fetö

#siyaset 

--- alıntı ---

terör ve terörizmin tanımının yapıldığı fezlekede, ilk kez "paralel devlet yapılanması"(pyd) ve "fetullahçı terör örgütü" (fetö) tanımlamalarının kullanılması dikkat çekti. fezlekede, söz konusu örgütün kuruluşu, amacı, yapılanması, faaliyetleri ve stratejisi anlatılıyor.

kaynak : aa
--- alıntı ---


devamını gör...
ilk kez resmi bir ağızdan, resmen kullanılan isim. ahahah daha neler göreceğiz kim bilir.

ama şuna eminim resmen dalga geçmek için kullanılmış.
devamını gör...
yakın gelecekte sempatizanı olmanın, maddi kaynak sağlamanın, yardım ve yataklık yapmanın suç olacağı örgüt. kimi şahısların, şirketlerin mal varlıklarına el konulacak. yüzlerce insan hapse atılacak. en azından yargılanacak. kaçan kurtulacak. o da bu dünyada tabi. ahirette nereye kaçacak ki?
devamını gör...
birilerinin aldanmışız, kandırılmışız demesi semapatizanlarını aklamayan örgüt. bir kere de savunurken analı bacılı mantığıyla savunmasalar şaşarım. arkadaş mantığa bak? örgütsek falanca yardım etti bize, o zaman onu da dövün, bana ne bana ne! bu ne ya!
devamını gör...
eskiden beri feto aşağı feto yukarı dilinden düşürmeyenleri haklı çıkarmış olan kısaltma. vaktiyle tamam eleştirin ama bu şekilde dalga geçilmez diyordum ama adamlar bu işi hakikaten biliyorlarmış , başka bir şey demiyorum. resmiyet kazandıysa mecbur kullanıcaz.
vay anasını, ne oldum demicen, ne olucam dicen bu dünyada.

eski fetöcülerden kim kaldı. *
devamını gör...
bu örgütten ayrılan bir "abi" bunlar her şeyi yapabilir dikkatli olun demişti. aklınıza bile gelmeyecek şeyler yaparlar o derece bağlanmışlar, şartlanmışlar demişti. tırsmadım desem yalan olur.
devamını gör...
önümüzdeki yıllarda "fetö" açılımı nedir diye bilgi yarışmalarında sorulacak kısaltmadır.
açıklama : fetullahçı terör örgütü
devamını gör...
fetullahçı terör örgütüdür. mevcudiyetleri fethulalh gülen'in doğum tarihine kadar dayanabilir, herşeylerinde olduğu gibi bu da esrarengizdir. evvelen islam, saniyen türkiye düşmanı bir terör örgütüdür. buna rağmen namerttirler, erkek gibi ortaya çıkıp silah kullanmazlar.
devamını gör...
şu an pkk ya verdiği destek ile bir kez daha terör örgütü olduğunu ispatlamış örgüt.
devamını gör...
türkiye'nin kritik noktalarına yuvarlanmış cemaatçilerin içinde bulunduğu örgüt. yabancı devletlere bilgi sızdırmak ve onlarla kol kola gezmek, meşru hükümete darbe yapmaya çalışmak en belirgin özellikleri.
devamını gör...
finansal destekçisi akın ipek ve şirketleri hakkında yakalama ve arama kararı verilmiş ve dün itibariyle bu karar uygulanmıştır.
devamını gör...
türkiye'nin damarlarında dolaşan zehirdir. medya ayağı ve finansmanlarına çekilen ve çekilecek olan operasyonlara bismillah.
devamını gör...
vikipedi tanımlamasına göre;
"terör ya da terörizm, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımıdır. terör uygulayan organize gruplara terör örgütü; terör uygulayan şahıslara ise terörist denir."

denmekte.

içeriği doldurduğumuzda, "ben de terör örgütü mensubuyum o halde ehi ehi" diyenlerin işi counter strike seviyesinde ele aldığına da şüphem yok. biraz ciddi olsalar iyi olur. hani f. gülen hakkında "allahına kurban, ayağının tabanını öpeyim" mealindeki mesajlar sıkıntı çıkarabilir mi bilmem.

bu minvalde, ben bu örgütün yöneticisi olduğu iddianamede geçen isimlere destek veriyorum diyenler, bu örgütün de destekçisi oluyorlar. pkkya destek vermek gibi bir şey. terörist derseniz olmuyor, değil derseniz o da olmuyor.
ancak yasada şöyle bir suç çerçevesi de çiziliyor:

suçu ve suçluyu övme, 5237 sayılı türk ceza kanunu'nun 215 inci maddesinde düzenlenmiş bulunan bir suç türüdür.

"işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."

suç nedir? terör.

suçlu nedir? terörist.

terörü ve teröristi öven kişinin durumu da yukarıda belirlenmiş. yani suç olmazsa ceza olmaz. ceza alması kanunla sabit olan kişi de suçludur. bu doğrultuda fetö'yü, ve iddianamelerde adı geçen şahısları övmek, alenen destek vermek sıkıntılı olabilir. benden söylemesi.
devamını gör...
herşeyi bir kenara bırakıp tarihteki teşkilatlanmalara bir göz atalım. milattan başlarsak hz. isa'nın öğretilerini yaymaya başladığı günlerde 13 havarisi ile yola çıkmış ve türlü zorluklarla karşılaşmış bu peygamber ölüme varana dek çile cekmistir ve ne kadar uğraşıldı ise de bugün 2 milyar mensubu ile halen varlığını devam ettirmiş ve ettirmektedir. ikinci örnek ise hz. muhammed öğretileri. o peygamber ki adaletsiz sisteme sağ eline güneşi sol eline ayı verseler dahi tepki koyarak dürüst ve samimi bir yol benimsemiş ve tüm dünyaya islami tanıtmıştır. malcolm x ten devam edersek şehadete ulaşmış bu insan irkcilik ve halkına yapılan zulümlere dur diyebilmek için canını vermiş ve bugün görüldüğü üzere saygı ve sevgi ile anılmaya devam ediliyor. başlattığı bir anlamda devrim geçerliliğini korumaktadır. diğer örnek ise fetö ekibine benzetilen haşhaşiler. yalan dolan ve göz boyama ile başlatılan bu akım bir derece basarili olmus ama nihayetinde acı bir sonla buluşmuştur. görülen o ki adil, samimi ve dürüst bir temelde ilerleyen insan ve toplumlar varlığını her daim devam ettirmiş. peki fetullah gülen'in yandaşları ilk darbede bu kadar dürüstlerdi de neden onu yari yolda bıraktılar? bu sorunun cevabı aslında onların ne kadar hin planlara sahip olduklarını ve dürüstlük degil de çıkar çerçevesinde bir hareket benimsediklerini gösteriyor.
devamını gör...
memleket için en büyük tehlike olmaya devam eden terör örgütü..sonlari yeniçeriler gibi olsun inşallah..
devamını gör...
biz kendi aramızda fetoş diyorduk. ha fetoş olmadı da fetö oldu o da olumlu. zihniyeti ve cibilliyeti yansıtan bir tanımlama.
devamını gör...
çok geç kalınmış bir tanımlamaydı. bu fetöyle mücadele de hızlı gitmiyor zaten. hep erdoğan'ın ittirmesiyle. adamlar hala fetö'den korkuyor yav. arkadaş Allah var siz kimden korkuyorsunuz? fetö dediğin hiç dişi kalmamış canavar. tüm dişleri döküldü işte yurtdışına doğru.

bu fetö'nün alt tabakasını Allah affeder veya etmez ben bilemem. onlarla bir işim yok ama üst tabaka, özellikle mr gülen, cehennemin en dibinde yeri ayrıldı. teşrif etmesini bekliyor.

şimdi fetö'nün tüm numarası devleti ele geçirmeye çalışmasıydı zannediyor bazıları veya bazıları biz sırf bu yönüyle düşmanız fetö'ye zannediyor.

hayır, hayır. fetö islam'ı ele geçirmeye çalıştı, devlet ne ki? hz muhammed'i gökten indirip kamyona bindirip tenhada bir yerde infaz edecekti bu hain örgüt. Allah sevgilisini senin eline bırakır mı? işte bunlar hep fazla yahudi ekmeği yemekten oluyor. zihniyet aynı yahudi gibi çalışıyor. peygamber katilleri.

sonları da yahudiler gibi olacak inşallah. özellikle mr gülen'in sonu tıpkı büyük alim bel'am gibi olacak.
devamını gör...
şerefsizlikte yeni çığırlar açan örgüt. yahudiler bile gözümde daha masum görünmeye başladı sizi tanıdıktan sonra.
devamını gör...
yarım gün bile süremeyen oldukça aptalca bir darbeyle rezil rüsvay olmuştur.
devamını gör...
kendilerine terör örgütü denilince "ne terörü biz hizmet ediyoruz." şeklinde savunanların ne alemde olduklarını akıllara getiren gürüh.
devamını gör...
kaydedildiğinden habersiz devleti ele geçirmeye dönük bütün emellerini ifşa eden bu adamın peşinden gitmek artık saflıkla da temizlenebilecek bir günah değil. daha ne olmalı bilmiyorum. hala bu herifin sadece hoca olduğuna, yargıda askerde poliste kadrolaşmanın yalan olduğuna inananlar var. kendi gruplarının menfaati söz konusu olunca halk da meclis de millet de tanımayan bu şerefsizler herhalde kendi tabanlarını vurmadan insanlar uyanmayacak.

devamını gör...
--- alıntı ---

kardeşlerim ...

ebrehe çetesi münafıklarının kendi kazançları dışında düşünceleri olmadıgı kanıtlandı.
meclisi bombaladıklarında ebrehe imzası ortaya çıktı

islamda insan öldürülmez ancak ayet ben insanı mükemmel yarattım onu hayvana ve aşagısına indirdinizdir. ve öldürülmesi serbest hayvanlar vardır: yılan akrep fare gibi. bir kişiye metafizik bakılır; akrep görünür ise öldürülür.
ebrehe çetesi yılan akrep fare ve daha aşagılık haşaradırlar.
katlleri serbesttir. baş kemirgen feto'dur. gebertilmesi serbesttir, sevaptır.
hiç bir hakim, savcı, emniyet görevlisi bu akreplere, yılanlara, farelere acımasın.
karşınızda insan yok. bu bir fetvadır.
katlerine hüküm sevaptır
.
türkiye cumhuriyeti millet meclisini bombalayan bu vatan hainleri en aşagılık katli serbest hayvandırlar. itlafları caizdir.

Allah hainleri sevmez ..
yunanistanlı çiroz derhal 8 iti vermezse günü geldiginde genişlerken 8 it faturası çıkarırız.

bu sayfada ki en osuruk gaybi bilgi nin %90 isabet ettigini bilir. yunanlı ajanlar bu yazıyı böyle yorumlasın,verin şu itleri halkı taramak neymiş görecekler.

amerika şeytanı uyanıktır. ebrehe itioglu iti nin boku ćıkana kadar kullandılar. şimdi posasını vererek türk halkına şirin görünme fırsatını kaçırmazlar. ebrehe lideri korkudan intahar edebilir. bedenim öldü ruhum başka bir bedende yaşayacak masalı atılabilir.
ebreheler bu martavala zart inanır zira ebrehe mehdi dir isa nın ruhaniyetini taşır kainat imamıdır inanırlar.

Allah alemleri peygamberimiz hürmetine yaratmışdır. bu ebrehe iti hürmetine de alemler devam etmek de imiş. ebrehe müritleri hem hain hem embesildir. bu sapıklar adam olmaz toplumdan itlafları gerekir. cezalandırılmaları gerekirse gizli yapılsın tavukdan zehirlendi er de olur. bu itlerin gerisi de var cevşenci ablaları bu zangoçları ziyaret edenler de kayıt altına alınsın. kimse de bu itler kandırılmış düşünmesin dogaları hayvan. ceza çok acele verilmeli derhal ölüm derhal idam bu sürat çok önemli. bunlar tutuklu kaldıkları sürede diyanet bunlarla dolu öyle sapık fetvalar verirlerki halkı dine düşman ederler. iki yaşındaki çocuga bile sex izni verirler toplumu gerecek birşey bulurlar ..

kardeşlerim ..
orduda bu itlerin yedek kuvvetleri var. tayakkuzu nöbeti elden bırakmayın. emniyet e destege devam. yorgun olanlar varsa polis yanınızda kalsın bir iki saat uyusun
meydanda bekleyenler yatın meydanda uyuyun.siz sigortasınız. Allah sizi çok sevsin habibi sizi çok sevsin inşaallah
esselamu aleyküm ....

--- alıntı ---
devamını gör...
fetullahçı terör örgütü demekmiş. valla bilmiyordum lan. niye haber etmiyorsunuz. ben de haybiye su-i zan edip millet sürekli isimleri lakap gibi kısaltıyor yazıklar olsun diyordum. bu arada bu sözlükte 2015 in ilk aylarındsn beridir yoğun olarak kullanılıyormuş bu örgüt adı.

az evvel okuduğum bekir bozdağ ın beyanından sonra jeton düştü. o değil de sayın bakan bir de fetöş dedi. o ne demek? bilen varsa piştlesin ki ben de milletin günahını almayayım.
devamını gör...
iğrenç örgüt.

lan vallaha aslında çok şey var söyleyeceğimde yazarlara ve formata olan saygımdan susuyorum. beni "her taşın altına paralel arayan" ruh hastası lincine tabi tutan bu sözlüğün fetö'lü çekirge sürüleri şimdi anladınız mı kimin ruh hastası olduğunu? benim ruh hastası olmamın zararı bir tek banaydı ama sizin ruh hastası terörist başı liderinizin zararı koca bir ülkeye ve ateş düşen on binlerce ocağa oldu.
devamını gör...
fetö'nün spor'daki yapılanmasının üzerine gidilirse, galatasaray'ın kapısına kilit vurulması gerekir. çünkü fetö örgütü'nün spor dünyasındaki yuvası orası. yani öyle 50-100 kişiyi fişlemekle olmaz bu iş. galatasaray'ın 1986 tarihinden sonrasının üzeri çizilmeli ve kulüp kapatılmalı. fetö'nün en büyük finansmanlarının başında geliyor galatasaray içindeki örgüt üyeleri. kökten kurutulmadıkça, mümkün değil örgütü bitirmek. şimdi olay takımcılık, kulüpçülük, futbol falan değil. devletin bekası söz konusu ve galatasaray lağv edilmelidir... gerekirse sonradan yeni bir isimle yeniden kurulabilir ama fetö bitirildikten sonra...
devamını gör...
olmaz olası örgüt. ağzını yüzünü kırdıklarımın. hizmetti, nurdu; biz bunları ticarethane oldu diye eleştirirdik; adamlar şebeke olmuşlar.

gerçekten cumhuriyeti yıkmak isteyen, halkına ateş eden, ettiren kişi hain değildir de nedir?

vay şerefsizler.

demek, o balyozlarda ergenekon düzmecelerinde çekmecelere ortaokul çizimi krokiler koyan da bunlardı.

çakı gibi komutanların altını kazanlar.

hepsinin kollarını bükmek istiyorum.

içlerinde altın gibi insanlar da var, o insanların bağlılıklarını da hiç ettiniz be.

çok kızgınım.

*
devamını gör...
mücadele ederken ciddiyeti ve akliliği kaybedenler var.

sulandırmadan adam gibi gidin de inandırıcı olsun.
devamını gör...
bu konuda ilk entry yazarken sözlük yönetimi tarafından imanımı gevreten başlık.
devamını gör...
hâlâ himmet toplayan terör örgütü.

darbeden iki hafta sonra adamlar himmet topluyor hâlâ yav. toplantı basılmış 16 kişi gözaltına alınmış. 200 kişiden para topladıkları tespit edilmiş.
devamını gör...
--- alıntı ---

fetö'ye yönelik soruşturmada firar eden batman il emniyet müdürlüğünde görevli 3. sınıf emniyet müdürü ahmet duran bitmez zaho'da yakalandı.

--- alıntı ---

sahi zaho neresiydi acaba? k.ırak? ne işi varmış orda. pkk kamplarına mı gidecekti? yakında ortaya çıkar.
devamını gör...
fetullahçı terör örgütü 'nün 15 temmuz darbe girişiminin başarıyla bastırılması ve yurt içindeki kaynaklarının bir bir çürütülmesinden sonra, örgütün lideri fetullah gülen'in militanlarına yurtdışında tekrar birleşin emrini verdiği öğrenildi.

--- alıntı ---

fetö'nün beyin takımı tarafından militanlarına gönderilen mesajlarda arnavutluk, kırgızistan, makedonya, bosna-hersek, belçika, hollanda, almanya, kanada, amerika, güney afrika ve mısır gibi ülkelerde yeniden yapılanmaya girilmesi yönünde talimatların olduğu öğrenilirken, milli istihbarat teşkilatı şifreli mesajları bir bir deşifre edip, gerekli birimleri uyarıyor.

--- alıntı ---
devamını gör...
--- alıntı ---

fetö kabul görenin aksine doğrudan yönetmeye talip olan değil yönetenleri yönetmeyi önceleyen örgüttür.

--- alıntı ---

*
devamını gör...
dört yandan türkiye'nin elini kolunu bağlamak için çalışmış olduklarını herkes anlayacak.

türkiye'nin kritik kurumlarına sızmışlar nefes alınamamış. bunun şimdi şu saatte siyasi eleştirisini yapacak değilim. yaptık zaten çok konuştuk. okursunuz herkes yazdı ben şimdi bu saatten sonra artık tamamiyle bağımsız, hür irade devreye girmeli. gerekenler derhal yapılmalıdır düşüncesindeyim. dahası umut ediyorum. inanmak istiyorum.

sen de türkiye yürek yedi sanırsın. hayır kardeşim asıl bağırsak temizliğidir. umut kırıcı, baltalı ilah temizliğidir bu. şahsiyetsizleştirme operasyonu çektikleri için aslan yıllarca kediye boğdurulmuştur. göreceksiniz göreceksiniz. ve dahi alışacaksınız!!!

dipnot: adam haçlı işgaline bile müşfik, hoşgörülü falan yaklaşıyor. daha ne diyeceklerdi??? adam ırzınıza, namusunuza bile sıkıntı çıkarılmaz merak etmeyin diyor. vay be!
devamını gör...
gün geçtikçe örgütün ahtapot gibi ülkenin nasıl elini kolunu bağladığına daha çok şahit oluyoruz. ve aslında örgüt deşifre edildikçe bizim gördüğümüzün büyük resmin çok küçük bir parçası olduğunu da anlıyoruz.

örgütün çökertilmesi üç aylık olağanüstü halle olacak şey değil. Allah erdoğan'a uzun ömür versin. o olmazsa bu örgüte kimsenin gücü yetmez. ve bu devasa örgüt yeniden kendini toparlayabilir.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar