formatsavar kullanılan interaktif sözlük

acizlikte son noktaya gelen dünya sözlüktür. gelinen nokta öyle küçük düşürücüdür ki günlük tanım sayısı artsın diye formata mum diken bir başlıkta geyik muhabbet veya alakasız alakasız girdiler bulunur. yazarlıktan nasibini alamamışlarda doluşup kendini tatmin eder.

hadi abicim whatsapp gruplarınıza. muhabbetinizi orada yapın. burası sözlük ve bırakın öyle kalsın. en azından tematiğe alında yazar olmayıp dışarıdan bakanlar bu rezilliğe tanık olmasın.

formatsavar başlığına yazılan her tanımı eksilerim. siz de bunu eksilersiniz. birileri yazarlık yaparken siz de kendinizi avutmuş olursunuz.
devamını gör...
candır o sözlük can!
monotonluktan bunalan ruhlar için muazzam bir ortamdır.
sözlüğe can katar, renk katar.
sol framede her gün ismi lazım değil o cemaatin başlığını görmekten midem bulanır hale geldi, bitmeyen siyaset kavgasından yoruldum dahası bıktım!
giriyorum formatsavara; istediğim konuyu istediğim gibi yazıyorum.
yapıyorum geyiğimi, yapıyorum aşık atışmamı ohh mis.
devamını gör...
online yazar sayısı belli, yani en fazla 45, olan bir sözlükte her ne kadar tanım yazılmaya çalışılsa da bir yerden sonra nickler tanıdık görüşler bilindik olduğu için formatsavar gibi bir başlıkta muhabbet etmek isteyebilirler.

sözlükte muhabbet edilince bunu rezillik olarak tanımlamak bence kimseyi yazar yapmaz.

devamını gör...
formatsavar ı istemeyenlere bana müsade tuşuna basınca bi çay daha içip kalksaydın yazısı çıkmaması gereken sözlüktür. kahvenin kırk yıllık hatrını unutanlara cay da neymiş...
devamını gör...
(bkz: dünya sözlük)

maalesef ki biz oluyoruz.. tanıma yönlendirmek yerine geçici çözümler bularak formatı delmeye teşvik ediyoruz.. fakat oldukça yersiz ve gereksiz olduğu en azından sözlük formatına sahip bir platform için bariz bir şekilde belli.. yakın zamanda kalıcı çözümler bulabilir, var olan formatı daha iyi bir şekilde kullanabiliriz inşallah..
devamını gör...
belki ikinci defa yazarların bilgi birikiminden yararlanayım diye kullandığım başlık. çok işlevselmiş. bence sınırlamalara ve ya aynılaşmaya dur demek adına atılmış büyük bir adım. ben orada yazılan muhabbetleri merakla okuyorum. ve her seferinde çok zekice kim bulmuş bu başlığı falan diyorum. hatta bu tanımı bitirdikten sonra gidip o arkadaş buralardaysa tebrik edeceğim.
ekşi sözlükten başlık araklamaktan daha marjinal bir şey yapmış başlığı açan.
he birde, ben zaten kendime yazar demiyorum yazarcık yeterli, üstü kalsın.
devamını gör...
formatsavarı olmayan sözlüklerin entryleri de sankim bulunmaz hint kumaşı tespit kaynıyor.

bence formatsavar sözlük aleminde bir devrimdir. zira insan zihni sürekli rasyonelliği kaldırmaz. ara sıra gerçeklikten kopmak ister. bu da kuralları olan gerçeklerden ara sıra kaçmanın bir yolu. abilerimiz , ablalarımız akıl etmiş koymuşlar ne iyi etmişler. yoksa şu kuralları kesin çizgilerle belirlenmiş entry mezarlığında geberip gidecektik.
devamını gör...
tanımlarda hakarete varan söylemleri tercih edenlerin eleştirdikleri interaktif sözlük. formata uygun hakaret serbest ama formatsavar adı altında hoş sohbet yapmak yasak.
bu da bir yaklaşım tabi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar