fetöcü

terörist. pkklı dan farkı olmayan militan. açıkça bilinenleri kadar kripto olup sağa sola saklananları vardır. kriptoları en iyi 15 temmuz gecesinde gözlenmiştir. o gece darbe girişimini desteklemişlerdir, tiyatro demişlerdir. ama halkımız darbecileri ezince bu sefer korku sarmıştır bu alçakları. ama er ya da geç her biri bulacak hak ettikleri cezayı.
devamını gör...
sözlüktekileri bukalemundan daha güçlü adaptasyon yeteneğine sahiptir. mahlas değiştirip gelirler ve 3 maymunu oynamaya devam ederler.

bunu yiyen var mı sözlükte ? kılçığıyla bile yiyenler var hem de.
devamını gör...
yakında tdk literatürüne girebilecek olan ifade. tanımı da tahmini olarak şöyle bir şey olur:

ak parti hükümetine muhalif olan kimse.

ekleme: evet bu hâle getirdiniz. övünün.
devamını gör...
fetullahçı terör örgütü mensubu.

meselesi, hocasının emirlerini uygulamaktır. iktidarda yahut muhalefette, bürokraside, iş hayatında, orduda, emniyette, bakkalda, markette, gireceği ihalede karşısına çıkacak firmada, ihaleyi düzenleyen kurumda, parasını yatırdığı bankada... aldığı emre yani elde edeceği makam, mevki, para yahut diğer her türlü güç için engel teşkil eden herkesi safdışı bırakmak için çabalayan insan.

yani x parti, y parti, z parti umurunda değildir. meselesi derdi imanı anavatanından gelen emri uygulamak yahut dünyalık elde etmektir.
devamını gör...
bunların ne kadarının yerin altına çekildiği muamma. en azından bize muamma.

öyle örneklere rastlıyoruz ki bu da mı fetöcüydü diyebiliyorsunuz. çok iyi kamufle olanlara karşı yapabileceğiniz pek fazla bir şey yoktur. hata yapmasını bekleeceksiniz ve o güne kadar en sağlam hükümet yanlısı onlardır, hem de gereğinden fazla ve çok aşırı!
devamını gör...
gerçekleri 15 temmuzdan sonra anlayan tabanına merhamet duyduğum insan güruhu. yıllardır inandıkları kişinin ve davanın inandıkları gibi olmadığını anlamaları büyük yıkım. işlerinden olmaları, çevrelerince dışlanmaları bir yana manevi olarak çok zorlandıklarını düşünüyorum. "güneşin doğup battığı her yere namı celili muhammedi'yi götürme"yi hedeflediğini söyleyen; çok sevdikleri, hep savundukları adamın devletine ve vatandaşına silah doğrultan bir hain olduğunu anlamaları ne kadar zordur. inandıkları, okudukları, islamı öğrendikleri adamın bambaşka emelleri olduğunu görmek ne kadar zordur. bugüne kadar hep tek kaynaktan beslendikleri, her şeyi hocaefendilerinin ağzıyla öğrendikleri için; inanç tasavvurları, din tasavvurları belki de Allah tasavvurları sarsılmış olabilir. yıllarca Allah, muhammed diyerek kandırılmış, kullanılmış olduklarını düşünmek de dinden soğutabilir. zor, Allah yardım etsin.
devamını gör...
içlerinde millete silah doğrultanlara ve buna destek verenlere, sınav sorusu verilerek mülakatta torpil yapılarak devlet memuru olanlarına hakkımı haram ettiğim topluluk.

çalıştığım iş yeri kapanmış, iş arıyorum. devlet kurumlarına, özel sektöre her yere saldırıyorum bir an önce iş bulayım diye. bir gün sınavını geçtiğim memurluğun mülakatına çağrıldım. cebimde mülakata gidecek para yok, orada beklerken bir şeyler yiyecek para yok, sigara tiryakisiyim o zamanlar sigara alacak para yok. o mülakata evimden yürüyerek gittim, ekmek arası bir şeyler götürdüm suyumu evden getirdim, sigarayı da sağ olsun mülakatta sıra beklerken diğer adaylar ikram ettiler öyle içtim. ve o mülakatta bu herifler sırf kendilerinden değilim diye beni elediler. o gündür bunlara ve bunlara bilerek veya bilmeyerek destek olan herkese buğz ediyorum, asla affetmiyorum, asla hakkımı helal etmiyorum.

o sıkıntıları aylarca yaşadım, iş bulmak için defalarca yürüdüm aç kaldım sigarasız aldım. onlar da yaşasın. hiç acımıyorum.
devamını gör...
15 temmuzdan sonra yalandan tüh tüh edenlerine kanmayın. onların tüh tühü yurt dışına kaçamadık tüh tühü. buradayken salakmışım şuymuşum buymuşum bir daha tövbe, ben ayrıldım zaten deyip kanadaya gidince türkiye de boko harama silah veriyormuş zaten diyenlerini tanıdım.

hey gidi. bunların hiçbir lafına katiyen itimad etmeyin, inanmayın. tamamen yalan ve münafıklık üzerine kurulu tüm inanç sistemleri. ayrıldım ben diyen adam yüzde bin yalancıdır. hasss... deyip kovun yanınızdan.
devamını gör...
yanlış tanımlama. doğrusu fetölüdür. pkklı gibi. pkkcı demiyorsak fetöcü de olmaz. fetocu dersen o ayrı.
demek ki neymiş ya fetocu diyecekmişiz ya fetölü. işte size gereksiz fakat doğru bir bilgi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar