football manager 2019

sega reyizin 1 ay evvel piyasaya sürdüğü yeni manager oyunu.. kariyerimi fm 2006 ile noktalamıştım ama bu oyunla yeniden sahalara çıktım.. takım takım antrenmanlarına kadar düzenleme seçeneği gelmiş ama o işi yardımcılara kitleyip wonderkid fitbolcu arayışına koyuldum. fenerbahçe kariyerim bu oyunda cocu'dan uzun soluklu olur inşallah.
devamını gör...
transfer yapmanın çok zor olduğu oyun.. avrupadan bir oyuncu alabilmek için en az 50 milyon euroyu gözden çıkarmak gerekiyor. kur farkını hiç mi düşünmediniz lan? evet şampiyonlar ligi 3. ön elemesinde yine benfica takımına kaybedip uefa liginden yoluma devam ediyorum. oyunda bile ş.ligi fenere haram anasını satayım..
devamını gör...
fenerbahçe ile başladığım kariyerime son vermek zorunda kaldığım oyun. başarı özetim bu senenin fenerbahçe’si ile ayni. kulüp en sonunda sen gelme ulan dedi kapıyı gösterdi. ali koç’a ve taraftar kırgınım..
devamını gör...
yapay zekası gerçek ile aynı neredeyse, genç oyuncuların geleceği ülkesinin bir önceki jenerasyona çok benziyor. ajax dışında hiçbir kulüpte başarı sağlayamadığım fm serisi olmuştur, 2019 fm kariyerim ajax hariç hangi takımı yönetsem yöneteyim 2019 fenerbahçesine döndü.
devamını gör...
bir zamanlar * fıfa, pes gibi top koşturulan bir oyun sanardım kendisini. sonra kuzenler oynarken bir bakayım dedim. ama o da ne? ayarlamaları çekip maçı izliyorsun. ben baya şaşırdım tabi. böyle oyun mu olur len, dedim. sonra işte her sene para kaybı.

teknik bilgi, zekâ, çaba ve hırs gerektiren oyun.
devamını gör...
üstte de denildiği gibi teknik bilgi, zeka, çaba, analiz yeteneği ve hırs gerektiren oyun. hilesiz veya değişiklik yapmadan hiçbir şekilde oynayamıyorum bu seriyi. en son 2016 veya 2017 oynamıştım diye hatırlıyorum ama onca değişikliğe rağmen gelen geçen 5 tane atınca dayanamıyorsun bir süre sonra.

yok arkadaş. futbol alanındaki hiçbir konuda yetenek vermemiş Allah, ben ne yapayım* * * *
devamını gör...
diğer fm serileri gibi oyuncu seçmelerinin başladığı günden bir gün önce kaydedip, wonderkid oyuncu bulana kadar gir çık yapmak mümkün mü merak konusu. para alt yapıda var arkadaşlar.
devamını gör...
sakaryaspor'u on sene içinde şampiyonlar ligi şampiyonu yaptım. bir sonraki sezon da finalde liverpool'e yenildim. milli takımla hem dünya hem de avrupa şampiyonu oldum. oyun diyor ki:

alt yapıya yatırım yap, genç transferler yap, önce ekonomiyi düzlüğe çıkartırsın sonra da zirveye oynarsın.

şimdi milli takımdan ve sakaryaspor'dan istifa ettim. milan'ı yönetiyorum. artık ondan sonra bayern'e yolum düşer.

hee bir de bir oyun fenerbahçe'yi bu kadar mı iyi benzetir arkadaş! takım oyunda bile ligde kalma savaşı verdi ya la! bu arada bursaspor'u biraz fazla abartmışlar. adam ben sakaryaspor'un başına geçtiğimden beri üç kere şampiyon oldu. konyaspor hep üst sıralarda... hakeza akhisarspor... ama oyunun yapay zekasını çok iyi yapmışlar. öyle çok iyi kadron olsa bile elini kolunu sallaya sallaya şampiyon olamıyorsun (sakaryaspor'daki son senem hariç).
devamını gör...
şu sıralar deli gibi sardığım oyun. celtic ile proje takımı olmak için yola çıktık. 3.sezonumu bitirdim ve 3 senedir şampiyonum. takımda bir çok genç yetenek var. 2020 - 2021 sezonunda 96 milyon euro, 2019 - 2020 sezonunda 162 milyon euro, 2018 -2019 42 milyon euro kar ettik. yeni sezona 100 milyon euro bütçe ile başlayacağız. yıldızları almaktansa gençler alarak yetiştiriyorum. as takımdan genç oyuncular kazandırıyorum takıma, alt yapı tesislerimiz en iyisi. teknik heyetimiz bomba gibi 19, 20 gençlerle çalışma olan hocalarımız alt takımlarımızı domine ediyor. her sene en az 3 oyuncu çıkartıyorum as takıma ve kiralıyorum. kirada 12 oyuncum var. hepsi geleceğin yıldızı, bakalım şu an 5 oyuncuma daha teklif yapmalarını bekliyorum. zaten takımda büyük takımlardan kiralık 6 oyuncu var. hiç birisi gelmiyor bende kiralıyorum, böylece milyon milyon para vermiyorum. tamamen proje takımı haline gelecek bu takım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar