flash of genius

greg kinnear ın başrolünde olduğu, 2008 abd yapımı biyografi-dram türünde film. en önemli özelliği gerçek bir yaşam öyküsünü anlatmasıdır. oyunculukları, sinema dili oldukça başarılı olan yapım, para her şey değildir mesajını izleyicinin ruhunun derinliklerine kadar hissetmesini istemiştir ve bunu başarmıştır. azmin önemi de başından sonuna kadar etkileyici bir biçimde vurgulanmıştır. bütün bu özelliklerinden dolayı filmi çok beğendim, kesinlikle izlenmesinde fayda var.
--- alıntı ---

Gerçek bir yaşam öyküsünü anlatan film.. Otomobil üreticileri yağmurda da araba kullanmayı sağlayacak bir çözüm aramaktadırlar ve bu çözüm Robert Kearns'ın bulduğu "silecek" tir. Kendi halinde bir üniversite hocası olan Kearns bu buluşuyla bir anda zengin olabileceğini fark eder.. Tabii bunda, buluşuna aşırı ilgi gösteren Ford'un da payı büyüktür. Tam beraber çalışmaya başlayacaklerken planları alan Ford, Kearns'ı kapı dışarı eder.. Ama bu sırada onun buluşunu kullanmaktan da hiç çekinmezler. Bu adaletsizliğe sinirlenen Kearns ise hakkını aramaya niyetlidir. Hem de para ve zamandan bol birşeyi olmayan dev bir firmaya karşı.. Hatta Kearns öyle azimlidir ki hukuk kitaplarına kendini verip mahkemede savunmasını oğluyla beraber yapmaya karar vermiştir..


--- alıntı ---

devamını gör...
bir biyografik film.konusu üniversitede hocalık yapan aynı zamanda mucitlik yönü de bulunan robert kearns adındaki bir mühendis ve onun fasılalı silecek icadını yürüten ford ile olan mücadelesini anlatıyor.neden filmin bana uzun geldiğini hala anlamaya çalışıyorum ama istenirse daha da güzel bir şeyler ortaya çıkabilirdi herhalde.evet bu da inanırsak olur bence tarzı bir cümle oldu idare edin litfen.hoş bir film izlenebilir diyelim de tüm subjektifliğimle bitireyim tanımı.
devamını gör...
gerçek bir yaşam öyküsünü anlatan filmdir.. otomobil üreticileri yağmurda da araba kullanmayı sağlayacak bir çözüm aramaktadırlar ve bu çözüm robert kearns'ın bulduğu "silecek" tir. kendi halinde bir üniversite hocası olan kearns bu buluşuyla bir anda zengin olabileceğini fark eder.. tabii bunda, buluşuna aşırı ilgi gösteren ford'un da payı büyüktür. tam beraber çalışmaya başlayacaklerken planları alan ford, kearns'ı kapı dışarı eder.. ama bu sırada onun buluşunu kullanmaktan da hiç çekinmezler. bu adaletsizliğe sinirlenen kearns ise hakkını aramaya niyetlidir. hem de para ve zamandan bol birşeyi olmayan dev bir firmaya karşı.. hatta kearns öyle azimlidir ki hukuk kitaplarına kendini verip mahkemede savunmasını oğluyla beraber yapmaya karar vermiştir.. kısadan hise,.araba sileceği deyip geçmemek lazımdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar