flört ve nişanlılık dönemindeki aşırı ilgi

genelde erkek salağının yaptığı hatadır. karşı tarafın salaklığı ise bu ilginin evlenince de devam edeceğini zannetmesidir.

ama allah belanı versin çocuk ağlıyor duymuyon mu kırk tane elim mi var lan benim denecek günler gelecek.
devamını gör...
flört ve nişanlılık sürecini ailelerin haberi olması noktasından bölersek, nişanlı olanları ayırmak gerektiğini düşünüyorum zira nişanlı olmak belli bazı ritüelleri de yerine getirtmeyi gerektirirdiği için kişinin iradesinden tam anlamıyla bahsetmek de çok mümkün değil .

flört döneminde insanlar karşısındaki insanın kalbini kazanmaya çalışıyor. bu sebeple belki de normalde yapmayacağı şeyler yapıyor ama iyi niyetli.
devamını gör...
ilişkisini irdeleyen arkadaşım akşam yemeğindeyken , biraz sıkılmış olsa gerek,sence en güzel anlar hangisiydi dedi

-flört dönemi bitip ilişki başladığında: “benden ne zaman hoşlandığını düşünmüştün? ya elimi tutmuştun hatırlıyor musun o anı. saçlarımın çok güzel olduğunu kasten mi söylemiştin” falan falan falan. heyecanla sormaya devam eder ya kadın. o anları keyfini çıkararak irdeler de irdeler. zevk alır bundan. işte başlangıçtaki zirve anı, en tatlı en masum anlardır bunlar. ondan sonrası mı? salla gitsin boş ver...:) o anlar herşeye değer.

dedim

garson duymuş, adisyonu kemiriyor. hesap ortada kaldı.
devamını gör...
sonrasında her erkek gibi karşınızdaki hödüğün de bir oduna dönmesi ile son bulacaktır.
istediğiniz kadar planyaya sokun. törpüleyin. cilalayın nafile. odun odundur.
devamını gör...
aslında aşırı olmayan ilgidir. matematiğe sığmaz ama daha kolay anlaşılması açısından matematiksel anlatayım; mesela 100 birim ilgi var sizin buluştuğunuz, görüştüğünüz süre ise günde hadi en fazla üç saat diyelim. kimisi her gün de görüşmüyor.

ne oldu saat başı 33 birim ilgi düştü. evlenince noluyor? kimi zaman 24 saat, iş zamanı 12 saat belki daha fazla, uykuyu düşerseniz hadi 7-8 saat diyelim. noldu aşağı yukarı 10 birim ilgi oldu. ilgi aslında azalmadı. burada en büyük yanılgı mesajlaşma kısmıdır. zira kişiler mesajlaşırken uzun uzun mesajlaşınca daha fazla vakitlerini alıyor ama bu durum evlenince yüz yüze konuşma olarak kendini gösterince fazla zaman almıyor, ben bunu yazarken ne kadar zaman harcadım siz okurken ne kadar harcadınız mesela, onun gibi.

kadınlar bu konuda beklentilerini çok yüksek tuttukları ve gerçekçi olamadıkları için sorun çıkıyor. gerçekçiliği etkileyen nedenlerden biri de dizi-film ve sosyal medya paylaşımlarındaki suni ilgi yoğunluğu ve duygusallık-romantiklik. tabii ki ‘ay ben de böyle istiyorum’ gibi bir beklentiye girmiyorlar ama bilinç altlarında hep böyle şeyler var. aşikar bir beklenti olmasa da bulundukları durumdan memnuniyet duyamayabiliyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar