fondaparinuks

ismet özel diyordu ki "yaşamayı bileydim yazar mıydım hiç şiir" biz ne yaşamayı biliyoruz adamakıllı ne şiir yazabiliyoruz.
hayatın neresinde duruyoruz?
ismet özel şiiri bırakmış.
mümkün mü?
biz hala erbainden fallar bakarken...
yaşamak umrumdadır!

(bkz: yaşamak umrumdadır)devamını gör...
faktör 10 a inhibitörü. subkutan yoldan verilir. etkisi ise faktör 10 düzeyi ile monitörize edilir. ticari preparatının adı ise arixrtadır.
ayrıca da bir yazar imiş. belli ki tıbbiye öğrencisi. öğrenciyken biz de böyleydik. bende ne hesaplar vardı. heyhat, zaman geçtikçe komşularına bile mesleğini söylemeye ürküyosun.
devamını gör...
yeni bir yazar sanmıştım lakin bizden evvel buralarda takılıyormuş buralarda. edebiyata ilgisi de var. ne diyeyim umarım güzel edebi tanımlarını daha sık görürüz.

tanımı bol olsun yazar.
devamını gör...
(#6533728), doğru tespit, lakin bunlar hep sıkılma kat sayısının tavan yaptığı zamanlara denk geliyor. yoksa etliye sütlüye karışmacılıktan, siz yapamazsınız ben yapayımcılıktan değil. bir sıkılma hali o, etraftan, kalabalıktan, sesten, dağınıklıktan kaçma hali. bir de eklenecek şu var benim açımdan; yemeğe davet edildiğim evde makinaya sığmayan fırın tepsisini yıkamak... o an, o tepsiyi elinize aldığınız an tüm sesler kesilir ve siz o tepsi pırıl pırıl parlayana, deterjanından arınana, kurulanıp tekrar fırına koyulana kadar roman yazarsınız... *

t: bir dünya sözlük yazarı.
devamını gör...
#6653769 - - - -> şöyle muazzam bir tanıma imza atmış yazarımız. otoimmunite, otoimmunite olalı böyle güzel yorum görmemiştir. sözlüğün dili olsa da anlatsa. birkaç karakter daha girilse tıp terimleri, sevip de kavuşamayanların hikayesine dönüşecekmiş; az kalmış.
aslında tam tus stretejisinde bir kavrayıcılık oluşturmak için iyi formülize edilmiş mesele. tebrik ediyorum.

fondaparinuks hocam, daha fazla entry girmelisiniz.
devamını gör...
görücü usulü anayasasından bihaber yazar. tez zamanda bir hanım teyze ya da abladan görücü usulü ile başlayan diyalogu devam ettirebilmesi için dahili nizamnameyi öğrenmesi tavsiye edilir. kendisine başarılar diliyoruz.
devamını gör...
kan inceltici ilaçlardandır. pıhtılaşma süresini uzatır.
fondaparinuks aktif faktör x’in (xa) sentetik ve selektif bir inhibitörüdür. fondaparinuksun antitrombotik aktivitesi, faktör xa’nın antitrombin ııı (atııı) aracılı selektif inhibisyonu ile sağlanır. atııı’e selektif olarak bağlanan fondaparinuks, faktör xa’nın atııı ile nötralizasyonunu artırır (yaklaşık 300 kat). faktör xa’nın nötralizasyonu, koagülasyon kaskadını bloke eder ve hem trombin oluşumunu hem de trombüs gelişimini önler. fondaparinuks, trombini (aktif faktör ıı) inaktive etmez ve trombositler üzerinde bilinen etkisi yoktur.
devamını gör...
bugün yeni hayatının ilk günü. bir çeşit yeniden başlama noktası. düşündüğü gibi iyi değerlendirebilecek mi bilmiyoruz. uzun süredir ilk defa umutlu. bu umut başkaları ile ilgili değil birşeyden yada başkasından birşey bekleme değil, hele o eski godot’yu bekleyen kişi hiç değil. yeni bir yolculuk ama kendi seçtiği yol hem de son zamanlardaki kadar zahmetli değil, başını ağrıtacak şeyler olmayacak artık (inşallah), yolun kendisinden değil de yolda yürüyecek kişiden umutlu. hayal bile edemezdi belki bunu, aslında o kadar da önemli. en çok artık sükut edebileceğinden mutlu, sürekli konuşmak zorunda olmayacak kendini beğendirmek zorunda hissetmeyecek, ya yapamazsam diye korkmayacak, herşeye eyvallah demeyecek, bazı şeylere de hayır diyecek. olması gerektiğini düşündüğü kişi gibi olmayacak olduğu kişi olacak. vira bismillah..
devamını gör...
#6713329
“..kendini beğendirmek zorunda hissetmeyecek, ya yapamazsam diye korkmayacak, herşeye eyvallah demeyecek, bazı şeylere de hayır diyecek..”

ilgili tanımdaki şu pasajı okuyunca insan ister istemez ‘fondaparinuks asistanlığı bitirdi de uzmanlığa mı geçti‘ diye düşünmedim değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.