film izlerken kötü adamın tarafını tutmak

"yaşasın kötülük" mottosunu benimsemiş kişi eylemi. bu kişi en kötü duyguların insanıdır. kendince bir tarzı vardır. kötülerde bulunan bir nevi karizma tarafından cezbedilmiştir.

devamını gör...
daima kötünün kaybetmesi, kötüleri mazlum pozisyonuna getirmiştir. güç genellikle iyilerin elindedir, kötüler imkanları çerçevesinde bir gücü bir araya getirmiş ve bunu fizıbıl bir şekilde kullanmaya çalışmaktadırlar. ama potansiyelleri asla yetmemektedir.

türk insanı ise daima güçlünün yanında haklıyı tuttuğu, mazlumu gözettiği için mazlum pozundaki, daima kaybeden horlanan kötüye sempati besleyebilmektedir. bununla birlikte, tarkan'a karşı hain kostok'u, battal gazi'ye karşı pelemon'u tutmayacak kadar da bilinçliyizdir.*
devamını gör...
kötünün argümanlarına karşı fikirler sürememekten kaynaklanır. bir de bugün kanunsuz olan yarın hak kahramanı da ilan edilebiliyor bu da var.
devamını gör...
insanların kötüden anlamadıkları için iyinin mi kötünün mü tarafını tuttuklarını bilmediğini beyan eden taraftarlık. bir kere tom ve jerry'de kötü olan o sıçandır efendim. zavallı kediciğe etmediğini komadığı gibi üstüne bir de dalga geçerek kedilik haysiyeti ile oynar. road runner'da ise o bip bip diye dolaşan etsiz tavuk kadar kötü bir eleman dünya üzerinde görülmemiştir. velhasıl gariban olan çakaldır. star wars'da ''dark side'' olarak adlandırılan kısım eğer egemenliğini sürse tüm ülke barış içinde kalırdı emin olun. yok neymiş jedi imiş padawanmış geçeceksin sithler her türlü daha delikanlı ve hayatı anlamış adamlardır jediler gibi artiz artiz dolaşmazlar gücü kullanırlar insanları doğru olana yönlendirirler. en azından kaypak değillerdir. naruto seyredenler bilir o naruto denen sarışın jinjuriki pain ile savaşında türlü artizliklerle ''nefret''i insanlardan almaya çalışır. yani bu büsbütün kötü birşey cart curt böyle saçma şey mi olur? nefretimiz olmasa iyi mi olacağız bildiğin ot olacağız salak saçma olacağız kaldı ki tobi diye bildiğimiz maskeli eleman dünyaya barışı getirmek tüm saçma şinobi dünyasını yok etmek için bir uğraş veriyor üstelik tek başına. beş kage bunun üzerine yürüyor böyle iyilik mi olur?

başlı başına iyi kötü nedir bilmiyoruz. iyi kötü çirkin diye bir film var. iyi karakteri iyi mi? sadece yakışıklı kaldı ki kötü bildiğin karizmanın önde gideni daha mert. çirkine hiç girmiyorum o da iyinin oyuncağı. yani bu filmi doğru seyredersek iyinin aslında öyle pek matah birşey olmadığını anlayabiliriz. kaypak bir tabir zaten. özünde herkes iyi yok kötü olaydı doğuştan kötüyüm ben ana karnında tekmeye başlamışım hep bu kötülükten diyen mi var.
devamını gör...
iyi-kötü filmlerini izlerken hep yaptığımdır. tek başına film izlemem genellikle 2-3 kişi beraber izleriz. sırf arkadaşlara garez olsun daima kötüyü tutarım. kazanacağı yok ama insan bekliyor işte...
devamını gör...
bazi filmlerde tutmak zorunda hissettiginiz karakterdir. heat filminde robert de niro'nun kim olmesini isterdi? keske para ve kizla birlikte gitmeyi planladigi yeni zelanda'ya gitseydi dedigimiz kotu karakter. (filmi ilk vizyona girdigi gun 1995'di sanirim, bir cuma aksami cemberlitas safak'ta seyretmistik. filmin sonunda biz dahil herkesin hass...dir bee diye kotu adam de niro;dan yana tavir koydugunu hatirlarim. zaten polis al pacino'da da "ulan vurduk adami ama keske vurmasaydim" bakisi vardir son sahnede.
devamını gör...
--- alıntı ---

Tüm yalnız kahramanlar birilerini sever,birileri de yalnız kahramanları... Hiç yalnız değildirler oysa...
Esas yalnız olanlar kötü adamlardır. Kimse geçmişlerini merak etmez. Ruhlarını bu kadar parçalayan,eksilten nedir diye sormaz...Bir izbede ölüp giderler...

--- alıntı ---

böyle şeyler yazıp sonra iyi olanı tutmamızı bekliyorlar, yanlış yapıyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar