feyruz

yürek dağŸlayan bir ses. lübnanlı.
hristiyandır ve her vicdanlı insan gibi filistin davasında taşŸ atan çocukların yanında olmuşŸtur kendisi. intifadayla ilgili bir sürü şŸarkısı vardır. şŸark'ın bülbülüdür.
devamını gör...
üslubu sert olsa da, düşüncelerini belgelere dayandırarak savunan yazar. katılmadığım noktalar olsa da takip etmekten keyif aldığım yazarlardan.
devamını gör...
kocana yar mısın başlığında bir entry de anlatabileceklerini ardarda verdiği bkz lerle anlatmış hislerini böyle ortaya dökmüş yazar.
devamını gör...
lübnan'ın divası, lübnan'da iç savaş çıktığında ülkeyi terketmeyen ve yüzü hiç gülmeyen, 1935 doğumlu efsane şarkıcı. ayrıca seslendirdiği eserler türkçemize aranjman yapılmış, çoğu şarkıcı tarafından seslendirilmiştir.
devamını gör...
oğlunun vefatından sonra yüzündeki gülme refleksini ameliyatla aldırmış lübnanın divası.sesine hayran olup habbaytak parçasını onlarca kere üstüste dinlediğim ve birgün arapçasından anlamak istediğim sanatçı.
devamını gör...
lübnan'a yapılan saldırıdan sonra hiç gülmeyen kadın sanatçı, efsane, sesiyle hissi arasında fark olmayan kusursuzluk abidesi.

dinledikten sonra dediğim tüm övgülere hak vereceğinize emin olduğum 'habaytak bisayf' parçası için:
devamını gör...
biri vardı la notte etterna mıydı neydi ona ne oldu hani feyruz röportajıyla dönecekti falan beyrut'a gitmişti bi ara ahh losercim bu da hikaye oldu di mi , yazık sana bir projen de tutsun be kardeşim ne kadar basiretsizmişsin, beddualısımın nesin hiçbir adımının devamı gelmiyor....

loserci nerde hanııımmm...
devamını gör...
yutuptan sürekli li beyrut şarkısını dinlediğim acı ses. yürek kanatan cinsten. bir ara hastalık gibi olmuştu. sonra gözümden yaş yerine kan geldiğini farkedince verem olmaktan korkup dinlemeyi bıraktım. videonun altına da ingilizcemin hiç olmadığı dönemlerde i love lubnan cinsi şeyler yazıyordum. onlar da turkey felan yazıyordu. öyle mesajlaşıyorduk mors alfabesi gibi.

şimdi olsa öyle mi olurdu?
devamını gör...
150 ye yakın parçasının yer aldığı albümlerinden oşuşan mp3 ünü yana döne arayıp suriye'den alıp içercesine sayısını hatırlayamayacak kadar çok özümsediğim sanatçı.

dinledikçe insanı sarmaşik gibi saran ses ve yorum.

rabbim ne güzellikler yratmış dediğim gırtlak.

yaaa uzun sözün kısası 'bizim feyruz 'işte

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar