fetö

#siyaset  #özgürler 

ilk kez resmi bir ağızdan, resmen kullanılan isim. ahahah daha neler göreceğiz kim bilir.

ama şuna eminim resmen dalga geçmek için kullanılmış.
devamını gör...
yakın gelecekte sempatizanı olmanın, maddi kaynak sağlamanın, yardım ve yataklık yapmanın suç olacağı örgüt. kimi şahısların, şirketlerin mal varlıklarına el konulacak. yüzlerce insan hapse atılacak. en azından yargılanacak. kaçan kurtulacak. o da bu dünyada tabi. ahirette nereye kaçacak ki?
devamını gör...
birilerinin aldanmışız, kandırılmışız demesi semapatizanlarını aklamayan örgüt. bir kere de savunurken analı bacılı mantığıyla savunmasalar şaşarım. arkadaş mantığa bak? örgütsek falanca yardım etti bize, o zaman onu da dövün, bana ne bana ne! bu ne ya!
devamını gör...
eskiden beri feto aşağı feto yukarı dilinden düşürmeyenleri haklı çıkarmış olan kısaltma. vaktiyle tamam eleştirin ama bu şekilde dalga geçilmez diyordum ama adamlar bu işi hakikaten biliyorlarmış , başka bir şey demiyorum. resmiyet kazandıysa mecbur kullanıcaz.
vay anasını, ne oldum demicen, ne olucam dicen bu dünyada.

eski fetöcülerden kim kaldı. *
devamını gör...
bu örgütten ayrılan bir "abi" bunlar her şeyi yapabilir dikkatli olun demişti. aklınıza bile gelmeyecek şeyler yaparlar o derece bağlanmışlar, şartlanmışlar demişti. tırsmadım desem yalan olur.
devamını gör...
fetullahçı terör örgütüdür. mevcudiyetleri fethulalh gülen'in doğum tarihine kadar dayanabilir, herşeylerinde olduğu gibi bu da esrarengizdir. evvelen islam, saniyen türkiye düşmanı bir terör örgütüdür. buna rağmen namerttirler, erkek gibi ortaya çıkıp silah kullanmazlar.
devamını gör...
türkiye'nin kritik noktalarına yuvarlanmış cemaatçilerin içinde bulunduğu örgüt. yabancı devletlere bilgi sızdırmak ve onlarla kol kola gezmek, meşru hükümete darbe yapmaya çalışmak en belirgin özellikleri.
devamını gör...
vikipedi tanımlamasına göre;
"terör ya da terörizm, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımıdır. terör uygulayan organize gruplara terör örgütü; terör uygulayan şahıslara ise terörist denir."

denmekte.

içeriği doldurduğumuzda, "ben de terör örgütü mensubuyum o halde ehi ehi" diyenlerin işi counter strike seviyesinde ele aldığına da şüphem yok. biraz ciddi olsalar iyi olur. hani f. gülen hakkında "allahına kurban, ayağının tabanını öpeyim" mealindeki mesajlar sıkıntı çıkarabilir mi bilmem.

bu minvalde, ben bu örgütün yöneticisi olduğu iddianamede geçen isimlere destek veriyorum diyenler, bu örgütün de destekçisi oluyorlar. pkkya destek vermek gibi bir şey. terörist derseniz olmuyor, değil derseniz o da olmuyor.
ancak yasada şöyle bir suç çerçevesi de çiziliyor:

suçu ve suçluyu övme, 5237 sayılı türk ceza kanunu'nun 215 inci maddesinde düzenlenmiş bulunan bir suç türüdür.

"işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."

suç nedir? terör.

suçlu nedir? terörist.

terörü ve teröristi öven kişinin durumu da yukarıda belirlenmiş. yani suç olmazsa ceza olmaz. ceza alması kanunla sabit olan kişi de suçludur. bu doğrultuda fetö'yü, ve iddianamelerde adı geçen şahısları övmek, alenen destek vermek sıkıntılı olabilir. benden söylemesi.
devamını gör...
herşeyi bir kenara bırakıp tarihteki teşkilatlanmalara bir göz atalım. milattan başlarsak hz. isa'nın öğretilerini yaymaya başladığı günlerde 13 havarisi ile yola çıkmış ve türlü zorluklarla karşılaşmış bu peygamber ölüme varana dek çile cekmistir ve ne kadar uğraşıldı ise de bugün 2 milyar mensubu ile halen varlığını devam ettirmiş ve ettirmektedir. ikinci örnek ise hz. muhammed öğretileri. o peygamber ki adaletsiz sisteme sağ eline güneşi sol eline ayı verseler dahi tepki koyarak dürüst ve samimi bir yol benimsemiş ve tüm dünyaya islami tanıtmıştır. malcolm x ten devam edersek şehadete ulaşmış bu insan irkcilik ve halkına yapılan zulümlere dur diyebilmek için canını vermiş ve bugün görüldüğü üzere saygı ve sevgi ile anılmaya devam ediliyor. başlattığı bir anlamda devrim geçerliliğini korumaktadır. diğer örnek ise fetö ekibine benzetilen haşhaşiler. yalan dolan ve göz boyama ile başlatılan bu akım bir derece basarili olmus ama nihayetinde acı bir sonla buluşmuştur. görülen o ki adil, samimi ve dürüst bir temelde ilerleyen insan ve toplumlar varlığını her daim devam ettirmiş. peki fetullah gülen'in yandaşları ilk darbede bu kadar dürüstlerdi de neden onu yari yolda bıraktılar? bu sorunun cevabı aslında onların ne kadar hin planlara sahip olduklarını ve dürüstlük degil de çıkar çerçevesinde bir hareket benimsediklerini gösteriyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar