formula 1

formula 1 insan ve makinenin sınırlarının zorlandığı bir testtir.bu zorlamanın tek hedefi ise hız ve dayanıklılıktır.formula 1 yarışlarında saniyenin yüzde biri bile büyük bir farktır.
devamını gör...
çok büyük paraların döndüğü, dünyanın en büyük spor organizasyonlarından olan, otomobil firmalarının teknoloji, pilotların ise kabiliyet yarışı...
devamını gör...
hakkinen ve sumi'nin kapıştığı ve ntv tarafından yayınlanan yıllarda tanıştığım, pazar günlerinin heyecanı. her yarışıında yağmur yağsın diye dua ettiren motor sporu organızasyonu.
devamını gör...
2009 sezonunda ferraritakiminin nal topladigi spor dali. yillarca birinciligi kimseye kaptirmayan ferrari ne oldu da bu hale geldi? schumacher'in ayrilmasiyla soför sikintisi cekiyorlar sanki. her sene bir sürpriz yasaniyor zaten. belki de yarisi monotonluktan kurtarip ilgi cekici kilmak istiyorlardir.
devamını gör...
2009 yilinda büyük sürpriz yasanmaktadir. yillarin favorisi ferrari nal toplamakta. maclaren mercedes de pek varlik gösteremiyor. benjamin button mantigiyla gitgide iyilesen jenson button yaris tarihindeki en iyi sezonu gecirmektedir.
ayrica cikan söylentilere göre organizasyon türkiye de pek ilgi görmemekten sikayetciymis. cok az bilet satilmis, bos kalan koltuklar bezle örtülmüs.
devamını gör...
sabık jordan ve ferrari pilotu eddie ırvine, formula 1'de pistin bir savaş alanı olduğunu ve savaşta herşeyin mübah olduğunu söyleyerek çirkefin bu spora da bulaşmış olduğunu ifşa etmiştir.

devamını gör...
son dönemde dünyada popülaritesini iyice yitiren bundan mütevellit sponsorlarından yana ciddi kayıp yaşayan organizasyon. sponsor kayıpları ise takımların en büyük korkusu durumunda. çünkü milyon dolarlar harcanan geliştirme testleri, ve diğer teslerin en büyük kaynağı sponsorların verdiği paralar. aynı zamanda seyirci kaybı da yaşadığı çok büyük bir gerçek f-1 in.

geçmiş yıllarda çıkan bazı skandallar, hamilton-alonso kavgaları, bazı takımların yasak olan aparatları kullanması ve benzer nedenler f-1 i çok yıprattı. yaşanan güvenlik tabanlı kazalar ise çabası.

kuralların hala tartışılıyor olması ve takımların kurallar hakkında ortrak mutabakata varamaması kendi içlerinde ki ciddi huzursuzlukları tetikliyor. bmw nin de son olarak motor üretiminden çekileceğini açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü.

kısacası formula-1 gün geçtikçe önem kaybediyor. amerika'da indi-car a bıraktığı tahtını almanya da yavaş yavaş moto-gp ye bırakmak üzere. diğer kuzey avrupa ülkelerinde de rally ler ön plana çıkıyor. kısa zaman içinde ciddi önlemler almazlarsa formula-1 tarihinin gerileme döneminden çıkıp yıkılma süreci yaşayabilir.
devamını gör...
yağmurun bu kadar güzelleştirdiği başka bir spor yoktur.
şöyle ki;

#!/video/video.php?v=1263941111587&ref=mf" target="_blank">http://www.facebook.com/hom...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar