feyk hesap kullanmak

şimdi burayı felsefik ve antropomorfik olarak incelemek lazım.

buradaki mahlaslarımız zaten bizim feyk kimliklerimiz. buradaki birincil mahlası asıl karakter, ikinci veya üçüncü hesabı feyk mi kabul ediyoruz? belki birinci hesap ikincinin feyki olabilir.

veya belki başka bir hesabı kullanmak olabilir. mesela tövbe34'ü kışkırtıp, dolduruşa getirip eycaf'ın üzerine salarsam bir anlamda feyk hesap kullanmış olurum. falan da feşmekan.

sadede gelirsek, anayasayı okumak lazım. anayasa aynı kişiye ait birden fazla hesap varsa hepsi uçurulur diyor. yani yasak değil ama yakalarsam gömerim hesabı.
devamını gör...
sosyal medya mecralarında kişisel hesabı olsun istemeyenlerin başvuracağı yöntem, bir arkadaşa bakıp çıkacaktır, ayrıca sahte hesap kullanmaktır. düzgün türkçe konuşmak yerine yabancı kelime kullanmayı tercih ediyoruz, cümle içinde ingilizce kelime kullanmaya da pek meraklıyız.
devamını gör...
tematik feyk hesaplara izin verilmesi gerektiğini düşünüyorum aslına bakarsanız. mesela sosyolog bir yazar var ve alanıyla alakalı mükemmel tanımları var diyelim. aynı zamanda da goygoy yapmak istiyor fakat aynı mahlasla yapamıyor. millete sarmak özelden taciz etmek küfür edip kaçmak vs. vs. gibi dertleri yoksa ikinci bir hesabının olması çok sakıncalı görünmüyor.
devamını gör...
delikanlı adamın bir hesabı olur, bir de hatunu; bir evi, bir de tahsisi... evet. o fazla dünyalık edinerek nefsini kendine ilah tutmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar