forumsal tanım

2. (Tematik)
modların can simididir.
bir nevi tanımlara yapılmış operasyondur...

neymiş?
forumsal tanım...
yerim senin forumsal tanımını...
forumsal tanımı yedirtmeyiz...

çok şükür bugün de akşam oldu...

fetöcüler rahatsız

fetö: kendimin uydurduğu feriştah terör örgütünün kısa adı...
devamını gör...
3. (Tematik)
iki üç tanımımın kurban edildiği, modların tutundukları dal. o değil de ciddi ciddi sözlük kurallarına uymaya dikkat ediyorum. ama göremediklerimiz veya modların bakış açısından bakamadığımız için tanımlarımız silinme ile karşı karşıya gelebiliyor. helali hoş olsun, bir tanımım sizden değerli değil.
devamını gör...
5. (Tematik)
ne yazık ki değerli yazarlarımızın girmekte ısrar ettikleri, sonra formatsavara taşınınca ah vah ettikleri tanımdır.

başlığa baktığımız zaman başlığın aklımıza getirdiği şeyi direkt olarak başlık altına yazmak, forumsal tanımdır değerli yazarlar.

örneğin başlığımız "doksanlar" ise tanımımız "o kıyafetlerle dışarı nasıl çıkmışız lan, ama müzikleri süperdi." yazmak forumsal bir tanım örneğidir.

"o kıyafetlerle dışarı nasıl çıkmışız diye düşündüğümüz, lakin şarkılarını hâlâ severek dinlediğimiz zaman dilimi" diye tanımlarsak, bu formata uygun bir tanım olacaktır.

bu noktaya kıymetli dikkatlerinizi çekmek istiyorum. saygılar.
devamını gör...
9. (Tematik)
son zamanlarda sözlükte çokça karşılaştığımız tanım türü. başlığı tanımlamak demek; o konu hakkında konuşurcasına içinizden geldiği gibi yazmak değil de onu sözlük formatına uydurarak meramı anlatmakdır.

aynı mevzu verilen (bkz:) için de geçerli. (bkz: ) verirken yazarlarımız; başlıkla hiç ilgisi olmayan şahsi repliklerini, silinmekten veyahut başlığı tanımlamaktan yırtmak amacı ile (bkz:) olarak veriyor.

forumsal tanım sözlüklerin trojen virüsü gibidir. hastalığın vücudu ele geçirmemesi için yazarlardan ihtimam bekliyoruz.
devamını gör...
10. (Tematik)
zorunlu olmasından nefret ettiğim, bu şekilde olunca tanımların silinmesine ifrit olduğum, mantıksız bulduğum, beni sözlükten soğutan, eğer sözlüğü bırakırsam sebebi büyük ihtimal bu olacak olan sözlük kuralı.
devamını gör...
13. (Tematik)
kimilerinin yazmaktan imtina etmediği,silineceğini bile bile ısrarla yazmaya devam ettiği,sonra da "vay efendim neden siliyonuğzz" diye sorduğu geçersiz entry türü.
devamını gör...
16. (Tematik)
bariz forumsalım diye bağırmayanlarda sorun yoktur bence. tabi bu bir bencedir, yılların sözlük müdavimi değiliz sonuçta ama insan doğası da fazla kasmaya gelmez, çılgın şey.
devamını gör...
17. (Tematik)
istemeyerek sıkça yaptığım hatadır. her seferinde de beni uyarıyorlar düzeltin diye sağolsun mod karındaşlar.o yüzden kusuruma bakmasınlar daha dikkat etmeye çalışıcam...
devamını gör...
19. (Tematik)
ısrarla yazılan ve sürekli olarak gözümüze sokulup bizi rahatsız eden tanım şeklidir. birde bunun üst versiyonu olan forumsal başlık mevzusu var ki düşman sözlük başına. bir konu ile ilgili başlık açıpta saçmalayınca o başlık legal olmuş anlamına gelmesin. kimse salak değil ve kendi kendinize eğlenmek için sözlük oyun parkı değildir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar