fırat yılmaz çakıroğlu

ege üniversitesi, edebiyat fakültesi tarih bölümü 4. sınıf öğrencisi. 20 şubat 2015 de üniversitede çıkan kavgada hayatını kaybetti.--- alıntı ---


ege üniversitesi edebiyat fakültesi’nde bir öğrencinin ölümü ile sonuçlanan olayların bir süredir devam ettiği öğrenildi. edebiyat fakültesi’nde saat 17.00-20.00 arasında verilen formasyon derslerine değişik bölümlerden gelen öğrenciler arasında 2 gün önce sözlü tartışma yaşandı. polis gerilimin dün de devam etmesi üzerine iki grubu birbirine yaklaştırmadı. bugün de gerilim devam edince formasyon desleri iptal edildi. fakülte yönetimi, karşıt görüşlü öğrencilerin dersler sırasında da karşı karşıya gelmemesi için yeniden düzenleme kararı aldı. ancak edebiyat fakültesi önünde saat 17.00 gibi iki grup arasında çıkan kavga önlenemedi. olayda ülkücü gruptan fırat yılmaz çakıroğlu’nün ölümü, karşıt görüşlü öğrencilerden nurullah s.’nin yaralanması gerginliği daha da tırmandırdı. ege üniversitesi tıp fakültesi acil servisi önüne gelip arkadaşlarının vefat ettiğini öğrenen öğrencilerin tepkisi sonucu bazı camlar kırıldı. mhp il başkanı necat karataş da hastaneye gelip olay hakkında bilgi aldı. karataş olaylarla ilgili açıklama yapmadı. bu arada olaylar sırasında yaralanan 6 öğrencinin değişik hastanelere başvurup tedavilerini yaptırdığı öğrenildi. yaralanan öğrencilerin tedavilerinin tamamlanmasının ardından gözaltına alınacakları belirtildi.

üniversite sorumlusu
edebiyat fakültesi tarih bölümü 4. sınıf öğrencisi fırat yılmaz çakıroğlu’nun bir yıldan beri ülkü ocakları’nın ege üniversitesi sorumlusu olduğu öğrenildi. aslen konya akşehirli olan çakıroğlu’nun okulunu bitirdikten sonra akademik öğrenimine devam etmek istediği belirtildi.

ülkü ocakları genel başkanı olcay kılavuz da, cenaze için izmir’e hareket etti. kılavuz, sosyal medya hesabından olayı duyururken, ’ege üniversitesi kampüsü’nde vatan haini bölücü canavarların saldırısı sonucu ağır yaralanan ege üniversitesi teşkilat başkanımız fırat çakıroğlu tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. başta ailesi olmak üzere camiamızın bütün fertlerine başsağlığı dilerim’ mesajını paylaştı.

--- alıntı ---

devamını gör...
terörist olsaydı herkesin haber yapacağı isimdi ama ülkü ocaklarından olunca, vatan millet diye çırpınınca kimselerin umurunda olmadı.
mekanı cennet olsun. Allah rahmet etsin.
devamını gör...
medyada sağ sol diye adlandırıldı olaylar sol ne zamandır duvarlara pkk yazmak oldu bu ülkede??
mekanı cennet olsun
devamını gör...
kalleş köpekler tarafından öldürülen üniversite öğrencisi. savunduğu siyasi görüş itibariyle de bizim turnusolumuz. şayet sol görüşlü biri olsa malum gruplar ayağa kalkar, ak partili biri olsa ak gençler twitter'ı yıkardı. kimse acının rengi yok edebiyatı yapmasın, var işte anasını satayım.
devamını gör...
son dönem siyasi konjonktür kurbanı üniversite öğrencisi. siyaset işleyecek diye ne canlar gitti bu memlekette. ne ilkti ne de son olacak.
devamını gör...
adini ölen teröristler kadar duyamayacağız belki ama olsun tarafı güzeldi.. Allah affetsin günahlarını.. mekanı cennet olsun..
devamını gör...
ülkücü olması beni bağlamaz lan. madem insan bu başlığı da hak ediyor. diğ mi? okuduğunuz gazeteler hep mi akp- parelel yapı haberleri veriyor lan. öldürenlerin kürt olması kimlerini galeyana getirebilir fekat getirmesin. bu haltı yiyenlerin ideolojik bir bilinci olduğuna inanmıyom. yeni türkiye vesselam lan.
devamını gör...
kendisine çok yazık edilmiş, hayatının baharında bir gonca gül misali hoyrat eller tarafından hayattan koparılıp alınmış ülkenin katma değeri olan gençlerimizden biri. civan gibi delikanlıya yazık etmişler, makamı cennet olsun inşallah. amin! umarım bunu yapan veya yapanlar hem bu dünyada hem ötelerde layıklarını bulurlar. Allah'ım sen büyüksün sen kadirsin.
devamını gör...
dünden beri twitterda dünya gündeminde olup bağzılarınca aletleştirilen, "ölen x olsaydı herkes konuşurdu" sözlerine konu olan merhum. Allah taksiratını affetsin. araçsallaştırmak isteyenler de artık bi' def olup gitsinler başımızdan kimsenin sustuğu falan yok. acı sadece düştüğü yeri yakmıyor, bugün hdp genel başkanı bile taziye veriyor bir ülkücüye siz hala ajitasyon peşinde, "ölen ülkücü olunca kimse konuşmuyor" diyorsunuz.
devamını gör...
bir hilâl uğruna ya rab ne güneşler batıyor diye ne güzel demiş akif.
devamını gör...
Allah rahmet eylesin. ne desek boş öcalanın barış güvercini olduğu bir ülkede yaşıyoruz bu ülkede herşey olabilir...
devamını gör...
Allah rahmet eylesin. bu cinayetten de sevgi pıtırcığı olarak paçayı sıyıracak bağzı yurdum "sol"u da yine "öldürdüler ama bi sor niye öldürdüler" tekerlemesini okumakta. bi bıkmadılar öldüren taraf "sol"dan olunca cinayete bahaneler bulmaktan. oysaki geçen gün gazeteci nuh köklü cinayetinden sonra ışık hızıyla "bu ideolojik bir cinayettir, akp eseridir" suçlamaları yapanlar, sanal alemde hümanist ağlaklıklar kasanlar da aynı kişilerdi. ama şimdi "önce o pis ülkücüler saldırmıştır" laflarıyla cinayete mazaret üretiyorlar, ortak oluyorlar, alkışlıyorlar.
nefret ediyorum artık bu kafalardan, kendi tarafının katillerini savunmak için çırpınanlardan, bir de bu ölüm üstüne intikam çığlıkları atıp bir "kürt" öldürerek bu saçma kan davasına teşvik edenlerden.
ideolojilerden bağımsız olarak, şu memlekette anlamsızca bir nefretle öldürülen her can için canım yanıyor.
devamını gör...
şah-fırat operasyonuna adı verilen inşallah şehid kardeşimizdir...
devamını gör...
böyle ırkçı tipler şehit ilan ediliyor ya, insan gerçekten hayret ediyor...

--- alıntı ---

"ırkçılığa (asabiyyeye) çağıran bizden değildir; ırkçılık için savaşan bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen bizden değildir."
(müslim, imâre 53, 57, hadis no: 1850; ebû dâvud, edeb 121; ibn mâce, fiten 7, hadis no: 3948; nesâî, tahrim 27, 28)

"asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen bizden değildir."
(ebû dâvud, edeb 112)

--- alıntı ---
devamını gör...
sorumlusu bizzat hükümettir...

pkk'ya bu kadar taviz vererek 'analar ağlamasın yalanlarıyla' terörle anlaşmalar yapan akp hükümeti fırat yılmaz çakıroğlu'nun katilidir. hesabı sorulmalıdır, tıpkı berkin elvan gibi. ben sol görüşlü biri olarak milliyetçi kesimin acısını paylaşıyorum.

devamını gör...
teröristler tarafından şehit edilen, bu vatanın evladı.

ruhuna fatiha...
devamını gör...
kürt olmadığı için unutulan, unutturulan şehid.


devamını gör...
şehadete ulaşalı 3 ay olan evlat. hala içimi yakar vefatı. Allah mekanını cennet etsin.
devamını gör...
anası babası okusun vatana millete faydalı bir evlat olsun diye gönderdiği üniversiteden ölüsü gelmiş insan...

şehit midir değil midir ancak Allah bilir...

Allah rahmet eylesin..
devamını gör...
hdpli faşistlerce katledilen gençlerimizden...

faşist derken belli bir partiyi hedef göstermiyorum...
devamını gör...
vatanını severdi. milletine, ülkesine aşıktı. devletine sadıktı. dağ gibi bir adamdı. bir avuç arkadaşıyla arkasında sürü gibi terörist desteği olanlara çekinmeden posta koyacak kadar gözüpek bir yiğitti. bu ülkenin evladıydı. ülkesinin ürünü ideallere sahipti. sonunun ne olacağını biliyor, arkadaşlarının kahpelerce harcanmaması için ankara kapılarına dayanıyordu. önlem alın dedi. ve gencecik yaşında şahadete erdi.

elbette unutulacak. böyle bir delikanlı hangi aydının, hangi dağ omugasızının, hangi sosyal demokratın kahramanı olabilir ki. kahpece şehit edilen, ama dönem kitaplarında, filmlerinde, dizilerinde hain ilan edilen 5000 ağabeyi gibi...
devamını gör...
vay benim gardaşım, boksör fırat'ım.. ey şehidim, şefaatçim. kısmetse yarın ziyaretine gelicem. bol bol dertleşiriz, söz ulan sen şu an sırt üstü yatıyorsun ama biz senin için daima dik durucaz.. daima.
devamını gör...
şehitlik haberini aldığımızda halay çekenler bugün kendi kanlarında boğuldu. onların nasıl tuzakları varsa, Allah'ın da bir tuzağı var.. şehidim, şefaatçim.
devamını gör...
bugün şehadetinin birinci yıl dönümü.

üniversite zamanında ege üniversitesi teşkilatı'nda bulunmuştum. fırat'ı da tanıyordum. fazla bir sohbetimiz olmamasına rağmen bir merhaba'mız, bir tanışmışlığımız vardı.

ben üniversiteyi bitirirken o daha yeni başlamıştı. yıllar geçti. geçen sene bugün, bu saatlerde askerdeyken sabah haberlerine denk geldim (20 kişilik bir ilave depolama kısmı'nda idim, sabah sporu, meşguliyet falan yok, rahattım yani). haberlerde "ege üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bir öğrenci hayatını kaybetti" deniyordu. içim içimi kemirdi. "umarım bizden birisi değildir" dedim. daha sonra hayatını kaybedenin fırat olduğunu öğrendim. şok oldum, ne diyebilirim.

unutulmayacaksın kardeşim...
devamını gör...
kimliği sebebi ile dağ hayvanları tarafından hedef gösterilip kıyılan genç. devletin savaşmadığı şehir eşkıyalarına karşı durduğu için harcanan genç. bugün birinci yıldönümü oldu, kanının bulaştığı rektörden hesabı hala sorulmadı.

Allah rahmet eylesin nur yüzlü fidan. Allah şehadetini kabul etsin.
devamını gör...
bir adet mezopotamya sıçanı tarafından şehit edilmiştir. rabbim cennetine nasip etsin.
devamını gör...
şehadete yürüyüşünün yıl dönümünde, rahmetle andığımız şehit... adını anınca gözlerim dolar hala... rabbim mekanını cennet etsin.
devamını gör...
irk kavgalari yuzunden ölmüş olan genç.

rabbim kavimiyetciligi bu insanlara asilayanlara lanet etsin.
devamını gör...
türkiye'nin batısında bir devlet üniversitesinde okumasına rağmen sınavlara polis refakatinde girebilen 22 yaşında bir gençti, ilgili birimlerin tüm uyarı ve taleplere rağmen gerekli ve yeterli önlemleri almaması sonucunda kuduz itler tarafından katledildi. 

kenar-ı dicle edebiyatı yapanlar kendilerini zerre sorumlu hissetmediler. elaleme "sizin istihbaratınız ne işe yarar" diyenler, meclis kürsüsünde ülkücü mektubu okuyup sahte gözyaşı dökenler göz göre göre bir göğ ekinin biçilişinden ötürü kendilerinde hiçbir kabahat bulmadılar; utanmadı arlanmadılar.

Allah cennetinde ağırlasın. öldürenlere de sebep olanlara da lanet olsun.

devamını gör...
katili 15 yıl+ ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştır. yetmez ama evet demekten başka diyebilecek bir şeyimiz yok.

edit: uyarı üzerine düzenlendi.
devamını gör...
15 yıl artı müebbet almıştır.
15 yıl sadece bir suçtan aldığıdır.
nurullah semo, ağırlaştılmış ömür boyu hapis cezası ve ayrıca 'örgüt üyesi olmak' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
devamını gör...
tam resulullahın sözlerine konu olarak ölmüş biridir. şehidlikle zerre alakası yoktur.

ırkçılığa (asabiyyeye) çağıran bizden değildir; ırkçılık için savaşan bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen bizden değildir." (müslim, imâre 53, 57, hadis no: 1850; ebû dâvud, edeb 121; ibn mâce, fiten 7, hadis no: 3948; nesâî, tahrim 27, 28)
devamını gör...
merhum öldüğü zamanı hatırlıyorum da, ege üniversitesi'nde değil de dokuz eylül'de olduğuma bir kez daha şükretmiştim. dokuz eylül'ü de sevmezdim ama hiç değilse karışıklıklar yaşanmazdı böyle. teröristler kol gezmezdi. 80'ler döneminde kalmamıştı çünkü ege gibi.

üniversite kampüsünde sözde öğrenci özde terörist olan biri tarafından teröre kurban gitmiş öğrenci. Allah taksiratını affetsin.
devamını gör...
selam sana hücrelerde benzi solan genç!
selam sana ey yılları heba olan genç!
istikbalim gitti diye yaslanma sakın!
istikbalin değil ruhun tanrı'ya yakın.
devamını gör...
20 şubat 2015'de teröristler tarafından ege üniversitesinde şehit edilen neferimiz.


kayıp gidiyor yıldızlardan birisi
bir intikam fişeği gibi saplanıyor karanlığın karnına
senin namına yıldızları kıskanıyorum.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar