aslında bir diğer açıdan baktığımızda; anadolu insanının özelliklerinden birinin ispatı haldir bu durum, bilmeden fikir yürütmek, anlam yüklemek, malum sözlükçülerdeki anlam yükleme merakından olsa gerek sözlük yazarlarında da bolca var bu durum, sanki bu ve benzeri oluşumları anlam yorumlamak kelimelere espiri, anlam yüklemek kadar kolay! değil işte abicim, değil. doğrusuyla, yanlışıyla, hatası ve eksiği ile değil, üzerine oturduğu temellerin; fıkıh, hadis, siyer gibi dini ilimlerin desteği ile sorgulamak lazımdır. eksikler hatalar konusunda da kimseler kusura bakmasın; islam düşmanlarından farklı olarak hata örtücü, uyarıcı olarak yaklaşmanın önemine nail olmak lazım. insanların hatasından istikrar ile tekerrürüne sebep olmak yerine örtücü olmanın yada yardımcı olmanın bir diğer deyişle bir grup müslümanın iyiliği ile çalışmanın dayanılmaz güzelliği...

başlık dikkatleri çektiyse eğer; islami olgulardan bahsedilmekte yani bir müslümanın diğer bis müslümana laf atması söz konusudur, çirkindir, amellerin niyetlere göre olduğunu unutup; bütün müslümanların ortaklaşa yaptıkları; namaz, oruç.. gibi görevlerin haricinde gönülden kopan yada sahip olunan anlayış eşliğinde fikir yürütülerek karar alınmış Allah rızasında koşturmak için seçilmiş bir yolun sorgulanması bir diğer müslümanlara düşmüyor olsa gerek! aleni olarak çirkte olduğu ispat edilmekçe bu böyledir, sorgulayacak babayiğit ve sorgulayan babayiğitlerde önce kendilerini sorgulamalıdırlar zira bu durumun karşılığında ki ilk sıkıntı kabir azabı olarak mı gelecek? yoksa direk cehennemde yanmaya mı sebep?

Allah rızasında yarışma çekişme her ne kadar hoş ve güzel bir durum olsada; bunu bilinçsiz kötüleyerek ve çamur atarak yapmanın ne kdar tehlikeli olduğunun farkına varılması gereken durumdur. özelliklede sahip olunan dini ideolojileri ortaya .ıkarmak için bunu yapıyorsanız daha da bir tehlikelidir, Allah ayaklarını kaydırabilir yada çok sağlam ses getirecek bir şekilde ki şevkat tokadını suratlarına koyabilir.
devamını gör...
kabeyi yıkma hedefine sahip bir şeytan örgütünün doğru yolda olmadığını bilmek için fıkıh, hadis, kelam, siyer in hepsini bilmeye gerek yoktur...
devamını gör...
fıkıh, hadis, kelam, siyer bilerek eleştirilen bir tutum mudur; merak ediyorum. fıkıh, hadis, kelam ve siyer bilgisi beni kadirilerden nakşibendilere, süleymancılardan gülencilere pek çok islami gruptan uzaklaştırdı zira.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar