fox tv ve halk tv'ye verilen cezalar

#haber  #özgürler 

fatih portakal'ın sunduğu fox ana habere 3 gün, halk tv de yayınlanan uğur dündar'ın sunduğu halk arenası programına da 5 kez yayın yasağı geldi.

ayrıca fox tv'ye 1 milyon lira, halk tv'ye de 80 bin lira para cezası geldi.
fox tv'ye verilen cezanın bir gerekçesinde "tarafsızlık ilkesini esas almamak" yazıyor.
a haber, ülke tv, akit tv falan çok objektif, çok tarafsız maşallah nazar değmesin.

kaynak
devamını gör...
fox tv zaten doğrudan göbeği amerikaya bağlı bir kanal. halk tv de malumunuz. eski türkiye’den kalma. hasılı oh olmuş cezalardır.
devamını gör...
kurumlar neden cezalandırılır anlamam, kurumları cezalandırmak için onlara ait beyanlar olmalı...
programlar, kişiler yaptıkları ve söyledikleri anayasaya ve yasalara uygun mu değil mi bakılmalı...
güç, kurumların, tüzel kişiliklerin başlarında demoklesin kılıcı gibi sallanmamalı... düşüncenin önüne saçma bir engel olunur...
devamını gör...
benim açımdan keyif verici haberdir. gerektiği zaman yapmaları gereken gazeteciliği yapmadılar. iş işten geçtikten sonra ağızlarını açıp konuşmalarının hiç gereği yok.

halk tvci kesimin artık toplumu ayrıştırmadan kabul etmesi lazım. son yayınlanan halk arenası programında konukların tavırları halka dair çok ayrıştırıcı. ayrımcılık yapılıyor diye ağlayıp ayrımcılık yapmak,çelişkili.
devamını gör...
fox haber herhangi bir iddiayı dile getirirken karşı tarafında yorumlarına yer veriyor. mesela cerrahpaşa tıp'ta ameliyatların yapılamadığına ilişkin şikayetleri dile getirdikten sonra gidip hastanenin başhekimi ile de röportaj yapıyor. ahaber'in güllük gülistanlık formatıyla hareket edipte ülke yandı bitti edebiyatı parçalamıyor. bu ceza artık kamyonun freninin patladığının bir göstergesidir.
devamını gör...
tarafsızlık, "benim tarafımda olmak" olarak değerlendirildiğinden dolayı kesilmesi normal olan cezadır. hiç akit'e ve diğer yayın organlarına ceza geliyor mu mesela? gelmez. çünkü onlar tarafsızlığın güzide birer örneği. gün gelir devran döner bugün oh diyenler yarın ah der. sonra yine tersi olur. taraf fark etmez. insan aynı, kafa aynı.
devamını gör...
rtük'ü elde tutan iktidarın halkı ve medyayı yıldırma olayıdır.

fox tv altı üstü ne diyordu ki: ne demokrasisi dalga mı geçiyorsun. türkiye'de barışçıl bir biçimde dahi sokağa çıkamıyoruz, herkes sindiriliyor. hadi olabiliyorsa çıkalım. e hani demokrasi.
bu lafları bile ayaklanma çağrısı ilan ediyorlar, kendi medyaları.
"gazeteler" muhalefeti sarı yelek kırmızıya boyanır diye tehdit ediyor ki ortada sarı yelek falan da yok iken hem de... bunu diyen kendi yandaş medyaları...
bahçeli de yelek giyen çıplak yatar diyor, la siz kimsiniz... kimi çıplak yatırıyorsun... turk iş genel başkanı dahi provokatör ilan ediliyor.. sokağa çıkarız, eylem yaparız demek ne zamandan beri suç oldu.
osmanlı ocakları "%52 dişini sıkıyor" demiş, sıkmaya devam edebilirler de bize ne, sakız alsınlar dişi rahatlatır belki.
bunlar nefet suçu olmuyor da akpınar ve gezen mi suçlu.. müjdat gezen hele -programı izledim- hiç bir problemli lafı yok.
yani riyakarca ve yüzsüzce kesiliyor bu cezalar. bu, ekonomik krize bağlı bir açık faşistleşmeden başka bir şey değildir.
halâ bunda bile muhalefeti suçlayanlar varsa eğer, bir sakız da onlara lazım.
devamını gör...
fatih altaylı tipi haber sunumu mod on
bir ceza haberi var sevgili seyirciler..

ama bu sefer ki ceza...

bu sefer ki ceza.

zorlu ceza, alacaklı gibi bir ceza

fox ve halk tv'ye

evet fox ve halk tv'ye

fox ana habere 3 gün, halk tv de yayınlanan uğur dündar'ın sunduğu halk arenası programına da 5 kez yayın yasağı geldi.

doğru duydunuz fox ana habere 3 gün, halk tv de yayınlanan uğur dündar'ın sunduğu halk arenası programına da 5 kez yayın yasağı geldi.

o da yetmiyormuş gibi üzerine de fox tv kanalımıza 1 milyon lira para cezası verildi..

peki bu ceza, gerçekten ceza mı?

izleyici kitlemiz ve kanal yönetimi bundan memnun mu?

izliyoruz.

fatih portakal tipi haber sunumu mod off
devamını gör...
televizyon kanallarının haberleri sunumundan üslubuna kadar son on senede nasıl bir evrim geçirdiğini şu an otuzlu yaşlarında olan ve fanatik olmayanlar çok iyi görecektir. haber bültenlerinde neredeyse tüm haber metinleri özenle hazırlanıyor ve türkiye basınının neredeyse tamamı kontrol altında tutularak akit gibi bariz veya tarafsız kisvesi altında iktidarı kırmayan gücendirmeyen, cılız ve günü kurtaran bir yayın politikası izliyor. türkiye de ki basın çalışanları bence şapkasını önüne koyup düşünsün ve utansın, idarecisinden çalışanına bu manzaradan utanmaları lazım. kendi kontrollerinin olmadığı bir çarkın parçası olarak kitleleri kontrol ve manipülasyonda en etkili araç olan tv sektöründeler çünkü. kendi çocukları yok mu ben onu merak ediyorum. bir şeylere ne kadar alışırsan yıllar sonra bu alışkanlık sektörel bazda normalleşmiş bir duruş haline gelir bunu bilmiyorlar mı acaba .
devamını gör...
yaşasın ileri demokrasi
artık kimsenin kafası karışmayacak, mutsuzluk umutsuzluk yerini güzel ve güneşli günlere bırakacak.
herkes kendini havuz medyasının şefkatli kollarına bırakabilir.
devamını gör...
statüko karşıtlığı ile gelip statükonun babası olmak. aynı cezalar hükümet yanlısı fanatizm yapan kanallara da uygulansa hiç değilse tutarlı olacak da... şu akit tv'de bir eleman vardı, öldürecek olsak cihangir'den başlarız diyen. bundan ala halkı kin ve düşmanlığa tahrik mi var... bunlara reva cezalar bunlarsa akit tv'nin dükkanı kapatması lazımdı. mustafa kemal'in soyunun sopunun tartışıldığı saçma sapan gereksiz programları yayınlayanlara bir yaptırım uygulandı mı mesela ? halkı kin ve düşmanlığa tahrikten ziyade büyük abileri kızdırmak suçu gibi gözüküyor burdan bu haliyle.
devamını gör...
şeytan abd öder nasıl olsa değil mi? bu şeytan, pislik, öcü denilen abd’nin şu zamana dek kimlerle el ele, kol kola gezdiğini burada fotoğraflarla anlatırdım da siz ondan da anlamazsınız, inkar edersiniz. hani en son suriye’deki kontrolünü, türkiye’deki bir insanı tweetine etiketleyerek o kişiye bıraktığını açıklamıştı.

hiçbir şey, görmek istemeyen göz, duymak istemeyen kulak, anlamak istemeyen bir beyin kadar korkutucu değildir benim gözümde. darbeci zihniyet dediğiniz bu insanlara hangi gerekçeyle darbeci diyorsunuz? 1980’de islamcısından solcusuna kadar herkes kenan evren’i alkışlıyordu. o zaman belirli bir yaş üstü herkes darbe şakşakçısı benim gözümde. 15 temmuzda stüdyoda halk tv 15 dk göbek attı diye mi bunlar? hani fetöcü bir kalkışma olduğu öğrenilince herkesin sus kesildiği gece? bunları geçiniz. bu insanlar darbeci değil ancak kemalist militaristtirler.

yandaşımız,din kardeşimiz diyerek abd’nin en büyük maşasına bu ülkede yüzlerce milyon gazete sattırdınız, onlarca madenin işletmesini verdiniz, üniversiteler açtırttınız, binlerce okul yaptırıp, yüz binlerce insanın hem dünyevi hem tini yanlış yola düşmesine ön ayak oldunuz veya ön ayak olanlara destek verdiniz. zamanında fetö hakkında gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışanlara suikast düzenlenmesine izin verdiniz, medya çalışanlarına mobbing uyguladınız, yandaş olmayan iş adamlarına iş vermediniz, sizden ve sizin gibi düşünmeyenleri daima fetöyle birlikte ezdiniz ve bu kanallar size en başından beri fetönün ne olduğunu anlatmaya çalışıyordu. en son gerçeklerle 15 temmuz 2016’da karşılaştığınızda, dikkat edin, ilk defa gördüğünüzde, durumun ehemmiyetini kavradığınızda ben de zil takıp oynardım. en nihayetinde bir devir değişecek ve hükümet bazı şeylerin farkına varacaktı.

haberde görüldüğü üzere hükümet hem mali açıdan sıkıntıda, hem de hala tam güce sahipken farklı görüşteki insanları ezmeye çalışıyor. 24 hazirandan sonra hükümet kuracak kişi elinde sonsuz bir yönetim gücüne sahip olduğunda, bu ülkenin kötüye gitmesi, fakirleşmesi, eğitimin bozulması tamamıyla onun sorumluluğundadır. kısacası zalimle mazlum yer değiştirdi. eski türkiye yok. bir de bu yönden bakın.
devamını gör...
erkan tan canlı yayın edepsizliği sonrası a haber'e 121 bin tl ceza kesildi.
peki burada ne var; sunucu ile seyirci arasında bir diyalog ve suncunun "yüzüne tükürüyorum" şeklinde bir ifadesi.
buna ceza veriliyorken, çıkıp "bak menderes'i, süleyman demirel'i rusya'ya yakınlaştı diye astılar. bakalım darısı kimin başına" denilen programa ceza verilmesin mi?
acaba hangi ifade daha az problemli?

sokağa çıkan insanların seslerini televizyondan duyurmak ile tv kanalından "sokağa çıkmamız lazım" demek aynı şey mi?
o zaman en büyük haksızlık selahattin demirtaş'a yapılıyor.

a haber çöptür. lakin 15 temmuz'da darbe bildirisini gönüllü olarak ikinci kere okuyan halk tv'den daha az kokuyor.
devamını gör...
fox tv'ye kesilen ceza günün parasıyla 190.000 dolar yapar. fox bunu seneye öderse dolar 7-8 lira olacağından ceza da 100.000 dolara düşmüş olacaktır. 1 bölümlük dizi maliyeti birşey değil. bence ileri demokrasimizin daha iyi işlemesi için en az 10 milyon tl ceza kesilmeliydi.

halk tv ye gelince zaten bunlar cehapeli zaten gariban diye düşünmüş olmalılar ki 80bin lira ceza verilmiş. onu da uğur dündar cebinden öder zaten.
devamını gör...
vay be bir zamanların azılı islam düşmanlarını, 28 şubatçılarını, yasakçılarını, zalimlerini bugün o günlerin mazlumlarının çocukları savunuyor. bilselerdi böyle olacağını sizin için kıllarını kıpırdatırlar mıydı acaba? vay be. demokrasi ha.

yaşım 40. o zamanlar verdiğimiz mücadelelere bakıyorum bir de bugünün gençliğine bakıyorum değmezmiş be. sizin için değmezmiş hakikaten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar