin söyledikleri ile dalga geçenler kimdi peki? ülkeyi ele geçirmeyi istediklerini daha önce söyleyenlere niye hain diyordunuz, darbeci diyordunuz? niye insanları itibarsızlaştırıyordunuz? asıl algı operasyonu bu değil miydi?

--- alıntı ---

hayatınızın amacı erdoğan ı devirmek olmuş. 7 haziranda devirdiniz de ne oldu kedi köpek gibi birbirinize girip bir hükümet bile kuramadınız.

--- alıntı ---

benim derdim tayyip erdoğan değil, zihniyetiniz... güya mücadele ettiğiniz örgütten-fetöden zihniyet olarak farkınız yok.
devamını gör...
--- alıntı ---

ulan 2002'ye gelene kadar türkiye zaten gülen'in kontrolü altındaydı.

--- alıntı ---

hayatımda duyduğum en komik cümle buydu, teşekkür ederim sabah sabah iyi güldüm. sözün doğru olduğunu kabul edersek yani 2002'den sonra niye akp ile niye işbirliği yapmışlar ki? devlet elindeyse niye mecbur kalmış bunlar akp'ye?
devamını gör...
--- alıntı ---

üzüm yemek ile bağcıyı dövmek arasındaki farkı gördüğümüz başlık.
her fırsatta akp fetö bağlantısına gönderme yapanlar akp ile fetönün arası bozulduktan sonra lideri stv'ye çıkan, akp'ye gitmeyecek fetö oylarını toparlamak için canlı yayında fetö güzellemeleri yapan partinin adayına bu seçimde oy vereceğini söylüyor.

(bkz: saadet partisi)

bi öyle bi böyle olmayın. hep beraber sövelim fetö ile ilişkisi olan herkese.

--- alıntı ---

bak bunda haklısın izlandalı... fetö'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem diyen tayyip beye inanıyoruz da saadetlilere niye inanmayalım? onlarda yanıldılar yani... hem bülent arınç'a uygulanan 15 temmuz milatını diğer insanlara da uygulamak gerekmez mi? adalet bunu gerektirir sanırım.

karşılıklı suçlamalardan kurtulmak için önce siyasetçilerin geçmişi sorgulaması gerekiyor, geçmişten ders alması gerekiyor. eski hataları tekrar etmemeleri gerekiyor. maalesef hala ders almıyorlar... biz de bu kısır kavgalara mahkum oluyoruz.
devamını gör...
--- alıntı ---

bak bunda haklısın izlandalı... fetö'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem diyen tayyip beye inanıyoruz da saadetlilere niye inanmayalım? onlarda yanıldılar yani... hem bülent arınç'a uygulanan 15 temmuz milatını diğer insanlara da uygulamak gerekmez mi? adalet bunu gerektirir sanırım.

--- alıntı ---

sayın abim, tam şu anda seçim vakti girdiğinden beridir yaptığını bırakıp kararını ver. tayyibi affedip diğerlerinin yaptıklarını da normal mi göreceksin yoksa tayyibin yaptıklarını hata olarak görüp diğerlerine de sövmeye mi başlayacaksın? haftalardır muharrem ince dini siyasete alet ederken bu konularda açılan her başlığa "tayyip de yapıyordu ne olacak" diyerek savundun, ama yıllardır tayyibe dini kullanıyor diye laf ediyorsun. artık bırak bir öyle bir böyle olmayı.
devamını gör...
fetö (eski ismiyle cemaat) konusunda kendi adıma yanılgım eğitim/okullar konusunda oldu. daha önceleri hiç pirim vermezdik ve müntesipleriyle aramız iyi değildi.

ancak gel zaman-git zaman okul/eğitim konusundaki başarıları(!) bizi ayarttı ve makul bakmaya başladık. bu demek değildi ki onların abd bağlantılı/dışarıya bağımlı oldukları kabulumuzu değiştirdi. elbette bu hususta aynı düşünüyordum.

taban-tavan ayrımı yapıyordum. alnı secdeye değmiş insanlar herhalde bize silah çekmez diye kabul ediyorduk. ancak süreç öyle bir noktaya geldi ki aslında olayın göründüğünden çok farklı olduğunu gördük. ve nihayetinde 15 temmuz'u yaşadık...

peki neden eğitim/okul konusunda -kendi adıma konuşuyorum- beni ayarttı? çünkü türkiye'nin eğitim konusunda sicili ortada. hala yerlerde sürünüyoruz ve sürekli başarısızlık hakim. eskiye nazaran daha profesyonel bir görüntüleri vardı ve başarılıydılar! ancak bu başarıları memleket için değil kendileri içindi. zeki çocukları seçiyorlardı, paralı velilerin peşindeydiler. aslında bunun da farkındaydık ancak milleti bombalayabilecekleri hiç aklıma gelmezdi. bu da bizim eksiğimiz. demek ki eski çizgimizi, eleştirel bakışımızı hiç değiştirmeyecektik..

öğrencilik yıllarımda onlarla kendimize göre mücadele etmiş biri olarak bu gevşekliğimizin bedelini ağır ödedik, ödüyoruz. cemaat mensubu modelini hiç sevmezlik ve bize hep yapmacık gelirdi. abartılmış samimiyet maskeleri vardı ve bunun çok iyi farkındaydık. neticede hiç anlaşamazdık. fethullah gülen'i de sevmezdik aslında, bizde bir karşılığı da yoktu. ancak cemaat olarak ve okul/eğitim konusundaki eskiye nazaran görece başarıları bizi ayarttı ve bakışımızı yumuşattı. kendi adıma ahirette bu konuda hesaba çekileceğimi de biliyorum, Allah affeylesin...
devamını gör...
--- alıntı ---

sayın abim, tam şu anda seçim vakti girdiğinden beridir yaptığını bırakıp kararını ver. tayyibi affedip diğerlerinin yaptıklarını da normal mi göreceksin yoksa tayyibin yaptıklarını hata olarak görüp diğerlerine de sövmeye mi başlayacaksın? haftalardır muharrem ince dini siyasete alet ederken bu konularda açılan her başlığa "tayyip de yapıyordu ne olacak" diyerek savundun, ama yıllardır tayyibe dini kullanıyor diye laf ediyorsun. artık bırak bir öyle bir böyle olmayı.

--- alıntı ---

tayyip bey önce şunun kararını verecek. "aldatıldım kandırıldım" deyip "aldatılmadım kandırılmadım" diyor sonra... bunlardan birini seçecek. samimi olacak özründe. o gün affederim kendisini. hak ettiğim halde fethullahın adamlarının memur yapmadığı kişilerden biriyim ben de... onun kadar mağdurum.

tayyip beyi dini siyasete alet ediyor diye burada akp liler genel bir eleştiriye girdiler mi? girmediler. muharrem ince'nin yaptığını doğru bulmuyorum. maalesef toplum dinin siyasete alet edilmesine ses çıkarmıyor, alet edenden yana tavır alıyorsa bu da benim suçum değil ki kardeşim? önce toplumsal yapınızı, bulunduğunuz yerdeki insanları sorgulamanız gerekir.

bir öyle bir böyle olmakla suçlanabilecek biri değilim kusura bakma... tayyip erdoğan'a laf etmezken bana laf etme hakkına sahip değil hiç kimse.
devamını gör...
ikinin katları nedir bilir misiniz.

1 2 4 8 16 32 64 ...... gider.
yani ilk yıllarda birer ikişer olan artış, sonraki dönemlerde 1000ler seviyesine gelecektir.
şimdi buradan hareketle;
her yıl 1 kat artsa 40 yılda 2^40 = 1 trilyonlu bir sayı ediyor.
tamam ben abarttım hep kendini katlaması imkansız,
ama en azından 2 üzeri 10 yada 15 gibi bir rakama ulaşabilirler.
ve bu hainlerin genelde çalışkan, başarılı çocuklara musallat oldukları düşünülürse bu rakamlarla devletin çeşitli kademelerinde nitelikli yerlere gelmeleri ve çoğalmaları zor olmamalı.
o nedenle 2000'lerden sonra iktidarda başka parti de olsa tam olarak engelleyemezdi. belki yavaşlardı o kadar.
akparti döneminde işlerinin kolaylaştığı kesin ama bu virüsün yayılmasını iktidarda chp olsa da engelleyemezdi.
zaten 17-25 aralık'tan sonra chp'nin engellemekten ziyade destek verdiği gerçeğini de nasıl açıklamak lazım bilemedim.
en azından akparti hatasından döndü, peki ya diğerleri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar